SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Najczęściej czytane

Dwa nowe testy na tp. nc+ [akt.]

Dwa nowe kanały testowe na transponderach nc+ - SD i HD ››

Eleven Extra przed końcem września?

Eleven Sports Network planuje uruchomić w Polsce trzeci kanał ››

Kanały Polsat Viasat już w nc+

Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature dla abonentów nc+ ››

Kanały Polsat Viasat dołączą do oferty nc+ [akt.]

Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat History i Polsat Viasat Explore w ofercie nc+. Od kiedy? ››

Koniec TVP Polonia w MUX 3 DVB-T

TVP Polonia wyłączona z MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej ››

Informacje

TVP: Zmiany kadrowe. Trwają prace nad nową stacją

W TVP trwają prace nad projektem nowego anglojęzycznego środkowoeuropejskiego kanału informacyjnego ››

ZDF z pierwszą produkcją w Ultra HD

„Mythos Wolfskind - Mogli und die wilden Kinder” w Arte i ZDF już tej jesieni ››

Koniec TVP Polonia w MUX 3 DVB-T

TVP Polonia wyłączona z MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej ››

Cyfrowy Polsat: kanały AXN w „otwartym oknie”

AXN, AXN HD, AXN Black, AXN White, AXN Spin HD w „otwartym oknie” Cyfrowego Polsatu ››

Kanały Polsat Viasat już w nc+

Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature dla abonentów nc+ ››

Ciąg dalszy problemów z reaktywacją kart Cyfry+

 • 2008-11-02 23:42:46 / Paweł Urkiel
 • Ostatnia aktualizacja: 2008-11-03 10:32:57
 • źródło: Inf. własna/Fora internetowe

Cyfra+ wciąż nie może uporać się z problemem, jaki pojawił się w dniu 31 października 2008. Mianowicie część osób utraciła wtedy prawa do odbioru kanałów, mimo opłaconego abonamentu i poprawnie odebranych i zapisanych na karcie dostępu warunkowego uprawnień na kolejny okres. Dzięki sprytowi i poradom SAT Kuriera niektórzy użytkownicy odzyskali dostęp do oferty po wykonaniu reaktywacji karty w ICA Cyfry+.
źródło: satkurier.pl Mimo to, jest duża grupa abonentów, która do dziś dnia walczy o odzyskanie pełnej kontroli nad kartą i programami - wciąż tylko czarny ekran.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Zdarza się, że po każdej kolejnej reaktywacji uprawnienia przesuwają się o kolejny dzień w przód (np. z 2/01/2009 na 3/01/2009), jednak nadal brak obrazu i dźwięku. Wygląda to tak, jakby Cyfra+ wysłała do kart blokady (bywało tak w przypadku nieopłacanych kart, lub kart niezwróconych operatorowi jeszcze za czasów Seca-MediaGuard 2 prov.0065).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Za główną przyczynę problemów i usterki uważa się w tej chwili promocję więcej kanałów w pakietach.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Jednak wydaje się, że wszystkie karty Cyfry+, które
źródło: satkurier.pl uzyskały uprawnienia z datą na styczeń 2009 roku wykazują w szczególności swoją niestabilność
i niechęć do współpracy z dekoderem.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Karty, które mają uprawnienia z jakąkolwiek datą z roku 2008 (XX.XX.2008) działają bez większego problemu (w większości, bo zdarzają się przypadki, w których nic nie pomaga - tylko wymiana!). A w razie problemów tu pomaga właśnie reaktywacja!
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Wydaje się, że Cyfra+ ma problemy z przesyłaniem uprawnień na nadchodzący rok 2009. Należy mieć nadzieję, że problem zostanie szybko zlokalizowany i naprawiony, gdyż w innym przypadku okazać się może iż po nowym roku abonenci zostaną bez dostępu do oferty platformy!
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Aktualnie nie wiadomo, kiedy problemy zostaną usunięte i czy platforma uraczy swoich klientów rabatem za okres, w którym nie mieli dostępu do oferty opłacanego pakietu z winy operatora.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Cyfra+ z racji Wszystkich Świętych milczała w tej sprawie. Co gorsze, nie można się dodzwonić do BOK i poprosić o przeprowadzenie reaktywacji.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Dla zainteresowanych osób jeszcze raz prezentujemy sposób na reaktywację karty Cyfry+ (nie dotyczy abonentów Multipakietu Canal+!)
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl 1. Ustawić tuner na kanale TVP 1 (w odbiornikach dedykowanych przez Cyfrę+ jest to kanał nr 1). W ostatnim czasie Cyfra+ zalecała ustawienie sprzętu na kanale TVP Info (kanał nr 3) - w razie gdy reaktywacja nie przynosi skutku przy włączonym TVP 1.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl 2. Zalogować się do ICA Cyfry+ https://www.ica.cyfraplus.pl/ (używając swojego nr abonenta np: 1234567-1 wpisujemy jako 123456701 i hasła, które wcześniej zostało przez nas wybrane przy pierwszym logowaniu!)
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl 3. Po zalogowaniu się do ICA należy wybrać opcję SPRZĘT, następnie reaktywacja karty i na nowej stronie wcisnąć napis REAKTYWACJA.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl 4. Na ekranie monitora pojawi się informacja o przyjęciu zlecenia reaktywacji karty.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl 5. Teraz należy odczekać do 30 min. (obraz zazwyczaj pojawia się od kilku sekund do 5 min.) - zalecane jest pozostawienie odbiornika TV Sat na około 60 min. na kanale TVP1 w celu pobrania pełnych uprawnień.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl 6. Następnie w zakładce Uprawnienia odbioru (w menu tunera od Cyfry+) można sprawdzić czy poprawnie zostały pobrane uprawnienia (informuje o tym podana data, np.: 31/12/2008).
źródło: satkurier.pl


