SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Najczęściej czytane

UPC Polska: kanały Eleven i Eleven Sports w ofercie

Eleven Sports Network i UPC Polska podpisały umowę o dołączeniu kanałów Eleven ››

Serialowy HBO3 od 21.03 w Polsce?

HBO3 będzie koncentrować się wyłącznie na serialach ››

Dla kogo nowa TVP?

Czy kopiowanie programów sprzed lat to dobry pomysł? ››

Dwa kanały bez Conax dla starych kart TNK SD

Kino Polska i Discovery Channel bez starego Conax dla TNK SD ››

Te kanały powinny zostać reaktywowane!

Telewizyjna moda na reaktywacje ››

Informacje

Eleven i Eleven Sports w UPC - jaka cena? [wideo]

Kanały Eleven i Eleven Sports pojawiły się w ofercie sieci UPC Polska ››

21.03 HBO Comedy zmieni nazwę na HBO3

HBO3 z całymi sezonami kultowych seriali u filmami fabularnymi ››

Kto może kupić Telewizję Puls?

Chętnych do transakcji przybywa z miesiąca na miesiąc ››

Tomasz Rożek poprowadzi program „Sonda 2” w TVP2

Już w marcu TVP2 zaprasza na kontynuację legendarnej „Sondy” ››

Hip Hop TV wystartuje 22 lutego

Dyrektorem programowym nowej stacji został Tomasz Kleyff - Człowiek Nowej Ery ››

„Jeźdźcy smoków” od 14.03 w Cartoon Network

 • 2013-02-28 13:05:41 / Anita Dąbek
 • Ostatnia aktualizacja: 2013-02-28 13:08:46
 • źródło: Cartoon Network

Poznaj opowieść o sile przyjaźni, która sprawiła, że wikingowie z malowniczej wyspy Berk zawarli sojusz ze swoimi odwiecznymi wrogami – smokami! Animowany serial przygodowy „Jeźdźcy smoków” to kontynuacja kinowego przeboju wytwórni DreamWorks pt. „Jak wytresować smoka”. Ta wspaniała historia, w której przygoda przeplata się z humorem, skupia się na losach młodego wikinga Czkawki, jego wiernego przyjaciela – smoka Szczerbatka oraz grupy nastoletnich smoczych jeźdźców, którzy tresują nieokiełznane, skrzydlate stwory w Smoczej Akademii.
źródło: satkurier.pl Dzięki Czkawce i jego talentowi do rozpoznawania smoczych humorów, Berk znowu stało się spokojną osadą. No prawie. Smoki, to ciągle smoki, nadal są nieprzewidywalne i często reagują w nieoczekiwany sposób na mieszkańców wioski. Mimo wysiłków Czkawki, Astrid, Śledzika, Sączysmarka, Mieczyka i Szpadki, niektórzy nadal nie wierzą, że ziejące ogniem zwierzątka domowe to dobry pomysł. W szczególności wieczny malkontent Pleśniak, który głośno mówi, że integracja smoków z ludźmi się nie uda i buntuje społeczność przeciwko młodym trenerom i ich pupilom. Pośrodku tego zamieszania znajduje się ojciec Czkawki – Stoik Ważki, który jest wodzem plemienia. Stoik jest rozdarty między żądaniami starszyzny, która obawia się smoków, a własnym synem, który wprowadza je do życia społeczności. W głębi serca wierzy jednak, że Czkawce uda się okiełznać smoczy temperament. Dzięki treningom i przygodom, jakie młodzi wikingowie przeżywają ze swoimi smokami ich więź się zacieśnia, a w miarę poznawania smoczych charakterów, trenerzy odkrywają też ich nowe, nieznane dotąd umiejętności.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl POZNAJ TRENERÓW SMOCZEJ AKADEMII I ICH SMOKI
źródło: satkurier.pl Przyjrzyjcie im się z bliska, tylko uważajcie na płomienie!
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl


źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Czkawka i Szczerbatek
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Czkawka to ujmujący optymista, który widzi świat inaczej niż wszyscy. Ten wrażliwy chłopak, ma talent do nawiązywania porozumienia ze smokami i to on zostaje głównym założycielem Smoczej Akademii. Lojalnym towarzyszem Czkawki jest Szczerbatek – smok z gatunku Nocnych Furii. Szczerbatek jest bardzo waleczny, piekielnie szybki i niezwykle inteligentny.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Astrid i Wichura
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Mądra i niemal nieustraszona Astrid nie marnuje czasu na babskie sprawy. Czerpie dumę, piękno i siłę ze swego smoka – Wichury. Mimo, że spędza mnóstwo czasu na pielęgnacji i rozpieszczaniu jej, to jasno pokazuje, że to ona jest szefową i nie będzie tolerować zgryźliwych smoczych humorów.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Śledzik i Sztukamięs
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Śledzik i Sztukamięs to kolejny przykład wyjątkowo mocnej więzi między człowiekiem a smokiem, zaraz po tej, którą tworzą Czkawka i Szczerbatek – głównie ze względu na fakt, że Sztukamięs jest alarmująco czuła w stosunku do swojego pana, natomiast Śledzik jest zbyt miłym chłopakiem, by powiedzieć jej, że ta czułość jest dla niego bolesna. Śledzik posiada rozległą wiedzę na temat smoków, dzięki czemu uchodzi za chodzącą, smoczą encyklopedię.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Sączysmark i Hakokieł
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Tak jak jego smok Hakokieł, Sączysmark jest jak ogień. Z tym, że w przypadku Hakokła ma to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Rozgniewany może, bowiem pokryć całe swoje ciało płomieniami. Sączysmark w przeciwieństwie do Czkawki jest nadmiernie pewny siebie. Hakokieł to przedstawiciel gatunku Ponocnik. Jest impulsywny, a gdy się rozzłości wściekle zieje ogniem.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Szpadka i Mieczyk – Jot i Wym
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Szpadka i Mieczyk to zażarcie konkurujące ze sobą bliźniaki. Ich charaktery to kombinacja dzikiej energii z zamiłowaniem do sportów ekstremalnych. Taki temperament sprawia, że w sytuacji sporu, często stają po stronie Sączysmarka. Głównie jednak konkurują ze sobą, często w śmieszny sposób.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Jot i Wym to tak jakby smocze bliźniaki syjamskie. Ten dwugłowy Zębiróg jest wyjątkowo sprytny i potrafi przechytrzyć każdego przeciwnika, o ile jego głowy chcą ze sobą współpracować.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Jeźdźcy smoków
źródło: satkurier.pl Od 14 marca w każdy czwartek o 19:00 w Cartoon Network!


 • Wersja do druku

 • dodaj komentarz

 • Komentarze (od najstarszego)
 • 1


 • 2013-02-28 19:50:59 Piotr
  Kiedy CN zacznie nadawać w Polsce w 16/9 (tak jak w innych cywilizowanych krajach Europy Zachodniej)???
 • 2013-03-02 12:49:04 draco_san
  Jakby na naszym rynku zarabiali więcej na reklamach i dosyłach kablowych, to 16:9 było by już dawno, jak i wersja HD. :P A tak, niestety musimy czekać aż najpierw zajmą się bardziej dochodowymi rynkami, a potem nami na końcu. Prawa rynku niestety. Ale ja słyszałem, że Turner planuje uruchomienie polskiej wersji Cartoon Network HD. Być może kanał pojawi się na nowej platformie NC+. :P
 • 2013-03-09 21:42:58 Julas
  W Stanach ubiegłej środy wyszła 18 część, każda po ok. 22 minuty, Polska jest strasznie do tyłu, oglądałem już wszystkie poprzednie w oryginalnym języku i powiem, że bardzo mi sie podobały. Kto wie, może są nawet lepsze od samej bajki z której wyszedł ten serial. Cóż, gorąco polecam oglądać ten serial tym, którym sam film się podobał :D