SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Najczęściej czytane

UPC Polska: kanały Eleven i Eleven Sports w ofercie

Eleven Sports Network i UPC Polska podpisały umowę o dołączeniu kanałów Eleven ››

Serialowy HBO3 od 21.03 w Polsce?

HBO3 będzie koncentrować się wyłącznie na serialach ››

Dla kogo nowa TVP?

Czy kopiowanie programów sprzed lat to dobry pomysł? ››

Dwa kanały bez Conax dla starych kart TNK SD

Kino Polska i Discovery Channel bez starego Conax dla TNK SD ››

Smart HD+: kolejne kanały SD zablokowane

Zablokowany w Smart HD+ został dostęp do dwóch kolejnych kanałów tematycznych SD ››

Informacje

Kto może kupić Telewizję Puls?

Chętnych do transakcji przybywa z miesiąca na miesiąc ››

21.03 HBO Comedy zmieni nazwę na HBO3

HBO3 z całymi sezonami kultowych seriali u filmami fabularnymi ››

Tomasz Rożek poprowadzi program „Sonda 2” w TVP2

Już w marcu TVP2 zaprasza na kontynuację legendarnej „Sondy” ››

Hip Hop TV wystartuje 22 lutego

Dyrektorem programowym nowej stacji został Tomasz Kleyff - Człowiek Nowej Ery ››

Biełsat TV już na nowej częstotliwości na 4,8°E

Na nowym tp. na 4,8°E pojawił się kanał identyfikujący się jako Belsat TV ››

Wkrótce nowe kanały w nc+ i Cyfrowym Polsacie?

 • 2013-10-27 17:45:10 / Łukasz Knapik
 • Ostatnia aktualizacja: 2013-10-28 12:07:33
 • źródło: satkurier.pl

