reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ciąg dalszy problemów z reaktywacją kart Cyfry+

dodano: 2008-11-02 23:42 | aktualizacja: 2008-11-03 10:32
autor: Paweł Urkiel | źródło: Inf. własna/Fora internetowe

kartaCyfra+IX2008_sk.jpg Cyfra+ wciąż nie może uporać się z problemem, jaki pojawił się w dniu 31 października 2008. Mianowicie część osób utraciła wtedy prawa do odbioru kanałów, mimo opłaconego abonamentu i poprawnie odebranych i zapisanych na karcie dostępu warunkowego uprawnień na kolejny okres. Dzięki sprytowi i poradom SAT Kuriera niektórzy użytkownicy odzyskali dostęp do oferty po wykonaniu reaktywacji karty w ICA Cyfry+.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mimo to, jest duża grupa abonentów, która do dziś dnia walczy o odzyskanie pełnej kontroli nad kartą i programami - wciąż tylko czarny ekran.

Zdarza się, że po każdej kolejnej reaktywacji uprawnienia przesuwają się o kolejny dzień w przód (np. z 2/01/2009 na 3/01/2009), jednak nadal brak obrazu i dźwięku. Wygląda to tak, jakby Cyfra+ wysłała do kart blokady (bywało tak w przypadku nieopłacanych kart, lub kart niezwróconych operatorowi jeszcze za czasów Seca-MediaGuard 2 prov.0065).

Za główną przyczynę problemów i usterki uważa się w tej chwili promocję więcej kanałów w pakietach.

Jednak wydaje się, że wszystkie karty Cyfry+, które
uzyskały uprawnienia z datą na styczeń 2009 roku wykazują w szczególności swoją niestabilność
i niechęć do współpracy z dekoderem.

Karty, które mają uprawnienia z jakąkolwiek datą z roku 2008 (XX.XX.2008) działają bez większego problemu (w większości, bo zdarzają się przypadki, w których nic nie pomaga - tylko wymiana!). A w razie problemów tu pomaga właśnie reaktywacja!

Wydaje się, że Cyfra+ ma problemy z przesyłaniem uprawnień na nadchodzący rok 2009. Należy mieć nadzieję, że problem zostanie szybko zlokalizowany i naprawiony, gdyż w innym przypadku okazać się może iż po nowym roku abonenci zostaną bez dostępu do oferty platformy!

Aktualnie nie wiadomo, kiedy problemy zostaną usunięte i czy platforma uraczy swoich klientów rabatem za okres, w którym nie mieli dostępu do oferty opłacanego pakietu z winy operatora.

Cyfra+ z racji Wszystkich Świętych milczała w tej sprawie. Co gorsze, nie można się dodzwonić do BOK i poprosić o przeprowadzenie reaktywacji.

Dla zainteresowanych osób jeszcze raz prezentujemy sposób na reaktywację karty Cyfry+ (nie dotyczy abonentów Multipakietu Canal+!)

1. Ustawić tuner na kanale TVP 1 (w odbiornikach dedykowanych przez Cyfrę+ jest to kanał nr 1). W ostatnim czasie Cyfra+ zalecała ustawienie sprzętu na kanale TVP Info (kanał nr 3) - w razie gdy reaktywacja nie przynosi skutku przy włączonym TVP 1.

2. Zalogować się do ICA Cyfry+ https://www.ica.cyfraplus.pl/ (używając swojego nr abonenta np: 1234567-1 wpisujemy jako 123456701 i hasła, które wcześniej zostało przez nas wybrane przy pierwszym logowaniu!)

3. Po zalogowaniu się do ICA należy wybrać opcję SPRZĘT, następnie reaktywacja karty i na nowej stronie wcisnąć napis REAKTYWACJA.

4. Na ekranie monitora pojawi się informacja o przyjęciu zlecenia reaktywacji karty.

5. Teraz należy odczekać do 30 min. (obraz zazwyczaj pojawia się od kilku sekund do 5 min.) - zalecane jest pozostawienie odbiornika TV Sat na około 60 min. na kanale TVP1 w celu pobrania pełnych uprawnień.

6. Następnie w zakładce Uprawnienia odbioru (w menu tunera od Cyfry+) można sprawdzić czy poprawnie zostały pobrane uprawnienia (informuje o tym podana data, np.: 31/12/2008).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo H6 Pro

Mini PC na systemie Android 7.0 z procesorem AllWinner H6...

530 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 AE wzmocniona

Wersja wzmocniona anteny OFC-1200 z epoksydowym wysięgnikiem - antena epoksydowa...

670 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X MS

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 599 zł Więcej...
reklama