SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Najczęściej czytane

1/8 finału Euro 2016: plan transmisji Polsat, Das Erste, ZDF!

Plan transmisji 1/8 finału Euro na kanałach Telewizji Polsat oraz niemieckich Das Erste i ZDF! ››

nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+ z modułem CI+

Od 21.06 nowy CAM CI+ za 199 zł w nc+ TNK z Pakietem Start+ ››

TVS już tylko w DVB-S2

Koniec równoległej emisji śląskiego TVS w DVB-S i MPEG-2 ››

TVP Polonia jednak zniknie z MUX 3

TVP Sport czy TVP Info HD w MUX 3 zamiast TVP Polonia? ››

Od września wszyscy zapłacą abonament RTV?

Projekt ustawy uszczelniającej ściągalność abonamentu RTV trafi do Sejmu w lipcu ››

Informacje

Ćwierćfinały Euro 2016 w kanałach Polsatu

30.06 - 3.07 Transmisje meczów ćwierćfinałowych Euro 2016 w Polsacie ››

Liga Światowa siatkarzy: 1.07 Brazylia - Polska

Przed nami kolejne mecze Ligi Światowej w piłce siatkowej mężczyzn - z Brazylią, Francją i Belgią ››

Polska w 1/4 finału Euro 2016! W UHD 4K!

Reprezentacja Polski pokonuje Szwajcarię w 1/8 finału Euro 2016, ćwierćfinały w jakości Ultra HD ››

TVP Polonia jednak zniknie z MUX 3

TVP Sport czy TVP Info HD w MUX 3 zamiast TVP Polonia? ››

Polska - Portugalia i Niemcy - Włochy w TVP1

30.06 Polska - Portugalia; 2.07 Niemcy - Włochy w TVP1 ››

Jakie kanały chcemy w DVB-T?

