3.11 Janowicz z Simonem o finał ATP Paryż

dodano: 2012-11-02 19:22 | aktualizacja: 2012-11-16 12:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport/eurosport

Polsat Sport HD 3 listopada o godz. 14:00 Polak, Jerzy Janowicz zagra w półfinale tenisowego turnieju ATP w Paryżu. Janowicz pokonał nie tylko Andy Murraya, co było wielką niespodzianką, ale także rozprawił się z Tipsareviciem i jest w półfinale. Jerzy Janowicz zaczął, podobnie jak z Andy Murrayem, od straty seta, ale potem było już tylko lepiej. Do tego stopnia, że w decydującej partii Janko Tipsarević skreczował przy stanie 4:1 dla Polaka. W związku z sukcesem naszego tenisisty obydwa mecze półfinałowe paryskiego turnieju pokaże Polsat Sport i Polsat Sport HD.

Gilles Simon w ćwierćfinałowym pojedynku pokonał rozstawionego z numerem piątym Czecha Tomasa Berdycha 6:4, 6:4. Francuz o finał zagra z Jerzym Janowiczem.

Simon w pierwszej rundzie pokonał byłego finalistę Australian Open Marcosa Baghdatisa, w kolejnym starciu rozprawił się z Vicotrem Hanescu, a jego rywal w trzeciej rundzie Kei Nishikori sam zrezygnował z powodu kontuzji. W ćwierćfinale rozprawił się w dwóch setach z Berdychem, z którym wygrał pięć z siedmiu meczów.

28-letni Francuz, aktualnie numer 20 w rankingu ATP.
Polak z Simonem jeszcze nigdy nie grał.
Urodziny w Nicei Simon ma 183 cm wzrostu, o 20 mniej niż Janowicz.
Jest praworęczny.
Największy sukces: wygrana w półfinale turnieju w Madrycie z będącym wtedy numerem jeden Rafaelem Nadalem.

Dalsze piątkowe transmisje meczów ćwierćfinałowych w Polsacie Sport News o godz. 19.30 i 21.30.

W związku z sukcesem naszego tenisisty obydwa mecze półfinałowe paryskiego turnieju pokaże Polsat Sport i Polsat Sport HD.

Z tego powodu transmisje meczów: ORLEN Ligi Aluprof Bielsko-Biała - Bank BPS Muszynianka Fakro (14.30) oraz Pucharu Narodów Europy w rugby Polska - Niemcy (17.00) w Polsacie Sport News - oczywiście wszystkie relacje na żywo.