reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kazachstan blokuje zagraniczne kanały

dodano: 2018-08-08 15:55
autor: RO | źródło: cableman.ru

Kazachstan Ministerstwo Informacji i Komunikacji Kazachstanu wydało zakaz nadawania 88 zagranicznych kanałów telewizyjnych, które nie spełniły nowych wymagań ustawodawstwa o otwarciu swoich przedstawicielstw w kraju. Na liście figuruje m.in. amerykański FOX News Channel.

Kazachstan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poprawki do ustawy „O Telewizji i radiofonii” weszły w życie 9 stycznia 2018 roku. Zgodnie z nimi, wszystkie zagraniczne kanały w ciągu kolejnych sześciu miesięcy miały obowiązek zarejestrować się na terenie Republiki Kazachstanu w charakterze osoby prawnej albo utworzyć swój oddział lub przedstawicielstwo.

Do chwili upływu ustalonego terminu w Kazachstanie działało 307 zagranicznych kanałów telewizyjnych i radiowych. Tylko 219 z nich spełniło nowe regulacje. Ministerstwo podkreśliło, że nadawcy otrzymali zawiadomienie o konieczności dostosowania swojej działalności na zgodność z ustawodawstwem.

Wobec 88 stacji Ministerstwo unieważniło świadectwo rejestracji, co jest jednoznaczne z zakazem retransmitowania na terenie Kazachstanu. W zdecydowanej większości są to kanały z Rosji.

Każdy nadawca może wrócić na rynek kazachski pod warunkiem, że wypełni wszystkie niezbędne procedury.

W Kazachstanie mogą być ciągle nadawane niektóre kanały z Fox Networks Group - National Geographic, Nat Geo Wild, FOX i FOX Life.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zabezpieczenie przepięciowe Axing

Proste i skuteczne zabezpieczenie sprzętu TV/SAT przed piorunami i zewnętrznymi...

30 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 AE

Antena epoksydowa 1,3m z zawieszeniem AE na 1 satelitę -...

570 zł Więcej...
reklama