SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Najczęściej czytane

Cyfrowy Polsat usunął Das Erste i ZDF z list - jak przywrócić?

Cyfrowy Polsat usunął z list w dekoderach niemieckie kanały Das Erste i ZDF z meczami Euro 2016 ››

Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD sukcesem?

Ponad 400 tysięcy osób wykupiło dostęp do transmiji ››

1/8 finału Euro 2016: plan transmisji Polsat, Das Erste, ZDF!

Plan transmisji 1/8 finału Euro na kanałach Telewizji Polsat oraz niemieckich Das Erste i ZDF! ››

nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+ z modułem CI+

Od 21.06 nowy CAM CI+ za 199 zł w nc+ TNK z Pakietem Start+ ››

Samsung: TV z 2016 z listą Cyfrowego Polsatu

Modele TV Samsung z 2016 roku pozwalają na automatyczną aktualizację listy kanałów Cyfrowego Polsatu ››

Informacje

Polska - Portugalia i Niemcy - Włochy w TVP1

30.06 Polska - Portugalia; 2.07 Niemcy - Włochy w TVP1 ››

Liga Światowa siatkarzy: 1.07 Brazylia - Polska

Przed nami kolejne mecze Ligi Światowej w piłce siatkowej mężczyzn - z Brazylią, Francją i Belgią ››

Ruszy produkcja satelitów w Polsce

Pod Warszawą powstanie kompleks pomieszczeń czystych na potrzeby produkcji satelitów ››

Polska w 1/4 finału Euro 2016! W UHD 4K!

Reprezentacja Polski pokonuje Szwajcarię w 1/8 finału Euro 2016, ćwierćfinały w jakości Ultra HD ››

nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+ z modułem CI+

Od 21.06 nowy CAM CI+ za 199 zł w nc+ TNK z Pakietem Start+ ››

Wkrótce nowe kanały w nc+ i Cyfrowym Polsacie?

 • 2013-10-27 17:45:10 / Łukasz Knapik
 • Ostatnia aktualizacja: 2013-10-28 12:07:33
 • źródło: satkurier.pl

