reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Luty i marzec w National Geographic Channel

dodano: 2014-01-16 18:54 | aktualizacja: 2014-01-16 21:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox International Channels Poland

National Geographic Channel Wśród propozycji kanału National Geographic Channel (National Geographic Channel HD) na luty i marzec 2014 roku widzowie znajdą takie perełki, jak m.in. : trzeci sezon „Pułapek umysłu” oraz nowa seria „Śladami historii”. Wspólnie z Jasonem Silvą („Pułapki umysłu”) przyjrzymy się bliżej skomplikowanej maszynie, jaką jest nasz mózg. Poznamy jego sztuczki, ale dowiemy się również w jaki sposób zwiększać jego wydajność. W kolejnej propozycji Steve Burrows („Śladami historii”) zabierze nas w podróż po największych cudach architektury. Dzięki rewolucyjnej technologii laserowego skanowania 3D będziemy mieli możliwość zobaczyć Petrę, Koloseum czy Katedrę Św. Pawła z nieznanej nam do tej pory perspektywy.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2014 roku w National Geographic Channel i National Geographic Channel HD:

„Pułapki umysłu” 3
emisja: od poniedziałku, 17 lutego 2014 roku o 22:00 (dwa odcinki)

Ludzki mózg to super komputer o niezwykłych możliwościach, który pomaga zrozumieć otaczający nas świat. Ta ledwo ponadkilogramowa galaretowata masa kontroluje każdą myśl, pamięć, ruch i emocje. Nadzoruje tym samym większość czynności fizycznych i umysłowych. Mózg bardzo często potrafi zaskoczyć nas swoimi umiejętnościami, ale zdarza mu się też spłatać nam niezłego figla. W kolejnym sezonie „Pułapek umysłu”, wspólnie z Jasonem Silvą, przyjrzymy się bliżej tej skomplikowanej maszynie. Poznamy jej sztuczki, ale również sposoby na zwiększenie jej wydajności. Stres, zaufanie, potrzeba wygrywania, długoletnie związki - o tym, jaką rolę w każdym z tych tematów odgrywa nasz mózg dowiemy się, oglądając trzeci sezon serii.

W kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Tajemnice umysłu”
emisja: poniedziałek, 17 lutego 2014 roku o 22:00
Od momentu naszego pojawienia się na świecie, starzejemy się i nie ma na to rady. Choć od dawna uważano, że z wiekiem możliwości ludzkiego ciała i umysłu pogarszają się, ostatnie badania wskazują, że nie w każdym przypadku musi tak być. Niektóre funkcje mózgu rozwijają się z wiekiem, a jeszcze inne nie rozwijają się całkowicie dopóki nie osiągniemy określonego wieku.  W tym odcinku odkryjemy, że nasz mózg nie zawsze zachowuje się odpowiednio do swojego wieku. Dzięki serii gier i eksperymentów, przekonamy się, jak rutyna w naszym życiu może powodować starzenie się naszego mózgu i jak możemy na to zaradzić, usprawniając nasz mózg, a tym samym przedłużając jego działanie na najwyższych obrotach.

Odcinek 2.: „Kolory to iluzja”
emisja: poniedziałek, 17 lutego 2014 roku o 22:30
Uważasz, że rozróżnianie kolorów jest jasne i oczywiste? Widzisz je każdego dnia, jesteś przekonany, że jabłko jest czerwone, a liść zielony? Czy na pewno tak jest? Ten epizod „Pułapek umysłu” przetestuje twój mózg po raz kolejny. Dzięki serii interaktywnych gier i fascynujących eksperymentów przekonasz się, że w rzeczywistości istnienie kolorów, to tylko iluzja wykreowana przez nasz mózg. W tym odcinku z malowaniem kolorami zdecydowanie wykroczymy poza przyjęte linie.