- Po cichu, po wielkiemu cichu... - tak, parafrazując słowa piosenki Grzegorza Turnaua „Cichosza”, platformy satelitarne nc+ i Cyfrowy Polsat szykują się do jednego z najważniejszych dla nich okresów w ciągu roku - do świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Będą promocje, specjalne oferty, ale czy zaskoczą nas nowymi kanałami w swoich pakietach?
źródło: satkurier.pl Czas na nowe kanały sportowe.
źródło: satkurier.pl Prawdopodobnie poszerzy się oferta kanałów sportowych w obu platformach. Na satelitę wybiera się znany dotąd z kablówek kanał Family Sport (Family Sport HD?), którego nadawcą jest spółka R.D.F. Broadcasting z Bielska-Białej (więcej tutaj). Swojego miejsca w ofertach tych platform nie ma też Sportklub. Drugi kanał tego nadawcy - poświęcony sportom walki Fightklub, trafił na wyłączność w przekazie satelitarnym do Cyfrowego Polsatu (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Czy to oznacza, że Sportklub pojawi się również w ofercie tej platformy, a jego dodanie zostało tylko odsunięte w czasie? Zwłaszcza, że nadawca poszerza swoją ofertę programową - nabył m.in. prawa do polskiej Basket Ligi Kobiet. Abonentów na pewno ucieszyłoby także poszerzenie oferty o Fightklub HD.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Do startu szykują się również dwa nowe kanały - Fox Sports (więcej tutaj i tutaj) i TVP Sport HD (więcej tutaj i tutaj). Uruchomienie tych dwóch stacji to dosyć poważna inwestycja tych nadawców, stąd należy domniemywać, że ruszą z nimi, gdy będą mieli dla nich odpowiedni zasięg startowy, np. zagwarantowaną obecność i pojemność w jednej (obu) z platform satelitarnych. Na start czeka też Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl A co z innymi stacjami?
źródło: satkurier.pl Na rynku pojawiają się plotki, iż kanały z portfolio Polcast Television - Novela TV (Novela TV HD?), Water Planet (Water Planet HD?), a być może i Tele5 HD mają trafić wkrótce do oferty dużego operatora. Jak na razie to tylko plotki, ale od maja br. produkcje znane z kanału Novela TV są w ofercie internetowej telewizji Ipla, należącej do Cyfrowego Polsatu (więcej tutaj)...
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Platformy nie mają własnych stacji muzycznych!
źródło: satkurier.pl 20 listopada br. ma ruszyć muzyczno-rozrywkowy kanał FTA - Power TV (więcej tutaj). Czy znajdzie się on również w ofertach platform satelitarnych? Można powiedzieć, ze to sprawa polityczna, a nawet zazdrość ze strony platform, że właściwie nie mają własnych takich stacji, a  u ich boku przybywa coraz to nowszych stacji muzycznych i to takich z muzyką, a nie amerykańską rozrywką (MTV Polska), która w Polsce niekoniecznie jest pożądana.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Czas na TV Puls HD!
źródło: satkurier.pl W kwietniu br. Dariusz Dąbski, prezes i właściciel Telewizji Puls Sp. z o.o., w rozmowie z serwisem satkurier.pl mówił, iż prawdopodobnie jesienią br. w przekazie satelitarnym pojawi się PULS 2 (więcej tutaj), a najwcześniej na przełomie 2013 i 2014 pojawi się TV Puls HD (więcej tutaj). PULS 2 na satelicie już jest - na razie w nc+, ale, jak zapewnia nadawca, rozmowy z Cyfrowym Polsatem są prowadzone (więcej tutaj). Czy są szanse na uruchomienie w najbliższym czasie TV Puls HD? Do końca tego roku nadawca uruchomi nowoczesne Archiwum Cyfrowe (więcej tutaj). Nowe rozwiązanie umożliwi firmie całkowicie beztaśmową produkcję, co znacznie zwiększy wydajność produkcyjną Telewizji Puls i podniesie jakość techniczną emitowanych treści. Nowy system zapewni również Telewizji Puls możliwość pracy z materiałami w jakości HD. W przypadku startu TV Puls HD najprawdopodobniej kanał ten pojawi się dosyć szybko w nc+, gdyż biuro reklamy TVN sprzedaje również czas antenowy kanałów Telewizji Puls, a to już przemawia za platformą, której jednym z głównych udziałowców jest TVN.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Znane, a niechciane!