- Po cichu, po wielkiemu cichu... - tak, parafrazując słowa piosenki Grzegorza Turnaua „Cichosza”, platformy satelitarne nc+ i Cyfrowy Polsat szykują się do jednego z najważniejszych dla nich okresów w ciągu roku - do świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Będą promocje, specjalne oferty, ale czy zaskoczą nas nowymi kanałami w swoich pakietach?
źródło: satkurier.pl Czas na nowe kanały sportowe.
źródło: satkurier.pl Prawdopodobnie poszerzy się oferta kanałów sportowych w obu platformach. Na satelitę wybiera się znany dotąd z kablówek kanał Family Sport (Family Sport HD?), którego nadawcą jest spółka R.D.F. Broadcasting z Bielska-Białej (więcej tutaj). Swojego miejsca w ofertach tych platform nie ma też Sportklub. Drugi kanał tego nadawcy - poświęcony sportom walki Fightklub, trafił na wyłączność w przekazie satelitarnym do Cyfrowego Polsatu (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Czy to oznacza, że Sportklub pojawi się również w ofercie tej platformy, a jego dodanie zostało tylko odsunięte w czasie? Zwłaszcza, że nadawca poszerza swoją ofertę programową - nabył m.in. prawa do polskiej Basket Ligi Kobiet. Abonentów na pewno ucieszyłoby także poszerzenie oferty o Fightklub HD.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Do startu szykują się również dwa nowe kanały - Fox Sports (więcej tutaj i tutaj) i TVP Sport HD (więcej tutaj i tutaj). Uruchomienie tych dwóch stacji to dosyć poważna inwestycja tych nadawców, stąd należy domniemywać, że ruszą z nimi, gdy będą mieli dla nich odpowiedni zasięg startowy, np. zagwarantowaną obecność i pojemność w jednej (obu) z platform satelitarnych. Na start czeka też Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl A co z innymi stacjami?
źródło: satkurier.pl Na rynku pojawiają się plotki, iż kanały z portfolio Polcast Television - Novela TV (Novela TV HD?), Water Planet (Water Planet HD?), a być może i Tele5 HD mają trafić wkrótce do oferty dużego operatora. Jak na razie to tylko plotki, ale od maja br. produkcje znane z kanału Novela TV są w ofercie internetowej telewizji Ipla, należącej do Cyfrowego Polsatu (więcej tutaj)...
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Platformy nie mają własnych stacji muzycznych!
źródło: satkurier.pl 20 listopada br. ma ruszyć muzyczno-rozrywkowy kanał FTA - Power TV (więcej tutaj). Czy znajdzie się on również w ofertach platform satelitarnych? Można powiedzieć, ze to sprawa polityczna, a nawet zazdrość ze strony platform, że właściwie nie mają własnych takich stacji, a  u ich boku przybywa coraz to nowszych stacji muzycznych i to takich z muzyką, a nie amerykańską rozrywką (MTV Polska), która w Polsce niekoniecznie jest pożądana.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Czas na TV Puls HD!
źródło: satkurier.pl W kwietniu br. Dariusz Dąbski, prezes i właściciel Telewizji Puls Sp. z o.o., w rozmowie z serwisem satkurier.pl mówił, iż prawdopodobnie jesienią br. w przekazie satelitarnym pojawi się PULS 2 (więcej tutaj), a najwcześniej na przełomie 2013 i 2014 pojawi się TV Puls HD (więcej tutaj). PULS 2 na satelicie już jest - na razie w nc+, ale, jak zapewnia nadawca, rozmowy z Cyfrowym Polsatem są prowadzone (więcej tutaj). Czy są szanse na uruchomienie w najbliższym czasie TV Puls HD? Do końca tego roku nadawca uruchomi nowoczesne Archiwum Cyfrowe (więcej tutaj). Nowe rozwiązanie umożliwi firmie całkowicie beztaśmową produkcję, co znacznie zwiększy wydajność produkcyjną Telewizji Puls i podniesie jakość techniczną emitowanych treści. Nowy system zapewni również Telewizji Puls możliwość pracy z materiałami w jakości HD. W przypadku startu TV Puls HD najprawdopodobniej kanał ten pojawi się dosyć szybko w nc+, gdyż biuro reklamy TVN sprzedaje również czas antenowy kanałów Telewizji Puls, a to już przemawia za platformą, której jednym z głównych udziałowców jest TVN.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Znane, a niechciane!