Odcinek 3.: „Zaufaj mi!”
emisja: poniedziałek, 24 lutego 2014 roku o 22:00
Ten odcinek jest o mózgu i zaufaniu. Czy nie macie czasem wrażenia, że Wasz mózg musi być non stop czujny na zagrażające Wam niewiarygodne reklamy, polityków czy sprzedawców? W jaki sposób powinniśmy  równoważyć poziom własnej nieufności, by nie zwariować. I czym właściwie jest zaufanie? Dzięki kolejnym angażującym zabawom, nauczymy się pokładać odrobinę więcej zaufania w ludziach, a nieco mniej wierzyć własnemu umysłowi.

Odcinek 4.: „Co się dzieje!”
emisja: poniedziałek, 24 lutego 2014 roku o 22:30
Bez względu na to, czy chodzi o znalezienie samochodu zaparkowanego na podziemnym parkingu, czy wcelowanie w przełącznik światła, gdy jesteśmy jeszcze bardzo zaspani, sterowanie zapracowanym mózgiem może być naprawdę trudne. Na szczęście nasze mózgi są wyposażone w system nawigacji, który sprawia, że otaczający nas świat jest dla nas znacznie bardziej przystępny. Najnowsze badania pokazują, że nasz rozum wykorzystuje komórki odpowiedzialne za orientację przestrzenną, by bez problemów doprowadzić nas do celu. W tym odcinku przyjrzymy się temu, w jaki sposób działa ten mechanizm, jak mózg informuje nas o tym, gdzie się znajdujemy. Kilka przykładowych testów pozwoli nam sprawdzić granice możliwości naszego umysłu i udowodni nam, że nie zawsze mamy pełną świadomość tego, co nas otacza, czy jak reaguje nasz organizm. Dowiemy się też, jak pracować nad swoją orientacją w terenie.

Odcinek 5.: „Prawo atrakcyjności”
emisja: poniedziałek, 3 marca 2014 roku o 22:00
Tym razem, dzięki kolejnej porcji interaktywnych zadań, zgłębimy temat atrakcyjności fizycznej oraz zastanowimy nad tym, jak to się dzieje, że się sobie podobamy. Dowiemy się, w jaki sposób mózg dochodzi do tego, czy dana osoba jest dla nas atrakcyjna, czy nie oraz dlaczego na niektóre cechy jesteśmy bardziej podatni niż na inne. W tym odcinku zagłębimy się w temat długotrwałych związków. Odkryjemy co przyciąga do siebie ludzi, dowiemy się, która część naszego ciała przesądza o dopasowaniu dwojga ludzi, gdy nasz wybór jest podświadomy, a nie racjonalny. Sekretne wzory, zmiany częstotliwości fal mózgowych - przygotuj się na odkrycie kolejnych sekretów ludzkiej podświadomości. I przekonaj się, że nie to ładne co ładne …

Odcinek 6.: „Test na stres”
emisja: poniedziałek, 3 marca 2014 roku o 22:30
Ten odcinek będzie traktował o zależności, jaka jest między stresem, a pracą naszego mózgu. Przekonamy się, jakie procesy zachodzą w mózgu w chwilach stresu i jakie przełożenie ma ten stan na cały nasz organizm. Stres jest nieodłączną częścią naszego życia. Płacz dziecka, korki uliczne, zdenerwowany szef czy nieopłacone na czas rachunki to tylko niektóre ze stresogennych czynników, na które narażony jest każdy z nas. Zaskakującym może być jednak fakt, że nawet tak niepożądany przez nas stan samopoczucia może mieć swoją ważną rolę, o ile tylko nauczymy się go kontrolować i nie pozwolimy, żeby to on nami zawładnął. O tym skąd bierze się stres i jak sobie z nim radzić dowiemy się z „Pułapek umysłu”.

