SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Najczęściej czytane

Cyfrowy Polsat: Ile kosztuje dostęp do Euro 2016?

Platforma Cyfrowy Polsat z nowym pakietem Premium Max z kanałami Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 ››

Ile kosztuje dostęp do ME 2016 w nc+?

Pełny dostęp do kanałów Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD w nc+ ››

Nowy test na tp. nc+ [akt.]

Na jednym z transponderów platformy nc+ pojawił się nowy kanał testowy ››

nc+: Awaria tp. 13 z powodu zakłóceń? [akt]

Nagła awaria tp. 13 z powodu bliżej nieznanych zakłóceń - brak TVP1 HD ››

Euro 2016: plan transmisji FTA w ARD i ZDF

UEFA Euro 2016: plan transmisji w niemieckich stacjach Das Erste, ZDF i SAT.1 (faza grupowa) ››

Informacje

Gdzie obejrzeć sparingi przed Euro 2016?

Gdzie obejrzeć sparingi przed Euro 2016 wg grup? Kto, z kim i kiedy? ››

KE: elastyczny czas reklamowy w telewizji

Większa swoboda dla stacji telewizyjnych jeśli chodzi o czas emisji reklam? ››

Gdzie obejrzeć finał Ligi Mistrzów?

28.05 Madrycki finał Ligi Mistrzów: Real - Atletico ››

Ile kosztuje dostęp do ME 2016 w nc+?

Pełny dostęp do kanałów Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD w nc+ ››

53. Festiwal Piosenki w Opolu w kanałach TVP

53. KFPP Opole pokażą TVP1, TVP Polonia, TVP Rozrywka i TVP Kultura ››

NASA ostrzega przed „burzą magnetyczną”

 • 2010-06-18 10:58:53 / Anita Dąbek
 • Ostatnia aktualizacja: 2010-06-18 15:49:40
 • źródło: Telegraph

Agencja rządu Stanów Zjednoczonych NASA ostrzega, że widzowie telewizji satelitarnej mogą przez długi okres czasu spotkać się z zanikami sygnału, spowodowanymi „burzą magnetyczną”. Krajowe sieci zasilania mogą się przegrzać, co spowoduje poważne zakłócenia także w podróży lotniczej. Elektroniczne elementy, urządzenia nawigacyjne i główne satelity mogą przestać działać po tym jak Słońce osiągnie swoją maksymalną moc w ciągu kilku lat.
źródło: satkurier.pl Naukowcy uważają, że Ziemia zostanie dotknięta niezwykłym poziomem energii magnetycznej z rozbłysków słonecznych po przebudzeniu Słońca "z głębokiego snu" około 2013 r. W nowym ostrzeżeniu NASA poinformowała, że burza uderzy jak piorun i może spowodować katastrofalne skutki dla zdrowia świata, służb ratowniczych i bezpieczeństwa narodowego, chyba że podjęte zostaną odpowiednie środki ostrożności.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Naukowcy uważają, że może to spowodować uszkodzenie systemów służb ratunkowych, sprzętu szpitalnego, systemów bankowych i urządzeń kontroli ruchu lotniczego, a nawet domowych komputerów, iPod'ów i nawigacji satelitarnej. Bardzo dużo ludzi jest „uzależnionych od urządzeń elektronicznych, które są wrażliwe na energię magnetyczną”. Burza może przynieść wielkie straty pieniężne i druzgocące problemy dla rządów.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl - Wiemy, że nadchodzi, ale nie wiemy, jak źle będzie - powiedział dr Richard Fisher, dyrektor działu heliofizycznego NASA w wywiadzie dla The Daily Telegraph. - Będzie to zakłócać urządzenia komunikacyjne, takie jak satelity i nawigacje samochodowe, podróże lotnicze, systemy bankowe, nasze komputery - wszystko, co jest elektroniczne. Spowoduje to większe problemy na świecie - dodał.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl - Duże obszary będą bez energii elektrycznej i trudno będzie naprawić szkody, ponieważ będzie to wymagało czasu - powiedział dr Fisher. - Systemy nie będą pracować. Rozbłyski wpłyną na pole magnetyczne na Ziemi i nastąpi to szybko jak uderzenie pioruna. To jest wpływ Słońca - dodał.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Na konferencji „Pogoda kosmiczna” w Waszyngtonie, która odbyła się w ostatnim czasie z udziałem naukowców z NASA, polityków i urzędników państwowych, podano podobne ostrzeżenia. Chociaż naukowcy już wcześniej informowali o niebezpieczeństwach związanych z burzą, to komentarze dr Fishera są do tej pory najbardziej szczegółowe.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Dr Fisher powiedział, że burza, która spowoduje, że Słońce osiągnie temperaturę ponad 10.000 F (ok. 5.800 C), występuje tylko kilka razy w ciągu życia człowieka. Co 22 lat cykle energii magnetycznej Słońca osiągają maksimum, podczas gdy liczba plam - lub rozbłysków - osiąga maksymalny poziom co 11 lat. Dr Fisher, naukowiec NASA od 20 lat, powiedział, że te dwa wydarzenia połączą się w 2013 r., co wygeneruje ogromne poziomy promieniowania.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Powiedział, że duże połacie świata mogą spotkać się brakiem energii elektrycznej na kilka miesięcy, choć przyznał, że jest to mało prawdopodobne. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem byłoby to, że duże obszary, w tym Europa Północna będą bez prądu i dostępu do elektronicznych urządzeń przez od kilku godzin do kilku dni.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Ostrzegł go potężne burze słoneczne mogą spowodować „dwadzieścia razy większe szkody gospodarcze niż huragan Katrina”. Sztorm zniszczył Nowy Orlean w 2005 r. i przyniósł straty większe niż 125 mld dol. Dr Fisher powiedział, że można podjąć środki ostrożności, w tym tworzenie kopii zapasowych systemów dla szpitali i sieci elektroenergetycznych oraz umożliwić wdrożenie na satelicie „bezpiecznych trybów”.