 • Wersja do druku

 • dodaj komentarz

 • Komentarze (od najstarszego)
 • 1

 • 2

 • 3


 • 2008-11-03 10:52:19 Tomek
  Chyba nie do końca prawda. U mnie też zgasły kanały. Karta dostała datę 1.01.2009 na providerze 068. Przez ICA całą noc chodziło na TVP1 i była ciemność. Dopiero wczesnym rankiem po zadzwonieniu 31.10.2008 przesłali jeszcze raz uprawnienia na kanale TVP Info i data się nie zmieniła czyli 01.01.2009 i wszystko działa
 • 2008-11-03 11:07:13 Paweł Urkiel
  A kolega umie czytać ze zrozumieniem?
  Wyraznie jest napisane zdarza się, że uprawnienia się przesuwają o jeden dzień(nie jest to więc regułą. Poza tym o TVP Info też jest wyraźnie napisane!!! Czytać, a nie oglądać literki:)
 • 2008-11-03 13:08:02 username
  bardzo ciekawy ten punkt 1 z instrukcji ;) wyglada na to ze cyfra sama nie wie w ktory stream uda jej sie wpakowac pakiety 'uprawnieniowe'. heheh.
 • 2008-11-03 16:37:35 SEba
  Ciekawe czy z tego powodu odpłynie im jakaś ilość abonamentów, moim zdaniem to powino sie włożyc ta kartę w tuner i powinno smigac a nie ze jakies problemy występują ma chodzic i juz.
 • 2008-11-03 16:46:47 MM
  Było się tak śmiać z wymiany kart w CP?
 • 2008-11-03 16:56:14 bartos
  cyfra plus to niepowazni ludzie powinni ludziom kase wracać za każdy dzień spieprzony z ich winy
 • 2008-11-03 16:56:56 dragon300
  ja czesto mam takie problemy ale od miesiaca jest ok.

  teraz gdy jest top "wiecej kanalow w pakietach" mam pare programow wiecej ale nie sa to te programy ktore powinny byc jako te dodatkowe do pakietu. :) dziwne ale coz.
 • 2008-11-03 17:24:27 hdtvfan
  C+ nie zrobi nikomu żadnej łaski jeżeli zaproponuje jakiś bonus za brak dostępu do swojej oferty gdyż każdemu abonentowi przysługuje z mocy przepisów prawa (kodeks cywilny i prawo telekomunikacyjne):
  1) prawo do zwrotu wniesionej opłaty abonentowej za okres (każdy dzień przerwy) w którym usługa nie była świadczona przez C+ oraz
  2) prawo do odszkodwania za przerwę w świadczeniu usług przez C+ w wysokości 1/30 wniesionej opłaty abonentowej.
  Powyższe regulacje wynikają wprost z przepisów prawa i nawet jeżeli w umowie jest zapis wyłączający prawo do zwrotu i odszkodowania to jest on niezgodny z prawem a tym samym prawnie nieskuteczny.
  Reasumując jeżeli ktoś zapłacił abonament za 1 miesiąc w wysokości 100 zł i przez 10 dni był pozbawiony możliwości odbioru programów to powinien wnieść roszczenie o zwrot 10 zł za 10 dni przerwy i 10 zł tytułem odszkodowania. Razem 20 zł.
 • 2008-11-03 17:27:56 Piotrek
  To jest bardzo ciekawe... chcieli zmienić system kodowania w 1 miesiąc i teraz muszą cierpieć na tym abonenci.
 • 2008-11-03 17:39:32 hdtvfan
  ... w moich poniższych wyliczeniach jest błąd -oczywiście w podanym przykładzie ma być 30 zł abonamentu co przy 10 dniach przerwy daje 10 zł do zwrotu i 10 zł odszkodowania.