Odcinek 7.: „Cel zwycięstwo”
emisja: poniedziałek, 10 marca 2014 roku o 22:00
Rywalizacja to pojęcie, które właściwie nie opuszcza nas od najmłodszych lat. Czy jest to walka o miejsce w samorządzie szkolnym, awans w pracy czy zwyczajnie wolne miejsce na parkingu w centrum handlowym - współzawodnictwo bezapelacyjnie leży w naszej naturze. Czasem mierzymy się z innymi, innym razem z samym sobą. Jaka część ludzkiego mózgu przesądza o tym, że rodzi się w nas potrzeba wygrywania, nierzadko za wszelką cenę? Żeby dotrzeć do sedna sprawy zaproponujemy Wam odrobinę... rywalizacji. Podzielimy się na zespoły i wybierzemy zwycięzcę „Pułapek umysłu”. Dzięki zabawie przekonacie się co nakręca Was do walki. Zobaczycie że wśród nas są tacy, którzy urodzili się po to by współzawodniczyć, dowiecie się, że odrobina zdrowej rywalizacji może pomóc wam osiągać sukcesy.

„Śladami historii”
emisja: od soboty, 1 lutego 2014 roku o 19:00

Program „Śladami historii” wykorzystuje rewolucyjną technologię laserowego skanowania 3D, by poddać testowi największe cuda architektury sprzed wieków, odkrywając sekret ich powstania. W podróż po tajnikach światowej myśli architektonicznej zabierze nas Steve Burrows, jeden z najświetniejszych inżynierów budownictwa. Towarzyszyć będą mu specjaliści skanowania laserowego  z Centrum Zaawansowanych Technologii Przestrzennych Uniwersytetu Arkansas.
Dzięki rewolucyjnej technologii, ich analiza będzie dogłębniejsza niż kiedykolwiek do tej pory. Badania, które obejmą najbardziej zachwycające osiągnięcia architektury w dziejach ludzkości, udowodnią natomiast, jak nieprawdopodobnie wysoki  poziom osiągnęła myśl inżynieryjna już wieki temu

W kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Petra”
emisja: sobota, 1 lutego 2014 roku o 19:00
Steve Burrows wraz z zespołem ekspertów rusza na badawczą ekspedycję do Jordanii po to, by przyjrzeć się z bliska Petrze - ruinom miasta Nabatejczyków, znajdującym się w południowo-zachodniej części kraju. Ekipa chce dowiedzieć się, jak budowniczy w tamtych czasach byli w stanie wykuć w skale klasztor Ad Deir - jedną z najbardziej okazałych budowli całego kompleksu. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, kiedy zostało zbudowane centrum miasta (południowy taras) i jakie sekrety kryje pod sobą ogromny klasztorny dziedziniec. Naukowcy rzucą nowe światło na dotychczasowe postrzeganie monumentalnych budowli tego starożytnego miasta.  

Odcinek 2.: „Jerozolima”
emisja: sobota, 8 lutego 2014 roku o 19:00
W tym odcinku zespół naukowców przeniesie się z badaniami do Jerozolimy, gdzie szczegółowej analizie zostaną poddane największe sakralne obszary na świecie. Zespół Steve’a Burrowsa przeskanuje zabytki świętego miasta, począwszy od Wzgórza Świątynnego, po Herodion - położoną 11 km od Jerozolimy usytuowaną na szczycie wzgórza fortecę Heroda Wielkiego. Jak w zetknięciu z konstrukcjami z czasów Chrystusa sprawdzi się rewolucyjna technologia XXI wieku i do jakich odkryć doprowadzi grupę naukowych zapaleńców?

Odcinek 3.: „Machu Picchu”
emisja: sobota, 15 lutego 2014 roku o 19:00
Tym razem drużyna Steve’a Burrowsa przenosi się ze swoim nowoczesnym laboratorium do peruwiańskiej dżungli, by poddać badaniom Machu Picchu - zaginione miasto Inków. Podczas tej wyprawy inżynierowie spróbują odpowiedzieć sobie na pytanie, jak w XV wieku możliwa była budowa tak wielkiego kompleksu na szczycie góry i ponad 2000 m. wysokości n.p.m.  Jak budowane były tarasy? I w jaki sposób miasto zaopatrywało się w wodę.

