reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sobotnie maratony we wrześniu na National Geographic

dodano: 2018-08-08 10:55
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

National Geographic Potęga techniki Pasjonaci techniki i maszyn wszelkiego rodzaju we wrześniu znajdą dla siebie mnóstwo propozycji w ofercie kanału National Geographic. W ośmioodcinkowej serii „Maszyny bojowe” przyjrzymy się z bliska sprzętom, które zmieniają losy wojen. Z kolei seria „Potęga techniki” zbada, jak najciekawsze koncepcje inżynierów wpływają na nasze codzienne życie.

Wrzesień National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na ekrany wraca też „Katastrofa w przestworzach” – doskonale znana widzom seria, w której zobaczymy rekonstrukcje najbardziej znanych katastrof lotniczych, a także próby ustalenia, co do nich doprowadziło. We wrześniowe piątki zajmiemy się z kolei nieco dalszą historią w filmach „Przełomowe bitwy” oraz „Apokalipsa: Stalin”, natomiast w rocznicę wybuchu II wojny światowej – w sobotę 1 września – minimaraton programowy przybliży wydarzenia sprzed 79 lat. Kolejne soboty poświęcone będą atakom z 11 września, mafijnym porachunkom i skarbom, które pobudzają wyobraźnię. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzeje seria „Koszmarna wyprawa: ocaleni”, ukazująca wyjazdy bardzo dalekie od wymarzonych wakacji. Dreszczyku emocji z pewnością nie zabraknie!

Katastrofa w przestworzach
Kiedy dochodzi do katastrofy lotniczej, informacja błyskawicznie rozchodzi się po mediach i staje się głównym tematem rozmów. Gdy świat snuje domysły, na miejscu zdarzenia są już zazwyczaj eksperci, których zadaniem jest ustalenie przyczyn wypadku. Każdy odcinek „Katastrofy w przestworzach” zawiera zeznania świadków, rekonstrukcję tragicznych wydarzeń, doskonałe animacje komputerowe i wywiady ze śledczymi, których profesjonalizm i ciężka praca pozwalają odkryć, co dokładnie się wydarzyło. Często sprawa nie jest łatwa. Jak w takich sytuacjach radzą sobie eksperci? Z jakich dowodów są w stanie odtworzyć przebieg katastrofy?
Premiery w poniedziałki od 17 września o godz. 21:00

Potęga techniki
„Potęga techniki” to nowa seria, która przedstawia fascynujący świat inżynierii. Innowacje, odkrycia, rywalizacja na lądzie, morzach i w powietrzu – program pokaże, w jaki sposób technologia wpływa na nasz świat, od funkcjonowania społeczeństwa, przez podróże, po handel i działania wojenne. Zobacz, jak inżynieria definiuje kierunek naszej technologicznej przyszłości.
Premiery w czwartki od 6 września o godz. 21:00

Koszmarna wyprawa: Ocaleni
W serii „Koszmarna wyprawa: ocaleni” poznamy ludzi, którzy znaleźli się w więzieniu podczas pobytu za granicą. Ich opowieści przyprawią o szybsze bicie serca. Jedni trafili za kratki, ponieważ faktycznie złamali prawo, inni zostali uwięzieni w bardziej dramatycznych okolicznościach – na przykład jako ofiary porwania.
Premiery w czwartki od 13 września o godz. 22:00

Maszyny bojowe
Ośmioodcinkowa seria „Maszyny bojowe” wyjaśnia, dlaczego maszyny stały się istotnym elementem uzbrojenia armii. Twórcy programu prezentują cuda inżynierii wojskowej, szczytowe osiągnięcia techniki i relacje ludzi, którzy korzystali z efektów pracy wybitnie utalentowanych konstruktorów. Wykorzystano w niej wywiady ze specjalistami, fabularyzowane fragmenty przedstawiające przebieg wydarzeń, schematy techniczne i materiały archiwalne. Oto opowieść o maszynach, które zmieniły oblicze wojny. Wśród zaprezentowanych sprzętów znajdują się historyczne wynalazki, takie jak karabin maszynowy Hirama Maxima skonstruowany w XIX wieku, a także współczesne pojazdy pancerne, w tym Cougar i Marauder. Poszczególne odcinki przedstawią historię maszyn m.in. z I i II wojny światowej oraz wykorzystywanych podczas wojny w Wietnamie.
Premiery w niedziele od 2 września o godz. 22:00

Apokalipsa: Stalin
Historycy od dziesięcioleci szukają słów, które mogą najlepiej opisać Józefa Stalina. Człowiek, który pokonał nazizm? "Mały Ojciec Narodów"? A może największy zbrodniarz swoich czasów? W trzech odcinkach serii „Apokalipsa: Stalin”, autorzy wielu nagradzanych filmów dokumentalnych - Isabelle Clarke i Daniel Costelle malują portret jednego z najzagorzalszych despotów XX wieku, wykorzystując materiały archiwalne z jego czasów.
Premiery w piątki od 14 września o godz. 20:00

Przełomowe bitwy
O losach bitew II wojny światowej decydowała nie tylko przyjęta strategia, ale też ukształtowanie terenu, dostęp do zasobów i przede wszystkim każdy człowiek, który wchodził w skład jednej z walczących przeciwko sobie armii. Wynik tych starć przeważał o dalszym zajęciu pozycji i możliwości kontynuowania walki. W niektórych przypadkach to spektakularne zwycięstwa miały kluczowy wpływ na losy wojny. Innym razem bardziej znaczące były porażki.
Premiery w piątki od 28 września o godz. 21:00


