SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Najczęściej czytane

nc+ przyśpiesza przejście na HD

Platforma nc+ wprowadza specjalną ofertę na dekoder HD lub HD PVR ››

27 nowych emisji MUX 3

Do 28 kwietnia 27 nowych emisji MUX 3 ››

Mądra decyzja Cyfrowego Polsatu. Wyłączyć kanały SD!

W nc+ nadawanych jest prawie 40 wersji SD ››

Nie będzie doświetlania DVB-T?

Nie będzie doświetlania białych plam naziemnej telewizji cyfrowej? ››

nc+: CANAL+ Cyfrowy i ITI Neovision jedną firmą

CANAL+ Cyfrowy i ITI Neovision, operatorzy nc+, połączą się w jedną firmę ››

Informacje

Świąteczny prezent od nc+ dla klientów ofert prepaid

Prezent dla klientów tnk SD, nSmart HD, Smart HD+, tnk HD i nnk ››

Discovery Turbo Xtra HD w nc+ i kablówkach [wideo]

17 kwietnia 2014 roku rusza Discovery Turbo Xtra HD ››

Raport: Telewizja cyfrowa w Europie Wschodniej

Liczba abonentów płatnej telewizji cyfrowej w Europie Wschodniej ma wzrosnąć do 73,6 mln w 2020 ››

Powolna śmierć kanałów 3D

Raport IHS Technology: Więcej kanałów 3D jest zamykanych niż uruchamianych ››

16.04 Finał Pucharu Króla: Barcelona - Real Madryt w TVP

FC Barcelona i Real Madryt zmierzą się w finale Pucharu Króla ››

NASA ostrzega przed „burzą magnetyczną”

 • 2010-06-18 10:58:53 / Anita Dąbek
 • Ostatnia aktualizacja: 2010-06-18 15:49:40
 • źródło: Telegraph

Agencja rządu Stanów Zjednoczonych NASA ostrzega, że widzowie telewizji satelitarnej mogą przez długi okres czasu spotkać się z zanikami sygnału, spowodowanymi „burzą magnetyczną”. Krajowe sieci zasilania mogą się przegrzać, co spowoduje poważne zakłócenia także w podróży lotniczej. Elektroniczne elementy, urządzenia nawigacyjne i główne satelity mogą przestać działać po tym jak Słońce osiągnie swoją maksymalną moc w ciągu kilku lat.
źródło: satkurier.pl Naukowcy uważają, że Ziemia zostanie dotknięta niezwykłym poziomem energii magnetycznej z rozbłysków słonecznych po przebudzeniu Słońca "z głębokiego snu" około 2013 r. W nowym ostrzeżeniu NASA poinformowała, że burza uderzy jak piorun i może spowodować katastrofalne skutki dla zdrowia świata, służb ratowniczych i bezpieczeństwa narodowego, chyba że podjęte zostaną odpowiednie środki ostrożności.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Naukowcy uważają, że może to spowodować uszkodzenie systemów służb ratunkowych, sprzętu szpitalnego, systemów bankowych i urządzeń kontroli ruchu lotniczego, a nawet domowych komputerów, iPod'ów i nawigacji satelitarnej. Bardzo dużo ludzi jest „uzależnionych od urządzeń elektronicznych, które są wrażliwe na energię magnetyczną”. Burza może przynieść wielkie straty pieniężne i druzgocące problemy dla rządów.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl - Wiemy, że nadchodzi, ale nie wiemy, jak źle będzie - powiedział dr Richard Fisher, dyrektor działu heliofizycznego NASA w wywiadzie dla The Daily Telegraph. - Będzie to zakłócać urządzenia komunikacyjne, takie jak satelity i nawigacje samochodowe, podróże lotnicze, systemy bankowe, nasze komputery - wszystko, co jest elektroniczne. Spowoduje to większe problemy na świecie - dodał.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl - Duże obszary będą bez energii elektrycznej i trudno będzie naprawić szkody, ponieważ będzie to wymagało czasu - powiedział dr Fisher. - Systemy nie będą pracować. Rozbłyski wpłyną na pole magnetyczne na Ziemi i nastąpi to szybko jak uderzenie pioruna. To jest wpływ Słońca - dodał.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Na konferencji „Pogoda kosmiczna” w Waszyngtonie, która odbyła się w ostatnim czasie z udziałem naukowców z NASA, polityków i urzędników państwowych, podano podobne ostrzeżenia. Chociaż naukowcy już wcześniej informowali o niebezpieczeństwach związanych z burzą, to komentarze dr Fishera są do tej pory najbardziej szczegółowe.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Dr Fisher powiedział, że burza, która spowoduje, że Słońce osiągnie temperaturę ponad 10.000 F (ok. 5.800 C), występuje tylko kilka razy w ciągu życia człowieka. Co 22 lat cykle energii magnetycznej Słońca osiągają maksimum, podczas gdy liczba plam - lub rozbłysków - osiąga maksymalny poziom co 11 lat. Dr Fisher, naukowiec NASA od 20 lat, powiedział, że te dwa wydarzenia połączą się w 2013 r., co wygeneruje ogromne poziomy promieniowania.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Powiedział, że duże połacie świata mogą spotkać się brakiem energii elektrycznej na kilka miesięcy, choć przyznał, że jest to mało prawdopodobne. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem byłoby to, że duże obszary, w tym Europa Północna będą bez prądu i dostępu do elektronicznych urządzeń przez od kilku godzin do kilku dni.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Ostrzegł go potężne burze słoneczne mogą spowodować „dwadzieścia razy większe szkody gospodarcze niż huragan Katrina”. Sztorm zniszczył Nowy Orlean w 2005 r. i przyniósł straty większe niż 125 mld dol. Dr Fisher powiedział, że można podjąć środki ostrożności, w tym tworzenie kopii zapasowych systemów dla szpitali i sieci elektroenergetycznych oraz umożliwić wdrożenie na satelicie „bezpiecznych trybów”.