Odcinek 4.: „Koloseum”
emisja: sobota, 22 lutego 2014 roku o 19:00
Steve Burrows oraz zespół ekspertów z Uniwersytetu Arkansas tym razem odwiedzą Rzym, a szczegółowym badaniom poddadzą wzniesiony w latach 70-72 do 80 n.e. amfiteatr. Czy dzięki nowoczesnej technologii będą w stanie rozwiać swoje wątpliwości związane z tą imponującą budowlą. Jak Rzymianom udało się stworzyć największe igrzyska z walkami gladiatorów, jakie kiedykolwiek można było zobaczyć w Europie. Czy Koloseum miało dach? Czy układ budowli da się w jakikolwiek sposób porównać ze współczesnymi stadionami sportowymi? Na te i inne pytania badacze odpowiedzą nam w kolejnym odcinku z serii „Śladami historii”.  

Odcinek 5.: „Katedra Św. Pawła”
emisja: sobota, 1 marca 2014 roku o 19:00
Zespół naukowców pod przewodnictwem Steve’a Burrowsa tym razem weźmie pod lupę jeden z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w całej Wielkiej Brytanii. Położona w samym sercu Londynu Katedra św. Pawła zostanie poddana szczegółowej analizie dzięki specjalistycznemu sprzętowi do skanowania laserowego w 3D.  Zespół podda badaniu 3-częściową strukturę kopuły, sprawdzi w jaki sposób architekt Christopher Wren poradził sobie z niestabilną bazą i olbrzymimi siłami oddziałowującymi na kopułę katedry. Zbadają również, jak katedrze udało się przetrwać atak bombowy podczas II wojny światowej. W programie nie zabraknie niecodziennych odkryć oraz wnikliwego obrazu tego architektonicznego dzieła sztuki.

Odcinek 6.: „Piramidy egipskie”
emisja: sobota, 8 marca 2014 roku o 19:00
Kolejnym punktem na mapie naszych odkrywców będzie Egipt, gdzie uważnej analizie zostaną poddane piramidy - grobowce wielkich faraonów. Zespół spróbuje pokazać nam, jak proste kamienne struktury przerodziły się w jedne
z najbardziej imponujących budowli starożytnego świata.  

„Narodziny zwierząt według Dawida Attenborough”
emisja: w niedziele, 9 i 16 lutego 2014 roku o 15:00

David Attenborough wyrusza w epicką podróż 500 milionów lat wstecz, aby rozwikłać zagadkę niesamowitego rozwoju kręgowców. W programie zaprezentuje skamieliny z regionu, o którego eksploracji marzył od dawna - Chin, mekki nowoczesnych badań paleontologicznych. Według Attenborough ewolucja kręgowców jest jedną z najznakomitszych opowieści w historii naturalnej. Nowoodkryte skamieniałości dzięki nowoczesnej technologii i cyfrowemu zapisowi obrazu dają Davidowi możliwość opowiedzieć tę fascynującą historię z rozmachem na miarę dzisiejszych czasów. Dzięki wnikliwej analizie odkrywcy przekonamy się, że ludzie są spadkobiercami wspaniałego dziedzictwa ewolucyjnego.

„Ewakuacja Ziemi”
emisja: od środy, 26 lutego 2014 roku o 22:00

Seria „Ewakuacja Ziemi” bada przerażające, ale naukowo wiarygodne katastroficzne wizje kataklizmów pustoszących Ziemię. Szczegółowej analizie poddawanych jest sześć odrębnych, zagrażających światu katastrof oraz metody, za pomocą których ludzkość będzie w stanie przetrwać mimo tych przeciwności. Powodzie, erupcje wulkanów, pandemia groźnego wirusa, ekspansja nano-technologii, drastyczne obniżenie temperatur powodującego lodowacenie planety - jak wyglądałby świat w zetknięciu z takimi zdarzeniami?

W kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Planeta zombi”
emisja: środa, 26 lutego 2014 roku o 22:00
Czy „apokalipsa zombie” jest tylko fikcyjną koncepcją, czy istnieje jednak prawdopodobieństwo, że zakaźna choroba przeistoczy ludzkość w rasę siejących postrach potworów? Prawda może Cię zszokować! National Geographic Channel bada jeden z bardziej realnych scenariuszy - zagładę ludzkości w skutek pandemii zmutowanego wirusa wścieklizny. Eksperci z dziedziny medycyny, biologii i nauk społecznych wyjaśniają, co może się zdarzyć, jeśli ludzkość stanie naprzeciw śmiertelnej zarazy, na którą nie ma lekarstwa. Dzięki nowoczesnej technologii cyfrowego zapisu zdjęć i animacji przyjrzymy się, w jaki sposób wirus mógłby trafić z głębin oceanu do najdalszych zakątków Ziemi  i unicestwić świat ludzi i zwierząt.

Odcinek 2.: „Mikropotwory”
emisja: środa, 5 marca 2014 roku o 22:00
Czy niesamowity przełom w rozwoju technologii przyniesie nowe zagrożenia dla ludzkości? Zadajemy to pytanie, badając niektóre z niebezpieczeństw związanych z jedną z najbardziej obiecujących nowych technologii - nano-robotyką. Ten godzinny odcinek jest przestrogą przed upowszechnianiem robotów wielkości molekuł, które mogą zawładnąć naszą rzeczywistością. Program zwraca jednocześnie uwagę na to, że jedyną szansą na opanowanie nano-robotyki jest wykorzystanie pokrewnej, ale jeszcze bardziej zaawansowanej technologii np. mikroskopijnych nano-samolotów zbudowanych przez wojska amerykańskie. W założeniu nano-broń ma chronić przed zagrożeniami, ale kiedy wymknie się spod kontroli sama może stanowić niebezpieczeństwo, stając się bardziej śmiercionośna niż choroby.

Odcinek 3.: „Globalna powódź”
emisja: środa, 12 marca 2014 roku o 22:00
Naukowe spojrzenie na niszczycielską siłę, jaką może być woda - jeden z żywiołów i najważniejszych elementów ludzkiego przetrwania. Zbadamy, jakie przerażające konsekwencje dla naszej populacji mogą mieć powodzie i ciągłe podnoszenie się poziomu mórz. Zastanowimy się, jak można z nimi walczyć. Czy budowa ogromnych wałów nadmorskich zda egzamin? Może lepszym rozwiązaniem okażą się podwodne osiedla? Co jeśli jedynym rozwiązaniem okaże się być przystosowanie do życia na powierzchni morza? Dowiedz się, czy grozi nam globalny kataklizm i czy jest jakaś nadzieja dla rodzaju ludzkiego. Kto wie, może to zdolność do adaptacji będzie naszą jedyną deską ratunku.

Odcinek 4.: „Gigantyczna burza”
emisja: środa, 19 marca 2014 roku o 22:00
Jak wyglądałoby życie na Ziemi, gdyby wciąż nawiedzały ją niszczycielskie pogodowe anomalie? Czy ludzkość zniosłaby na przykład intensywną, niekończącą się burzę? Program „Ewakuacja Ziemi” ukazuje spektakularne skutki bagatelizowania efektu cieplarnianego, które mogą zakłócić harmonię w środowisku, a nawet zagrozić wyginięciem rasy ludzkiej.  Klimatolodzy, fizycy, geolodzy i antropolodzy katastrof wspólnymi siłami przyjrzą się powstałym w wyniku wzrostu temperatury Ziemi tornadom, promieniowaniu gamma, promieniowaniu jądrowemu, czy silnym huraganom, które trawią naszą planetę. Może okazać się, że jedyną nadzieją dla gatunku ludzkiego będzie próba zmierzenia się z tymi zjawiskiem i przystosowanie do życia w zupełnie nie znanej nam dotąd rzeczywistości.