źródło: satkurier.pl Abonenci nc+ mogą spodziewać się też poszerzenia oferty o kanały, które już znają (z n lub CYFRY+), a które nie trafiły do nowej platformy - wśród nich wspomniany już Sportklub, a także stacje z portfolio - Universal Networks International (Universal Channel, Universal Chanel HD, 13 Ulica, Scifi Universal), Turner Broadcasting System (TCM, Cartoon Network) czy Chellomedia (m.in. CBS Drama, CBS Action i CBS Reality). Wydaje się, że te stacje prędzej czy później trafią do oferty tej platformy, tylko nadawcy muszą lekko zmięknąć.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Czy także TV Republika (więcej tutaj)?
źródło: satkurier.pl Wszystko zależy od tego jak skonstruowana jest umowa nadawcy tej stacji z Cyfrowym Polsatem - czy (a jeżeli tak to na jak długo) ma zagwarantowaną wyłączność.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Dlaczego Cyfrowy Polsat zwleka ze swoimi kanałami w HD?
źródło: satkurier.pl W Cyfrowym Polsacie także powinny się pojawić kanały, które ma już konkurencja - jak PULS 2, Viacom Blink, Discovery Historia czy Baby TV. Czy platforma zdecyduje się dodatkowo uruchomić kolejne własne kanały w HD (Polsat 2 HD, TV4 HD, TV6 HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Polsat News HD, Polsat Sport News HD, Crime & Investigation Network Polsat HD, Polsat Viasat History HD/Polsat Viasat Nature HD)? Być może nas tym zaskoczy. Cyfrowy Polsat powinien również poszerzyć swoją listę o polskojęzyczne kanały FTA - STARS.TV, RBL.TV i TV.Disco (więcej tutaj).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Czego jeszcze możemy się spodziewać?
źródło: satkurier.pl Czy będą to oczekiwane przez abonentów obu platform Kino Polska Muzyka i filmowy Eurochannel? A może TV Trwam (więcej tutaj)? O tym na pewno zrobiłoby się głośno. Możemy też spodziewać się zupełnie nowych kanałów na polskim rynku - jak wspomniane już Power TV, Fox Sports czy TVP Sport HD. A+E Networks chce wprowadzić w 2014 roku do naszego kraju kanał H2, będący uzupełnieniem History (więcej tutaj), a TVP szykuje TVP Dokument (więcej tutaj). Dodatkowo Kino Polska TV i Agora szykują filmowy kanał Stopklatka TV, ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe) edukacyjno-poznawczy Fokus TV (więcej tutaj), a Telewizja Polska dziecięcy TVP ABC (więcej tutaj). Te kanały mają być dostępne w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Czy pojawią się też w ofertach platform?
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl A może jakaś niespodzianka?
źródło: satkurier.pl Zarówno nadawcy jak i operatorzy badają rynek, oceniają korzyści płynące z nowej stacji dla siebie i jeżeli uznają już moment za odpowiedni, to zdecydują się wprowadzić nowe stacje do swoich ofert. Pozostaje też możliwość sięgnięcia do bogatej palety kanałów dostępnych w kablówkach, a których brak na satelicie - jak Kino Polska Muzyka, Lech TV (więcej tutaj), Anonse TV, Edusat, Duck TV, Travel Channel HD, Trace Sports, pakiet kanałów Next (Next Man, Next Lejdis, Next Young, Next Music +HD), MTV Hits (więcej tutaj)....
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl 16x TVP Regionalna w platformach?
źródło: satkurier.pl Platformy i operatorzy satelitarni będą mieli zgrzyt, bo nie wykluczone, że kablówki po kolei będą włączać 16 wersji lokalnych TVP Regionalnej, a platformy mają kłopot z pojemnościami na satelitach. Mimo wszystko chyba nie będzie wyjścia - abonenci będą naciskać na to! Jednym z rozwiązań może być wykorzystanie HbbTV i sieci internetowej (więcej tutaj).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Czy w najbliższym czasie w nc+ i Cyfrowym Polsacie pojawią się więc nowe kanały? Tego nie wiadomo (przynajmniej oficjalnie). Jak zawsze pozostaje czekać...