 • Wersja do druku

 • dodaj komentarz

 • Komentarze (od najstarszego)
 • 1

 • 2

 • 3


 • 2010-06-18 12:48:43 slawek
  Przynajmniej wiadomo, że chociaż łańcuchy z kół rowerów nie będą spadać hahaha xD
 • 2010-06-18 18:13:54 bartek0395
  slawek to nie jest śmieszne. Czytałem to już na innych stronach z informacjami. Jeśli jest to tak rozpowszechnione to chyba to prawda. Co jak co ale świat chyba zbliża do końca
 • 2010-06-18 19:09:50 widz
  no ale przecież w 2012 ma być koniec świata, więc te wróżby są już do niczego nie potrzebne bo dotyczą 2013 r. hehe
 • 2010-06-18 19:33:22 wir
  I co to strzelac do nas bedo kosmity ?

  Japirdykam !!!! :)))
 • 2010-06-18 20:32:39 praktyczny
  Czy to ma jakiś zwiazek z datą 20.12.2012 r. ?
 • 2010-06-18 21:00:31 mohamed
  Czyżby Dr Fisher miał coś wspólnego z naszymi politykami w Polsce....Dużo gadania i obietnic a nic z tego się nie spełni ;-)
 • 2010-06-18 21:44:07 czero
  tak a beda zaklocenia w puszczaniu baków fakt kilka razy zaklocalo mi sygnal moze przez burze
 • 2010-06-18 22:42:40 brrr
  może to wizja końca świata,przepowiadana na grudzień 2012 przez Majów
 • 2010-06-19 03:48:21 wodzu177
  Witam.Myślę że nie będzie tak strasznie.Według mnie satelity będą miały słabszą moc,albo sygnał zaniknie i taki stan będzie maksymalnie ok.2 miesięcy.Według mnie końca świata nie będzie.Teoria ta wzięła się prawdopodobnie z tego,iż bodajże 20 grudnia 2012 roku kończy się kalendarz Majów.Myślę że Majowie ułożą sobie nowy kalendarz i będziemy sobie żyli długo i szczęśliwie,czyli końca swiata nie będzie.
 • 2010-06-19 04:14:52 zett
  Parę cytatów:
  "MOŻE spowodować katastrofalne skutki- CHYBA ŻE podjęte zostaną odpowiednie środki ostrożności
  MOŻE to spowodować uszkodzenie systemów służb ratunkowych,
  Wiemy, że nadchodzi, ale NIE WIEMY, jak źle będzie
  duże połacie świata MOGĄ spotkać się brakiem energii elektrycznej na kilka miesięcy, choć przyznał, że JEST TO MAŁO PRAWDOPODOBNE"
  A teraz równie naukowy tekst ode mnie:
  Na świętego Achima jest śnieg albo ni ma.