Odcinek 5.: „Piekło na Ziemi”
emisja: środa, 26 marca 2014 roku o 22:00
Co by się stało, gdyby wszystkie wulkany świata wybuchły w tym samym czasie?
W tym godzinnym programie specjalnym przyjrzymy się temu przerażającemu scenariuszowi wydarzeń, poprzez naukową analizę rzeczywistych, śmiertelnie niebezpiecznych aktywności wulkanicznych. Odcinek sugeruje, że bezpośrednim powodem katastrofy będzie uderzenie czarnej dziury w naszą planetę. Ziemia przetrwa mimo dotkliwych uszkodzeń, ale wygenerowana fala uderzeniowa poruszy komory wulkaniczne znajdujące się poniżej każdego systemu wulkanicznego. Przekonaj się, jaki mógłby być skutek masowej erupcji wulkanów na Ziemi.

Odcinek 6.: „Frozen Earth”
emisja: środa, 2 kwietnia 2014 roku o 22:00
Co mogłoby się stać, gdyby dziwne ciemne siły wyciągnęły Ziemię z jej orbity wokół Słońca? Czy nasza planeta zatonęłaby w ciemnościach, a lodowaty powiew odarł by nas z ciepła i w szybkiej perspektywie pozbawił jedzenia? Czy istnieje szansa, żeby ludzkość przetrwała w takim środowisku? Czy serce naszej planety może stać się jedynym źródłem ciepła i światła, jaką ludzkość będzie znała? Czy zastąpi nam  Słońce?

„Czekając na apokalipsę”
emisja: od piątku, 7 lutego 2014 roku o 22:00

To już kolejna odsłona serii „Czekając na apokalipsę” w której poznajemy przeciętnych Amerykanów, którzy są przekonani, że współczesne życie zakończy się olbrzymim kataklizmem i chcą być na taką ewentualność przygotowani. Preppersi, składują ogromne ilości jedzenia, wody i broni wierząc, że dzięki tym zapasom uda im się przetrwać każdą katastrofę, od krachu ekonomicznego po wybuch nuklearnej wojny. Program zapozna nas ze społecznością, która poprzez budowanie podziemnych bunkrów, kończąc na konstruowaniu specjalnie przygotowanych pojazdów, chce dołożyć wszelkich starań, by zabezpieczyć swoją rodzinę przed apokalipsą.

W kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Przyszłe starcie”
emisja: piątek, 7 lutego 2014 roku o 22:00
W tym odcinku poznajemy dwójkę indywidualistów, których paraliżuje strach przed zbliżającym się końcem świata. Chad obawia się nuklearnej katastrofy, wymierzonej w obywateli przez ich własny rząd. Z pomocą rodziny zabiera się za największą misję swojego życia – wybudowanie tunelu ewakuacyjnego. Drugi bohater programu, Mike Evock z Północnej Karoliny, wraz z rodziną przygotowuje się na zorganizowany atak wykorzystujący broń biologiczną i chemiczną. Były agent sił specjalnych na co dzień prowadzi park rozrywki ATV (quady), mało kto jednak wie, że przestrzeń parku jest jednocześnie dostosowana do tego, by być idealnym schronieniem przed zagładą. Będąc w posiadaniu specjalnego namiotu oraz perfekcyjnie wyposażonego i uzbrojonego quada Mike jest przekonany, że może czuć się bezpieczny.

Odcinek 2.: „Żywioły natury”
emisja: piątek, 15 lutego 2014 roku o 22:00
Daleko na bezdrożach Oregonu, 80-hektarowa posiadłość pozbawiona nawet dostępu do elektryczności ma odegrać rolę twierdzy dla Curta i jego rodziny. A wszystko na wypadek nagłego krachu ekonomicznego. Położenie posesji na kompletnym odludziu jest jednym z największych atutów miejsca. Dodając do tego fakt, iż pomysłów na udoskonalenie systemu ochrony nie brakuje - to miejsce może okazać się odporne na więcej niż jeden kataklizm. Szklarnia o powierzchni 300 m2, zbiornik wypełniony ponad 4,5 milionami litrów wody, kamery termowizyjne, oprogramowania high-tech, a nawet szkolenie dzieci z posługiwania się bronią - tak przygotowują się na najgorsze. Podczas gdy Curt pracuje nad swoim następnym projektem - przerobieniem ciężarówki na superszybki opancerzony pojazd - matka natura postanawia lekko pokrzyżować mu plany, zagrażając tym samym dorobkowi jego życia. Kolejny bohater tego odcinka -  mieszkaniec Alaski, Rodney, przygotowuje się na katastrofalne trzęsienie ziemi i tsunami. Szkolenie wojskowe, imponująca spiżarnia produktów spożywczych oraz stworzony do ekstremalnych zadań opancerzony pojazd mają sprawić, że Rodney przetrwa dzień zagłady. Mężczyzna stworzył dodatkowo unikalny podwodny system kryjówek, który przedłuży życie jego rodzinie po odcięciu jej od świata.

