reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

PATI wciąż, mimo wygranej, bez pieniędzy na start

dodano: 2013-10-12 16:00 | aktualizacja: 2013-10-12 17:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Gazeta Wyborcza/satkurier.pl

PATI Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa W marcu 2013 roku PATI - Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa, której pomysłodawcą jest Parlament Studentów Uniwersytetu w Białymstoku (UwB), wygrała głosowanie mieszkańców województwa podlaskiego na dofinansowanie projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego (więcej tutaj i tutaj). Studencki projekt uzyskał najwięcej głosów i w związku z tym miał otrzymać pieniądze na start (30 tys. zł o które wnioskowano). Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, do dzisiaj wciąż nie przekazano jednak żadnych środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego na ten cel.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konrad Wnorowski, przewodniczący Parlamentu Studentów Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) i inicjator studenckiej telewizji, poinformował „Gazetę Wyborczą”, że zespół PATI jest już skompletowany i wszystko, co było po ich stronie jest już gotowe. Wciąż brakuje jednak pieniędzy, które wygrali w konkursie projektów finansowanych z Budżetu Obywatelskiego województwa podlaskiego.

Mimo, iż głosowanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego rozstrzygnięto w marcu br., sprawa przeciąga się miesiącami, gdyż, jak informuje „Gazeta Wyborcza”, szukano formalnego rozwiązania, w jaki sposób pieniądze z Budżetu Obywatelskiego przekazać na rzecz studenckiej telewizji. Ostatecznie będzie to rozwiązane w formie uchwały sejmiku województwa. Najbliższe posiedzenie sejmiku zaplanowano na 21 października br. Wówczas to radni sejmiku zajmą się tematem studenckiej telewizji.

Twórcy PATI mają nadzieję, że już wkrótce pojawi się ona w sieci.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw SMART HD+: Opticum HD X310 + karta Smart HD+ 2m

Oferta Smart HD+ to ponad 50 kanałów po polsku w...

249 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Debiutujący na rynku cyfrowy satelitarny odbiornik HD o wyjątkowo małych...

349 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja dual)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

750 zł Więcej...
reklama