 • Wersja do druku

 • dodaj komentarz

 • Komentarze (od najstarszego)
 • 1

 • 2

 • 3


 • 2010-06-18 12:48:43 slawek
  Przynajmniej wiadomo, że chociaż łańcuchy z kół rowerów nie będą spadać hahaha xD
 • 2010-06-18 18:13:54 bartek0395
  slawek to nie jest śmieszne. Czytałem to już na innych stronach z informacjami. Jeśli jest to tak rozpowszechnione to chyba to prawda. Co jak co ale świat chyba zbliża do końca
 • 2010-06-18 19:09:50 widz
  no ale przecież w 2012 ma być koniec świata, więc te wróżby są już do niczego nie potrzebne bo dotyczą 2013 r. hehe
 • 2010-06-18 19:33:22 wir
  I co to strzelac do nas bedo kosmity ?

  Japirdykam !!!! :)))
 • 2010-06-18 20:32:39 praktyczny
  Czy to ma jakiś zwiazek z datą 20.12.2012 r. ?
 • 2010-06-18 21:00:31 mohamed
  Czyżby Dr Fisher miał coś wspólnego z naszymi politykami w Polsce....Dużo gadania i obietnic a nic z tego się nie spełni ;-)
 • 2010-06-18 21:44:07 czero
  tak a beda zaklocenia w puszczaniu baków fakt kilka razy zaklocalo mi sygnal moze przez burze
 • 2010-06-18 22:42:40 brrr
  może to wizja końca świata,przepowiadana na grudzień 2012 przez Majów
 • 2010-06-19 03:48:21 wodzu177
  Witam.Myślę że nie będzie tak strasznie.Według mnie satelity będą miały słabszą moc,albo sygnał zaniknie i taki stan będzie maksymalnie ok.2 miesięcy.Według mnie końca świata nie będzie.Teoria ta wzięła się prawdopodobnie z tego,iż bodajże 20 grudnia 2012 roku kończy się kalendarz Majów.Myślę że Majowie ułożą sobie nowy kalendarz i będziemy sobie żyli długo i szczęśliwie,czyli końca swiata nie będzie.
 • 2010-06-19 04:14:52 zett
  Parę cytatów:
  "MOŻE spowodować katastrofalne skutki- CHYBA ŻE podjęte zostaną odpowiednie środki ostrożności
  MOŻE to spowodować uszkodzenie systemów służb ratunkowych,
  Wiemy, że nadchodzi, ale NIE WIEMY, jak źle będzie
  duże połacie świata MOGĄ spotkać się brakiem energii elektrycznej na kilka miesięcy, choć przyznał, że JEST TO MAŁO PRAWDOPODOBNE"
  A teraz równie naukowy tekst ode mnie:
  Na świętego Achima jest śnieg albo ni ma.