Hit Ekstraklasy: Zagłębie Lubin - Lech Poznań

dodano: 2018-08-21 10:07 | aktualizacja: 2018-08-24 13:39
autor: Jakub Sulisz | źródło: nc+/satkurier.pl

Lech Poznań LOTTO Ekstraklasa W poprzedniej kolejce Lech doznał pierwszej porażki w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. „Kolejorz" uległ krakowskiej Wiśle 2:5. Do niedzieli podopieczni Ivana Djurdjevicia byli jedyną ekipą w Ekstraklasie, która zdobyła komplet punktów. W piątej kolejce na stadionie przy ulicy Bułgarskiej stało się jednak coś dziwnego. Coś co trudno racjonalnie wytłumaczyć. Po 18. minutach gry po golach Amarala i Gytkjaera „Kolejorz" prowadził 2-0.

Lech Poznań Łukasz Trałka LOTTO Ekstraklasa

Kilka chwil później strzelec pierwszej bramki powinien ponownie pokonać bramkarza gości. To się jednak nie stało. Amaral nie wykorzystał 100 procentowej sytuacji. To dało Wiśle drugie życie. Jeszcze w pierwszej połowie Jasmina Buricia pokonał, najlepszy w zespole gości, Martin Kostal. Po przerwie fani Lecha przeżyli istny wstrząs. „Biała Gwiazda" w 11 minut zdobyła trzy gole (z czego dwa zdobył Zdenek Ondrasek) i w 61. minucie meczu prowadziła aż 4-2. Na 60 sekund przed końcem meczu dzieła zniszczenia dokonał rezerwowy Marko Kolar.

Wisła obnażyła słabości Lecha, mimo tego, że nie ustrzegła się błędów w defensywie. „Kolejorz" nadal ma problemy z grą w systemie z trzema obrońcami. Wahadłowi zostawiają przeciwnikom zdecydowanie za dużo przestrzeni.

Czy właśnie te aspekty wykorzysta Zagłębie Lubin, które w hicie 6. kolejki podejmie na swoim stadionie lidera LOTTO Ekstraklasy?