Odcinek 3.: „Totalna zagłada”
emisja: piątek, 21 lutego 2014 roku o 22:00
W trzecim odcinku tego sezonu, poznamy dwóch indywidualistów, którzy obawiają się, że koniec świata jest tuż za rogiem. W miasteczku Smithville, w stanie Tennessee, spotkamy ojca i właściciela firmy w jednej osobie, Tracy’ego Foutcha, który boi się, że niszczycielskie tornado EF5 dosięgnie też jego okolicę. Aby chronić rodzinę, Foutch zamienia swoją fabrykę w tajne laboratorium, gdzie konstruuje specjalny samochód ewakuacyjny „nie do zniszczenia”, który pozwoli na ucieczkę przed żywiołem. Na Florydzie z kolei Dan Rojas magazynuje energię słoneczną, która ma zapewnić jego rodzinie przeżycie, gdy chłonąca wszystko, co spotka na swej drodze burza z piorunami nawiedzi miasto Tampa. Dan wierzy, że nadchodzące zjawisko pozbawi dzielnicę prądu, więc stara się do tego przygotować.   W odcinku zobaczymy, jak obaj panowie zmieniają swoje codzienne otoczenie w uzbrojone na każdą okoliczność terytorium, w świat czekający na apokalipsę.

Odcinek 4.: „Przetrwanie to walka”
emisja: piątek, 28 lutego 2014 roku o 22:00
Rob zrobił zapasy na czarną godzinę. Jedzenie, które zgromadził wystarczy, aby wyżywić rodzinę przez dwa lata. Do obrony przed napastnikami przygotował samodzielnie wykonane pociski i pełen składzik broni. Z pomocą sąsiada stworzył rozbudowany system alarmów, mini pułapek i mechanizmów obronnych. Kiedy tornado uderzy, Rob będzie musiał na chwilę przerwać przygotowania... W Tennessee, Greg szykuje się na wielki kryzys finansowy. Potencjalny koniec świata planuje przeczekać wraz z rodziną w domku na drzewie schowanym głęboko w lesie.

Odcinek 5.: „My, rabusie”
emisja: piątek, 7 marca 2014 roku o 22:00
W piątym odcinku “Czekając na apokalipsę” przyjrzymy się życiu dwóch mężczyzn, którzy są święcie przekonani, że z końcem świata przyjdzie im się zmierzyć w bardzo niedalekiej przeszłości. Tyler Smith, mieszkaniec Tacoma w stanie Washington, aby ochronić swoją rodzinę przed śmiertelnym zagrożeniem sięga po cudzą własność. Uzbrojony w specjalistyczny sprzęt okrada innych z przedmiotów, które mogą przydać się w starciu z ostateczną zagładą. W drugiej części programu poznamy Kevina Barbera, ojca rodziny, który wybrał zupełnie inne rozwiązanie. Kevin postanowił przesiedlić swoją rodzinę do Kostaryki, gdzie w spokojnej atmosferze koncentruje się na tym, by zbudować przyjacielskie relacje ze swoimi sąsiadami. Kevin postawił sobie za cel, że zostanie prawdziwie samowystarczalny dzięki zbudowanemu przez siebie systemowi akwaponicznemu, czyli systemowi produkcji żywności łączącemu konwencjonalną hodowlę wodnej fauny w zbiornikach z uprawą roślin w wodzie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...