źródło: satkurier.pl Abonenci nc+ mogą spodziewać się też poszerzenia oferty o kanały, które już znają (z n lub CYFRY+), a które nie trafiły do nowej platformy - wśród nich wspomniany już Sportklub, a także stacje z portfolio - Universal Networks International (Universal Channel, Universal Chanel HD, 13 Ulica, Scifi Universal), Turner Broadcasting System (TCM, Cartoon Network) czy Chellomedia (m.in. CBS Drama, CBS Action i CBS Reality). Wydaje się, że te stacje prędzej czy później trafią do oferty tej platformy, tylko nadawcy muszą lekko zmięknąć.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Czy także TV Republika (więcej tutaj)?
źródło: satkurier.pl Wszystko zależy od tego jak skonstruowana jest umowa nadawcy tej stacji z Cyfrowym Polsatem - czy (a jeżeli tak to na jak długo) ma zagwarantowaną wyłączność.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Dlaczego Cyfrowy Polsat zwleka ze swoimi kanałami w HD?
źródło: satkurier.pl W Cyfrowym Polsacie także powinny się pojawić kanały, które ma już konkurencja - jak PULS 2, Viacom Blink, Discovery Historia czy Baby TV. Czy platforma zdecyduje się dodatkowo uruchomić kolejne własne kanały w HD (Polsat 2 HD, TV4 HD, TV6 HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Polsat News HD, Polsat Sport News HD, Crime & Investigation Network Polsat HD, Polsat Viasat History HD/Polsat Viasat Nature HD)? Być może nas tym zaskoczy. Cyfrowy Polsat powinien również poszerzyć swoją listę o polskojęzyczne kanały FTA - STARS.TV, RBL.TV i TV.Disco (więcej tutaj).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Czego jeszcze możemy się spodziewać?
źródło: satkurier.pl Czy będą to oczekiwane przez abonentów obu platform Kino Polska Muzyka i filmowy Eurochannel? A może TV Trwam (więcej tutaj)? O tym na pewno zrobiłoby się głośno. Możemy też spodziewać się zupełnie nowych kanałów na polskim rynku - jak wspomniane już Power TV, Fox Sports czy TVP Sport HD. A+E Networks chce wprowadzić w 2014 roku do naszego kraju kanał H2, będący uzupełnieniem History (więcej tutaj), a TVP szykuje TVP Dokument (więcej tutaj). Dodatkowo Kino Polska TV i Agora szykują filmowy kanał Stopklatka TV, ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe) edukacyjno-poznawczy Fokus TV (więcej tutaj), a Telewizja Polska dziecięcy TVP ABC (więcej tutaj). Te kanały mają być dostępne w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Czy pojawią się też w ofertach platform?
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl A może jakaś niespodzianka?
źródło: satkurier.pl Zarówno nadawcy jak i operatorzy badają rynek, oceniają korzyści płynące z nowej stacji dla siebie i jeżeli uznają już moment za odpowiedni, to zdecydują się wprowadzić nowe stacje do swoich ofert. Pozostaje też możliwość sięgnięcia do bogatej palety kanałów dostępnych w kablówkach, a których brak na satelicie - jak Kino Polska Muzyka, Lech TV (więcej tutaj), Anonse TV, Edusat, Duck TV, Travel Channel HD, Trace Sports, pakiet kanałów Next (Next Man, Next Lejdis, Next Young, Next Music +HD), MTV Hits (więcej tutaj)....
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl 16x TVP Regionalna w platformach?
źródło: satkurier.pl Platformy i operatorzy satelitarni będą mieli zgrzyt, bo nie wykluczone, że kablówki po kolei będą włączać 16 wersji lokalnych TVP Regionalnej, a platformy mają kłopot z pojemnościami na satelitach. Mimo wszystko chyba nie będzie wyjścia - abonenci będą naciskać na to! Jednym z rozwiązań może być wykorzystanie HbbTV i sieci internetowej (więcej tutaj).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Czy w najbliższym czasie w nc+ i Cyfrowym Polsacie pojawią się więc nowe kanały? Tego nie wiadomo (przynajmniej oficjalnie). Jak zawsze pozostaje czekać...