 • 2012-08-05 16:37:53 / Łukasz Knapik
 • źródło: KRRiT/informacje własne

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaprezentowała wyniki przeprowadzonych konsultacji w sprawie możliwości umieszczenia 4 programów telewizyjnych na pierwszym multipleksie (MUX1) naziemnej telewizji cyfrowej. Dowiedzieliśmy się więc, jakie kanały Polacy chcą oglądać w DVB-T. Sprawdźmy, czy to co chcemy oglądać pokrywa się z tym, co mamy obecnie w ofercie i z tym, co mieć w niej możemy.
źródło: satkurier.pl W ramach konsultacji nadesłano 4942 stanowiska, w tym 3392 maili i 1551 listów pocztą tradycyjną. Po terminie konsultacji napłynęło 60 stanowisk, natomiast 78 maili było nie na temat lub pustych, a 188 powtarzających się. Nie jest to grupa reprezentatywna, dobrana przez badaczy, ale grupa osób i instytucji, którym się po prostu chciało uczestniczyć w otwartych przecież konsultacjach. Parafrazując słowa kabareciarza Piotra Bałtroczyka jest to najlepsza grupa reprezentatywna, jaką dzisiaj mamy.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Uczestnicy konsultacji odpowiadali na trzy pytania:
źródło: satkurier.pl 1. Jakie programy w najpełniejszy sposób mogą uzupełnić ofertę programową w naziemnej telewizji cyfrowej?
źródło: satkurier.pl 2. Które podmioty są zainteresowane wzięciem udziału w konkursie i jaką ofertę programową mają zamiar przedstawić?
źródło: satkurier.pl 3. Czy istnieje zainteresowanie rynku umieszczeniem programów telewizyjnych w standardzie wysokiej rozdzielczości (HD TV)?
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl ****** Co chcemy ********
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Na pierwsze pytanie wpłynęło 4812 stanowisk (3263 maile i 1551 pocztą tradycyjną). W przypadku stanowisk przysłanych droga tradycyjną 439 pism od podmiotów indywidualnych wyrażało poparcie dla TV Trwam i zajęło stanowisko jedynie wobec pierwszego pytania. 555 pism od podmiotów indywidualnych popierających TV Trwam odpowiedziało także na pozostałe pytania. 536 pism zostało przekazanych przez kluby parlamentarne i biura poselskie - wszystkie poparły TV Trwam. Wpłynęło także 16 stanowisk popierających TV Trwam od stowarzyszeń, rad, starostw i urzędów. Ponadto wpłynęły 3 stanowiska od nadawców: Cyfrowy Polsat, TVN i Turner Broadcasting System Europe Ltd. W przypadku stanowisk przekazanych drogą elektroniczną wyłącznie na pierwsze pytanie z wyrazami poparcia TV Trwam odpowiedziało 2587 odbiorców. W 180 mailach odpowiedziano także na pozostałe pytania. Wpłynęło 7 stanowisk samorządów terytorialnych, 7 stanowisk od stowarzyszeń, związków i fundacji, 20 od sympatyków Solidarnej Polski i 3 od posłów Prawa i Sprawiedliwości - wszystkie popierające TV Trwam. Znacząca większość wypowiadających się za pomocą poczty elektronicznej na pierwsze pytanie odpowiedziała, że w najpełniejszy sposób uzupełni ofertę programową w naziemnej telewizji cyfrowej program TV Trwam - razem 2587 maili (6 e-maili zawierało jako załącznik więcej niż 1 wniosek o przyznanie miejsca dla TV Trwam).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Na pytanie 2 pocztą tradycyjną wpłynęło 555 stanowisk od podmiotów indywidualnych. Wszystkie z poparciem dla TV Trwam. Pocztą tradycyjną wpłynęły także 3 stanowiska od nadawców (Cyfrowy Polsat S.A., TVN S.A. i Turner Broadcasting System Europe Ltd.) oraz 1 drogą elektroniczną (TVP S.A.). Drogą elektroniczną wpłynęły 83 maile od osób indywidualnych, które wnioskują o przyznanie miejsca na MUX1 konkretnym programom (ich wykaz poniżej). Ponadto w 2012 roku KRRiT otrzymała 63 600 sztuk korespondencji (w tym 800 maili) z poparciem dla TV Trwam w trybie nie objętym konsultacją. Wniosek: chcemy TV Trwam w naziemnej telewizji cyfrowej. Pojedyncze głosy wskazywały ponadto (kolejność przypadkowa):
źródło: satkurier.pl - kanały ogólne: Tele5, Polsat2, TVS, Next TV, TVP HD, BBC HD, Polsat HD, TVN HD;
źródło: satkurier.pl - kanały muzyczne: 4Fun TV, Kino Polska Muzyka, ITV, Czwórka Radio na wizji;
źródło: satkurier.pl - kanały filmowe i serialowe: Ale Kino+, AXN, Comedy Central, FOX, HBO, Kino Polska, TVP Seriale, Zone Europa, TCM;
źródło: satkurier.pl - kanały dokumentalne i edukacyjne: Animal Planet, BBC Knowledge, Da Vinci Learning, Discovery Channel, Discovery Science, Discovery World, Edusat, National Geographic Channel, National Geographic Wild, Planete, Arte;
źródło: satkurier.pl - kanały religijne: Religia TV, TV Trwam TVP Religia;
źródło: satkurier.pl - kanały dla dzieci: Bajka TV, Disney Channel, Mini Mini+, Nickelodeon;
źródło: satkurier.pl - kanały informacyjne: TVN CNBC, Polsat News, Superstacja, TV Biznes, TVN Meteo, TVN24;
źródło: satkurier.pl - kanały sportowe: Eurosport, nSport, Orange Sport, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, TVP Sport, TVP Sport HD;
źródło: satkurier.pl - kanały rozrywkowe: Domo+, Kuchnia+, TVN Style, TVN Turbo;
źródło: satkurier.pl - brak sprecyzowanego rodzaju kanału: CANAL+ Cyfrowy Spółka z o.o., BBC;
źródło: satkurier.pl - wskazywano także na kanały, które są już obecne w DVB-T: Eska TV Polsat, Polsat Sport News, TV Puls, TV4, TVN, TVN7, TVP Historia, TVP Info, TVP Kultura, TVP1 HD, TVP2 HD.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl W odpowiedzi na 1 pytanie część respondentów nie wskazywała konkretnych programów, które powinny znaleźć się w ofercie MUX1, ale jego rodzaj. Większość wskazywała jednak konkretne programy już dostępne w ofercie operatorów rozprowadzających programy. Wskazywano więc, że powinien to być:
źródło: satkurier.pl - kanał filmowy;
źródło: satkurier.pl - kanał dziecięcy;
źródło: satkurier.pl - kanał popularnonaukowy;
źródło: satkurier.pl - kanał sportowy;
źródło: satkurier.pl - kanał z bajkami dla dzieci;
źródło: satkurier.pl - o tematyce religijnej;