SOBOTNIE MARATONY
W każdą sobotę od 1 września od godz. 21:00

Maraton „Rocznica II wojny światowej”
W sobotę 1 września od godz. 21:00
Apokalipsa. Siła Hitlera – emisja dwóch odcinków w sobotę 1 września od godz. 21:00
W 1924 roku Hitler napisał: "Rasa silniejsza zniszczy rasy słabsze". Nikomu nie przyszło wtedy na myśl, że Hitler zostanie kiedyś dyktatorem Niemiec - Führerem. W okopach toczonej w latach 1914-1918 Wielkiej Wojny niedoszły artysta i samotnik odkrywa swoje przeznaczenie - ma zbawić Niemcy. Na początku większość Niemców traktuje go jako niespełna rozumu wariata z marginesu politycznego życia. Punktem zwrotnym jest rok 1929 i kryzys gospodarczy. W obawie przed chaosem i "Czerwonymi", wielu Niemców głosuje na Hitlera. Wydaje się, że nie ma komu bronić młodej, niemieckiej demokracji. Nazistowska dyktatura ogarnia cały kraj. Hitler utrzymuje, że pragnie pokoju, ale przygotowuje się do wojny, a właściwie - do Apokalipsy.
 

Treblinka: Hitlerowska Machina Śmierci – emisja w sobotę 1 września o godz. 23:00
Dokument ukazuje prace archeologów, którzy jako pierwsi prowadzili badania w miejscu, gdzie znajdował się niemiecki obóz zagłady w Treblince.
 
Maraton „9/11”
W sobotę 8 września od godz. 21:00
Policjanci z 11 września – emisja w sobotę 8 września o godz. 21:00
Wzruszająca opowieść o policjantach z Nowego Jorku, którzy stracili swoich kolegów podczas niesienia pomocy ofiarom zamachów z 11 września.

11 września: Nowojorscy strażacy – emisja w sobotę 8 września o godz. 22:00
Nieznana historia remizy Ten House położonej tuż obok wieżowców WTC, z której strażacy jako pierwsi pojawili się na miejscu zamachu 11 września.

11 września: atak na Pentagon – emisja w sobotę 8 września o godz. 23:00
W dokumencie nagranym przy okazji 15. rocznicy zamachu, ocaleni i świadkowie dzielą się swoimi wspomnieniami dnia, który zmienił świat.


Maraton „Mafia”
W sobotę 15 września od godz. 21:00
Narkotykowe imperia: dorwać Guzmana – premiera w sobotę 15 września o godz. 21:00
Przenikamy do świata meksykańskich karteli narkotykowych, gdzie niewyobrażalne bogactwa i zbytek idą w parze z okrucieństwem i przemocą.

Sekrety mafii – premiera w sobotę 15 września o godz. 22:00
Kulisy bandyckich porachunków, emocje i marzenia, które napędzały słynnych mafiosów. Oto prawdziwe historie najgroźniejszych mafijnych bossów.

Tajne bunkry mafii – emisja w sobotę 15 września o godz. 23:00
Profesor i znawca mafii John Dickie zapuszcza się w mroczne podziemia i zaprasza nas do niecodziennej kwatery ojca chrzestnego


Maraton „Skarby do odkrycia”
W sobotę 22 września od godz. 21:00
Zaginione cywilizacje Amazonii – premiera w sobotę 22 września o godz. 21:00
Opowieści o zaginionych antycznych cywilizacjach w głębi Amazonii przetrwały wiele stuleci. Czy można potwierdzić ich prawdziwość?

Rysunki z Nazca – premiera w sobotę 22 września o godz. 22:00
Rysunki z Nazca są jednymi z najbardziej intrygujących szkiców kiedykolwiek wykonanych przez człowieka. Rozciągają się na setkach kilometrów i przedstawiają zwierzęta, bóstwa i geometryczne kształty. Odkryjcie z nami, jak ludzie żyjący 100 lat p.n.e. wykonali te zapierające dech w piersiach obrazy. Helikopter-robot pozwala naukowcom stworzyć pierwszą cyfrową mapę rysunków z Nazca, żeby skonstruować kompletny obraz dzieła i jego powiązań z pustynnym krajobrazem i starożytnymi osadami.
 

Sekrety Strefy 51 – premiera w sobotę 22 września o godz. 23:00
Co naprawdę dzieje się w najtajniejszej bazie wojskowej świata? Zaglądamy do dokumentów CIA i rozmawiamy z ludźmi, którzy pracowali w Strefie 51.


Maraton „Skarby do odkrycia”
W sobotę 29 września od godz. 21:00
Skarby Wyspy Wielkanocnej – premiera w sobotę 29 września o godz. 21:00
Opowieść o genezie i upadku cywilizacji na Wyspie Wielkanocnej. Wskutek zmian klimatycznych ten ląd wraz z posągami moai może zniknąć na zawsze.
 

Śladami biblijnych artefaktów – premiera w sobotę 29 września o godz. 22:00
Twórcy programu zestawiają Arkę Przymierza i arkę Noego – dwa obiekty należące do najbardziej pożądanych starotestamentowych artefaktów.

Złote królestwo faraonów – premiera w sobotę 29 września o godz. 23:00
Archeolodzy gromadzą pozostałości po dawnym królestwie Kusz, które znajdowało się na terenach dzisiejszego Sudanu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...
reklama