 • Wersja do druku

 • dodaj komentarz

 • Komentarze (od najstarszego)
 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6


 • 2013-10-28 11:54:31 lolik
  Pobożne życzenia wyłącznie w sferze marzeń!
  Platformy cyfrowe tną koszty, bo prawa do transmisji sportowych coraz droższe, klienci uciekają do DVB-T a ofert obecnie dostępnych kanałów coraz słabsza...

  Poza tym trzeba mieć MIEJSCE na nowe kanały, a w przypadku CP i nc+ jedynym wyjściem jest pobieranie kanałów ze wspólnego transpondera. Jednak TVP REGIONY, TVP ROZRYWKA, DISNEY XD, MTV ROCKS i inne wskazują że o porozumienie jest trudno nawet w przpadku podstawowych kanałów
 • 2013-10-28 11:54:44 luk
  na razie to "pompowanie balonika" - "pisanie żeby o czymś pisać" - a fakt jest taki że nie ma na razie potwierdzonego żadnego info przez któregokolwiek operatora na temat czy któryś z kanałów zostanie dołączony do którejś z platform. Dla mnie to są czyste spekulacje na zasadzie "jakie kanały powinny być" :) i przez to ten artykuł jest słabiutki.
 • 2013-10-28 12:14:55 opin
  A może wypadną niektóre programy z ofert? Za zbyt niską oglądalność? Albo dlatego, że nie są gwarantowane?
 • 2013-10-28 12:33:17 lol
  Świetny artykuł. Autor pochwalił się jaką udało mu się pisać listę kanałów telewizyjnych, których nie ma w platformach i podzielił to na kilka akapitów. Wiedzy zero, bo "pozostaje poczekać".
 • 2013-10-28 12:53:24 pol
  30 % kanałów w CP to kiszka ! kto to ogląda ?
 • 2013-10-28 13:21:26 seba
  W sumie po co dodawac kanaly ,owszem przerabiac ewentualnie na znaczek hd ,bo reszta co niby zostaly kanaly a nie ma na platformach nic ciekawego .,Moim zdaniem juz koniec na nowe kanaly bo nie ma nic nowego i dobrego .
 • 2013-10-28 13:38:42 Frazes
  Według mnie na satelitę MUSI wrócić kanał "Kino Polska Muzyka", którego wycofanie z emisji na satelicie było moim zdaniem WIELKIM błędem nadawcy, który nie może się tłumaczyć, że emisja satelitarna jest nieopłacalna, bo przecież teraz mamy wysyp kanałów muzycznych i to nadających "FTA", tylko, że żaden z nich (nawet "TVP Rozrywka", mimo, że to właśnie z archiwów "TVP" pochodzi większość tych materiałów) nie emituje takich "perełek" z archiwów, jakie są dostępne w "KPM", a poza tym to powinna być ujma na wizerunku platform, że działając na polskim rynku nie mają w ofercie kanału tylko z polską muzyką !

  Co do obecności wszystkich wersji "TVP Regionalnej" na satelicie, to moim zdaniem inicjatywa w tej sprawie powinna być po stronie "TVP", bo promowanie regionów Polski na całą europę (co możnaby dodatkowo wzmocnić emitując niektóre programy z napisami w języku angielskim lub niemieckim), to przecież działalność "misyjna", na której komercyjnym platformom raczej zależeć niestety nie będzie...

  Pozdrawiam.
 • 2013-10-28 15:01:13 krzsiek
  Kupiłby cyfrowy polsat wreszcie jakaś porządną ligę zagraniczną piłce nożnej.
 • 2013-10-28 15:28:02 Abcd
  Czyli ogólnie reklamowa papka, ewentualne w HD, powtórki do n-tej potęgi i żenujący poziom merytoryczny. Miejmy nadzieję, że żadna z przedstawionych w artykule spekulacji się nie spełni, a platforma NC+ mile zaskoczy nas czymś wartościowym, bo na Cyfrowy Polsat to bym raczej pod tym względem nie liczył.
 • 2013-10-28 15:52:24 3312
  Problemem z regionami TVP można bardzo szybko załatwić. Tunery nc+ i nowsze tunery polsatu są w stanie udostępniać treści z internetu. Zatem co za problem strumieniować odpowiedni region przez sieć? Podłączamy dekoder do internetu, w opcjach wybieramy nasz region, a dekoder automatycznie po wybraniu TVP Warszawa wyświetla pobrany z sieci odpowiedni strumień np. TVP Gdańsk.
  Jest to znacznie tańsze w realizacji niż umieszczenie wszystkich kopii na satelicie.
  Chociaż w tej ostatniej kwestii nc+ ma większe możliwości. Przez większość czasu regiony nadają wspólny program, więc wystarczy tylko jeden PID audio i wideo dla wszystkich w tym czasie. Zatem tylko kilka godzin na dobę potrzeba miejsca na 16 kanałów. Jak jednak wykorzystać wolne miejsce z pozostałych godzin?
  W przypadku NC+ można w tym czasie nadawać VOD, który dekodery zapisują na swoich dyskach. To byłoby wręcz idealne rozwiązanie. Zarezerwować 16 Mb/s dla wszystkich regionów. Gdy jest program wspólny nadawać jeden program 4 Mb/s i 12 Mb/s przeznaczyć na VOD. Gdy leci program regionalny nadawać 16 kanałów z 1 Mb/s na każdy. Nie jest to może rewelacyjna jakość, ale całość jest wykonalna dla nadawcy i akceptowalna pod względem kosztów.