źródło: satkurier.pl - promujący chrześcijański wymiar życia i rozrywki.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Na pytanie 3, dotyczące kanałów HD, drogą tradycyjną wpłynęło 555 odpowiedzi, z których większość wskazała, że programy w standardzie HD nie są priorytetem i ważniejsza od możliwości odbioru telewizji w wysokiej rozdzielczości jest szeroka oferta programowa. 22 posłów Solidarnej Polski odpowiedziało, że istnieje szerokie zainteresowanie rynku umieszczeniem programów telewizyjnych w standardzie HD. Swoje stanowisko w przedstawili także nadawcy: Cyfrowy Polsat (postuluje o przeprowadzenie migracji programów TVP1, TVP2, Polsat i TVN ze standardu SD na HD, tak aby najwięksi nadawcy mieli możliwość nadawania w standardzie HD), TVN (uważa, że umożliwienie obecnie TVP S.A. rozpowszechniania programów w standardzie HD na MUX1 oraz MUX3 jest nierównym traktowaniem podmiotów) i TVP S.A. (zadeklarowała chęć pozostania na MUX1 i dalszego rozpowszechniania programów w standardzie HD). Drogą elektroniczną wpłynęło 180 maili. Znacząca większość respondentów wypowiedziała się przeciwko rozpowszechnianiu programów standardzie HD w ramach MUX1. Informowano o braku zainteresowania technologią HD ze względu na nieprzygotowanie gospodarstw domowych do odbioru programów telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości lub ze względu na zawężenie oferty programowej naziemnej telewizji cyfrowej po wprowadzeniu programów w standardzie HD.
źródło: satkurier.pl Z drugiej strony wskazywano jednak na zainteresowanie programami HD lub wnioskowano o uruchomienie TV Trwam w technologii HD. Odpowiedzi odbiorców indywidualnych były skrajne, czytamy w opublikowanych wnioskach - od jednoznacznego odrzucenia technologii HD jako zajmującej zbyt dużo miejsca na MUX1, a tym samym zawężającej ofertę programową, po - będące w mniejszości - domaganie się pełnego zastąpienia standardu SD i przejścia na nadawanie programów telewizyjnych wysokiej rozdzielczości. Wniosek: w zdecydowanej większości nie chcemy kanałów HD w DVB-T.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl ******* Co mamy **********
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl W ramach naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce dostępne są:
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl *kanały bezpłatne:
źródło: satkurier.pl - kanały ogólne: TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP Polonia, TVP Kultura, TVN, TVN7, TTV, Polsat, TV4, TV6, ATM Rozrywka, TV Puls, Puls2;
źródło: satkurier.pl - kanały informacyjne: TVP Info;
źródło: satkurier.pl - kanały dokumentalne: TVP Historia;
źródło: satkurier.pl - kanały muzyczne: Eska TV, Polo TV;
źródło: satkurier.pl - kanały sportowe: Polsat Sport News;
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl *kanały płatne (TV Mobilna):
źródło: satkurier.pl - kanały filmowe i serialowe: Kino Polska, TVP Seriale, Polsat Film, Comedy Central;
źródło: satkurier.pl - kanały informacyjne: Polsat News;
źródło: satkurier.pl - kanały sportowe: Polsat Sport, Polsat Sport Extra;
źródło: satkurier.pl - kanały dla dzieci: Nickelodeon;
źródło: satkurier.pl - kanały radiowe: Radio PiN, Radio Zet, Antyradio, Radio Plus, RMF FM, TOK FM, Roxy FM, Radio Złote Przeboje, Eska Rock, Radio Bajka, RMF Maxxx, Moje Polskie Radio.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl ******** Co możemy mieć *******
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Jakie kanały znajdą się jeszcze w naziemnej telewizji cyfrowej zależy od dwóch czynników: po pierwsze od tego, jakie kanały zaoferują nadawcy, a po drugie od tego, co wybierze Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Zainteresowanie udziałem w konkursie wyrażają:
źródło: satkurier.pl - TVP (z kanałami TVP Info, TVP Seriale, TVP Rozrywka i TVP Dokument),
źródło: satkurier.pl - TVN (prawdopodobnie TVN Meteo lub Religia TV),
źródło: satkurier.pl - Cyfrowy Polsat (prawdopodobnie Polsat2 lub TV Biznes, chyba, że Cyfrowy Polsat przejmie Superstację i ponowi jej zgłoszenie z pierwszego konkursu),
źródło: satkurier.pl - Fundacja Lux Veritatis (z kanałami TV Trwam i nową stacją dla młodzieży TVM1),
źródło: satkurier.pl - Turner Broadcasting System Europe Ltd. (kanał dziecięcy, prawdopodobnie Boing),
źródło: satkurier.pl - prawdopodobnie spółki, które odwołały się od wyników poprzedniego konkursu: Astro (z kanałem Next TV), Mediasat (Tele5) i Superstacja (Superstacja).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Można jeszcze przyjąć, iż chęć udziału w konkursie wyrażą ci nadawcy, którzy odpadli, ale się nie odwoływali lub ci, którzy ówcześnie wyrażali chęć udziału w przeprowadzanych konsultacjach : 4fun Media (4fun TV), Cable Television Networks (CTV, nie wystartował), Multimedia (RMF TV, nie wystartował), Polskie Radio (Czwórka Radio na wizji, po rezygnacji z nadawania satelitarnego na rzecz internetu, a także przy ostatnich kłopotach finansowych Polskiego Radia mało prawdopodobny udział w konkursie), Telestar (ITV), ck!tv Agencja Reklamowa Sp. z o.o. (Bajka TV, nie wystartował), TVS (TVS), CANAL+ Cyfrowy Spółka z o.o. (kanał młodzieżowo-familijny, wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała strategia spółki po przejęciu platformy n i udziałów w Grupie TVN/ITI). W konkursie brały udział także spółki, które prawdopodobnie nie ponowią udziału w nim: Kino Polska (z kanałem Kino Polska Nostalgia, który wygrał w konkursie, ale nadawca zrezygnował z miejsca w DVB-T i z tworzenia kanału), TV Point Group (Machina TV, nadawca ogłosił rezygnację z tego projektu), Telekomunikacja Polska (Orange Sport Info, TP połączyła dwa swoje kanały: Orange Sport Info i Orange Sport w jeden pod nazwą Orange Sport, dlatego raczej nie wystartuje w konkursie, wiele też zależy od tego, jak będzie wyglądało partnerstwo Orange i Grupy TVN/ITI po fuzji n i CYFRY+). 