 • Wersja do druku

 • dodaj komentarz

 • Komentarze (od najstarszego)
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6


 • 2013-10-28 11:54:31 lolik
  Pobożne życzenia wyłącznie w sferze marzeń!
  Platformy cyfrowe tną koszty, bo prawa do transmisji sportowych coraz droższe, klienci uciekają do DVB-T a ofert obecnie dostępnych kanałów coraz słabsza...

  Poza tym trzeba mieć MIEJSCE na nowe kanały, a w przypadku CP i nc+ jedynym wyjściem jest pobieranie kanałów ze wspólnego transpondera. Jednak TVP REGIONY, TVP ROZRYWKA, DISNEY XD, MTV ROCKS i inne wskazują że o porozumienie jest trudno nawet w przpadku podstawowych kanałów
 • 2013-10-28 11:54:44 luk
  na razie to "pompowanie balonika" - "pisanie żeby o czymś pisać" - a fakt jest taki że nie ma na razie potwierdzonego żadnego info przez któregokolwiek operatora na temat czy któryś z kanałów zostanie dołączony do którejś z platform. Dla mnie to są czyste spekulacje na zasadzie "jakie kanały powinny być" :) i przez to ten artykuł jest słabiutki.
 • 2013-10-28 12:14:55 opin
  A może wypadną niektóre programy z ofert? Za zbyt niską oglądalność? Albo dlatego, że nie są gwarantowane?
 • 2013-10-28 12:33:17 lol
  Świetny artykuł. Autor pochwalił się jaką udało mu się pisać listę kanałów telewizyjnych, których nie ma w platformach i podzielił to na kilka akapitów. Wiedzy zero, bo "pozostaje poczekać".
 • 2013-10-28 12:53:24 pol
  30 % kanałów w CP to kiszka ! kto to ogląda ?
 • 2013-10-28 13:21:26 seba
  W sumie po co dodawac kanaly ,owszem przerabiac ewentualnie na znaczek hd ,bo reszta co niby zostaly kanaly a nie ma na platformach nic ciekawego .,Moim zdaniem juz koniec na nowe kanaly bo nie ma nic nowego i dobrego .
 • 2013-10-28 13:38:42 Frazes
  Według mnie na satelitę MUSI wrócić kanał "Kino Polska Muzyka", którego wycofanie z emisji na satelicie było moim zdaniem WIELKIM błędem nadawcy, który nie może się tłumaczyć, że emisja satelitarna jest nieopłacalna, bo przecież teraz mamy wysyp kanałów muzycznych i to nadających "FTA", tylko, że żaden z nich (nawet "TVP Rozrywka", mimo, że to właśnie z archiwów "TVP" pochodzi większość tych materiałów) nie emituje takich "perełek" z archiwów, jakie są dostępne w "KPM", a poza tym to powinna być ujma na wizerunku platform, że działając na polskim rynku nie mają w ofercie kanału tylko z polską muzyką !

  Co do obecności wszystkich wersji "TVP Regionalnej" na satelicie, to moim zdaniem inicjatywa w tej sprawie powinna być po stronie "TVP", bo promowanie regionów Polski na całą europę (co możnaby dodatkowo wzmocnić emitując niektóre programy z napisami w języku angielskim lub niemieckim), to przecież działalność "misyjna", na której komercyjnym platformom raczej zależeć niestety nie będzie...

  Pozdrawiam.
 • 2013-10-28 15:01:13 krzsiek
  Kupiłby cyfrowy polsat wreszcie jakaś porządną ligę zagraniczną piłce nożnej.
 • 2013-10-28 15:28:02 Abcd
  Czyli ogólnie reklamowa papka, ewentualne w HD, powtórki do n-tej potęgi i żenujący poziom merytoryczny. Miejmy nadzieję, że żadna z przedstawionych w artykule spekulacji się nie spełni, a platforma NC+ mile zaskoczy nas czymś wartościowym, bo na Cyfrowy Polsat to bym raczej pod tym względem nie liczył.
 • 2013-10-28 15:52:24 3312
  Problemem z regionami TVP można bardzo szybko załatwić. Tunery nc+ i nowsze tunery polsatu są w stanie udostępniać treści z internetu. Zatem co za problem strumieniować odpowiedni region przez sieć? Podłączamy dekoder do internetu, w opcjach wybieramy nasz region, a dekoder automatycznie po wybraniu TVP Warszawa wyświetla pobrany z sieci odpowiedni strumień np. TVP Gdańsk.
  Jest to znacznie tańsze w realizacji niż umieszczenie wszystkich kopii na satelicie.
  Chociaż w tej ostatniej kwestii nc+ ma większe możliwości. Przez większość czasu regiony nadają wspólny program, więc wystarczy tylko jeden PID audio i wideo dla wszystkich w tym czasie. Zatem tylko kilka godzin na dobę potrzeba miejsca na 16 kanałów. Jak jednak wykorzystać wolne miejsce z pozostałych godzin?
  W przypadku NC+ można w tym czasie nadawać VOD, który dekodery zapisują na swoich dyskach. To byłoby wręcz idealne rozwiązanie. Zarezerwować 16 Mb/s dla wszystkich regionów. Gdy jest program wspólny nadawać jeden program 4 Mb/s i 12 Mb/s przeznaczyć na VOD. Gdy leci program regionalny nadawać 16 kanałów z 1 Mb/s na każdy. Nie jest to może rewelacyjna jakość, ale całość jest wykonalna dla nadawcy i akceptowalna pod względem kosztów.