SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Najczęściej czytane

Cyfrowy Polsat usunął Das Erste i ZDF z list - jak przywrócić?

Cyfrowy Polsat usunął z list w dekoderach niemieckie kanały Das Erste i ZDF z meczami Euro 2016 ››

1/8 finału Euro 2016: plan transmisji Polsat, Das Erste, ZDF!

Plan transmisji 1/8 finału Euro na kanałach Telewizji Polsat oraz niemieckich Das Erste i ZDF! ››

nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+ z modułem CI+

Od 21.06 nowy CAM CI+ za 199 zł w nc+ TNK z Pakietem Start+ ››

Samsung: TV z 2016 z listą Cyfrowego Polsatu

Modele TV Samsung z 2016 roku pozwalają na automatyczną aktualizację listy kanałów Cyfrowego Polsatu ››

TVS już tylko w DVB-S2

Koniec równoległej emisji śląskiego TVS w DVB-S i MPEG-2 ››

Informacje

Polska - Portugalia i Niemcy - Włochy w TVP1

30.06 Polska - Portugalia; 2.07 Niemcy - Włochy w TVP1 ››

Ruszy produkcja satelitów w Polsce

Pod Warszawą powstanie kompleks pomieszczeń czystych na potrzeby produkcji satelitów ››

Polska w 1/4 finału Euro 2016! W UHD 4K!

Reprezentacja Polski pokonuje Szwajcarię w 1/8 finału Euro 2016, ćwierćfinały w jakości Ultra HD ››

nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+ z modułem CI+

Od 21.06 nowy CAM CI+ za 199 zł w nc+ TNK z Pakietem Start+ ››

Nowe kanały w nc+ GO. Będą też nowości nc+?

Stacje Polsatu dostępne internetowo dla abonentów konkurencji ››

3 lata za wyciąganie boxkey z CAM Polsatu

 • 2010-07-11 21:04:13 / HP
 • Ostatnia aktualizacja: 2010-07-12 15:29:35
 • źródło: KMP Koszalin

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który łamał, a właściwie wyciągał kody zabezpieczające tzw. boxkey z modułów CAM i dekoderów Cyfrowego Polsatu. Według policji suma strat poniesionych przez Cyfrowy Polsat może osiągnąć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Proceder sprzedaży boxkey z CAM Cyfrowego Polsatu w najlepsze trwał na portalu allegro.
źródło: satkurier.pl Przy realizacji sprawy policjanci z Koszalina pracowali z przedstawicielami Cyfrowego Polsatu oraz specjalistami z Wielkiej Brytanii i Szwajcarii zatrudnionymi w Nagravision. Doszło do przeszukania miejsca pracy 31-letniego mężczyzny i znaleziono tam dekodery, płyty główne i specjalistyczne urządzenia do hackowania zabezpieczeń platform cyfrowych.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Policjanci ustalili, że mężczyzna przy użyciu sprzętu i specjalnej aplikacji komputerowej nielegalnie pozyskiwał tzw. klucze parujące (boxkey) i algorytmy, które później umożliwiały odbieranie zakodowanego sygnału platformy cyfrowej poza usługami oferowanymi oficjalnie przez Cyfrowy Polsat. Swoje usługi poprzez ogólnie znany portal zakupowy udostępniał klientom zarówno w kraju, jak i za granicą. Przez jego przestępczą działalność pośrednio te osoby mogły odbierać sygnał platformy cyfrowej nie płacąc abonamentu, w ramach tzw. sharingu. Normalnie nie było to możliwe, ponieważ dekodery Cyfrowego Polsatu są sparowane z kartą. Podobnie jest modułem CAM Cyfrowego Polsatu - każdy jest sparowany. Oględnie mówiąc, podejrzany umożliwiał ich rozparowanie i przeniesienie do odpowiedniego odbiornika na Linuksie, który był włączony w sieci dla sharingu, powodując straty dla Cyfrowego Polsatu.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl


źródło: satkurier.pl Wspólne działania policji, specjalistów z Cyfrowego Polsatu i Nagravision zaowocowały zatrzymaniem mężczyzny w jego warsztacie. Zabezpieczono urządzenia do wydobywania kluczy parujących i algorytmów, dekodery i sprzęt elektroniczny. Zgromadzony do tej pory materiał dowodowy świadczy, iż z usług 31-latka skorzystało kilkadziesiąt osób z terenu Polski, a także krajów Unii Europejskiej Jego klienci dysponując przerobionymi dekoderami, a także nielegalnie  pozyskanymi boxkey, mogli bezpłatnie korzystać z sygnałów telewizyjnych oferowanych przez Cyfrowy Polsat. Policjanci będą ustalali dane tych użytkowników, a także dokładną wartość strat, które bez wątpienia przekroczą kilkadziesiąt tysięcy złotych.  
źródło: satkurier.pl        
źródło: satkurier.pl 31-latek został przesłuchany i wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z przepisami za wytwarzanie i bezprawne wprowadzanie do obrotu urządzeń niedozwolonych oraz świadczenie takich usług grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Oczywiście wszystkie takie oferty na boxkey nagle zniknęły z allegro. Inna sprawa, że podejrzany miał praktycznie monopol na wyciąganie kluczy z CAM-ów, bo algorytm nie był znany publicznie. CAM z boxkey był sprzedawany za drugie tyle, co w ofercie Cyfrowego Polsatu  CAM199zł (prepaid). Poza allegro podejrzany miał też swoje strony - boxkey.pl i boxkey.eu. Obie już wyłączono.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Usługa dotyczyła wszystkich dekoderów Cyfrowego Polsatu:
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Samsung DSB-H370G HD, Samsung DSB-S305G, Echostar DSB-7100 HD, Echostar DSB-7200 HD, Echostar HDS-400E HD, Echostar DVR-747, Echostar DSB-717, Echostar DSB-717A, Echostar DSB-616, Echostar DSB-606, Dekoder Mini D1, Dekoder Familijny CP2, Dekoder F300, Moduł CAM
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl oraz starszych dekoderów:
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Samsung DSR 7000, Thomson DSI 50 PO, Thomson DSI 30 PO, Sagem ISD 3275, Sagem ISD 4275, Sagem ISD 4285.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Cała sprawa ma wymiar międzynarodowy, ponieważ Polak oferował takie nielegalne usługi dla innych platform kodowanych w Nagravision, m.in. hiszpańskiej Digital+, portugalskiej ZON TV Cabo, środkowoeuropejskiej Digi TV oraz platform w Brazylii czy Filipinach, ale także kablowych dekoderów dla UPC.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Podejrzany był tak pewny siebie i swoich umiejętności, że potrafił napisać taki tekst:
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Ostatnimi czasy pojawiło się wielu „ pseudo ” fachowców co PSUJĄ CAMy wiec zdecydowałem się dodać kolejną usługę dla pokrzywdzonych, mianowicie istnieje realna możliwość naprawy popsutego CAM-a !!! Nawet przy wyrwanym kwarcu czy pamięci flash, nawet gdy układ flash ma urwane wyprowadzenia przy amatorskim demontażu !!! Usługa obejmuje kompleksowa naprawę cam, cam zostanie naprawiony, złożony, i odesłany sprawny. Koszt tej usługi to 199zł plus przesyłka, jeżeli chcesz abym od razu zdekodował dane BK oraz RSA dla takiego modułu dopłata wyniesie 122zł.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Co ciekawe, w Polsce nadal są takie strony internetowe, które sprzedają CAM Polsatu z boxkey!


 • Wersja do druku

 • dodaj komentarz

 • Komentarze (od najstarszego)
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7


 • 2010-07-11 22:11:07 Bobo
  Czas na odpowiedz i wytoczenie procesu prze UOKIK (trzeba im zglosic) dla n ktore ogranicza mozliwosc ogladania tylko na ich sprzecie. Jedna platworma w UE juz przegrala taki proces i musiala umozliwic ogladanie na innym sprzecie.
 • 2010-07-11 22:13:58 Wars
  Oj kolego? No to sie doigrales! Tez miales pomysly...
 • 2010-07-11 22:26:24 Dorota
  Niezły osioł :-D
 • 2010-07-11 22:48:40 marko
  Po1
  aby ogladać należało wykupić abonament
  Po2
  Aby oglądać nawet legalnie na tunerach np dreambox 500hd 800hd *Brak wejscia Ci na cam
  Należało mieć ww dane..
  Po3
  Kolega nie tylko jako jedyny miał algorytm zapewniam was iż nie jest sam tylko jako jedyny tak szalał...
  po4
  Straty są żadne bo nie łamał algorytmu dane rozkodowane wypluwał pewien model dekodera.On tylko to zauważył ktoś inny mu napisal program i wystarczyło.
  Po5 skoro go zatrzymano to i wypuszczono.
  Pamiętajcie że nie jest łatwo udowodnić winę w takiej sytuacji.Prawo Polskie definiuje coprawda niektóre wypadki ale ten jest nie do końca jasny.Platformy są po częsci sobie same winne bo co ma zrobić klient np któremu padł tuner własnościowy od polsatu?zakupić nowe pudło za100zł i podpisac aneks na 2lata....A tak wyrwał dane wklepał do boxa na linuxie i oglądał dalej legalnie płacąc.Owszem są pewni cwaniacy co na tym zarabiali ale nie każdy jest złodziejem.@Paweł K. pokazał że nic nie jest doskonałe.
 • 2010-07-11 22:50:07 maja
  co tu ukrywać: http://www.cardsplitter.pl/sklep/catalog/product_info.php/products_id/198
 • 2010-07-11 23:40:42 Tomo
  @Bobo
  A kto cię zmusza do korzystania z usług N-ki? Nie podoba ci się parowanie przez nich tunerów z kartami to możesz skorzystać z usług konkurencji. Nie wspomnę już o tym, że piszesz bzdety, bo przepisy na które się powołujesz odnoszą się do przymuszania do ZAKUPU konkretnego tunera przez platformę. A N-ka tuner ci jedynie udostępnia i to nieodpłatnie, z dożywotnią gwarancją.
 • 2010-07-11 23:52:09 Jacek
  Gdyby mozna bylo legalnie ogladac posat cyfrowy na swiecie nie bylo by takich jaj
 • 2010-07-11 23:58:01 wir
  Niebawem polszmat bedzie lobbował za wprowadzeniem kary śmierci dla tych niegrzecznych chłopców :)
 • 2010-07-12 00:05:58 lol
  to sie nazywa glupota jak sie ma cos niepublicznego to sie nie robi z tego interesu na allegro proste.Jest wiele innych sposobow ale nie allegro.
 • 2010-07-12 00:06:45 edd
  dawal on mozliwosc odpalenia LEGALNEJ OPLACANEJ KARTY na innym "sprzecie" niz CP. Nie ma w tym NIC z darmowego ogladania