 • Wersja do druku

 • dodaj komentarz

 • Komentarze (od najstarszego)
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

 • 10


 • 2012-08-05 17:22:53 Wiking
  Cyfrowy Polsat nigdy nie wspominał o chęci umieszczenia Polsatu czy TV Biznes w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, więc proszę nie pisać takich rzeczy, gdyż w późniejszym czasie w sieci tworzy się zamieszanie.
  Jak na razie to chęć umieszczeni kanału w Naziemnej Telewizji Cyfrowej wyraziło tylko czterech nadawców czyli Telewizja Polska, Turner Broadcasting System, Cyfrowy Polsat oraz TVN. :)
 • 2012-08-05 17:39:17 Ignacy z Torunia
  TV Trwam to sekta z jednej strony się modlą odmawiają różaniec a z drugiej biją dziennikarzy nie dla tej sekty
 • 2012-08-05 18:38:34 Darek
  TV Trwam , kto to g---o ogląda , to jest sekta
 • 2012-08-05 18:42:57 sam
  Większość chce Trwam. Ale KRRiT i taj jej nie da miejsca, przyczyna jest prosta jak drut - polityka.
 • 2012-08-05 18:53:45 goscio
  Mam nadzieje, że w końcu TV Trwam dostanie tą naziemną koncesje.
 • 2012-08-05 19:08:24 pytajnik
  niech mnie ktos wyjasni co na muxie robi tvpolonia. do kogo w polsce jest skierowany ten program.
 • 2012-08-05 19:19:15 levytv
  Smiecie kolejne:
  TVN Meteo, Polsat2, TV Biznes, TVP Seriale, TVM1

  Dobra oferta. Polsat powtórka bedzie juz 3 kanały, tvp powtórka bedzie tez 3 kanały, tvn meteo ale super co 10min to samo w petli puszczaja te pogody o zgroza. TVM1 co to wogóle bedzie? numer konta na ekranie i modły live. Tego polakom trzeba.
 • 2012-08-05 19:48:12 Jerzy Maryj
  Moja kolejnosc na mux1:

  -Tele5
  -Superstacja
  -Next TV albo Boing od Turnera
  -TV ta taka katolicka od tego ojca Grzyba cos tam... (Ta telewizja powinna nadawana byc w kolorze czarno-bialym, formacie 4:3 i fonia w mono, aby zaoszczedzic na bitrate dla innych nadawcow. Odbiorcy tej stacji i tak nie wiedza, co to jakosc.)
 • 2012-08-05 19:52:53 Markowicz
  Informacja dla nie do informowanych TVP posiada cały mux3 na którym może umieszczać swoje programy na mux3 TV Trwam się i tak nie pojawi więc po co jest TVPolonia choćby z powodów finansowych
 • 2012-08-05 19:56:43 Justyś
  Co to znaczy że większość chce Trwam jaka większość sekta nigdy nie będzie w większości.