SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Najczęściej czytane

Dwa nowe testy na tp. nc+ [akt.]

Dwa nowe kanały testowe na transponderach nc+ - SD i HD ››

Eleven Extra przed końcem września?

Eleven Sports Network planuje uruchomić w Polsce trzeci kanał ››

Kanały Polsat Viasat już w nc+

Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature dla abonentów nc+ ››

Kanały Polsat Viasat dołączą do oferty nc+ [akt.]

Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat History i Polsat Viasat Explore w ofercie nc+. Od kiedy? ››

Koniec TVP Polonia w MUX 3 DVB-T

TVP Polonia wyłączona z MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej ››

Informacje

TVP: Zmiany kadrowe. Trwają prace nad nową stacją

W TVP trwają prace nad projektem nowego anglojęzycznego środkowoeuropejskiego kanału informacyjnego ››

ZDF z pierwszą produkcją w Ultra HD

„Mythos Wolfskind - Mogli und die wilden Kinder” w Arte i ZDF już tej jesieni ››

Koniec TVP Polonia w MUX 3 DVB-T

TVP Polonia wyłączona z MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej ››

Cyfrowy Polsat: kanały AXN w „otwartym oknie”

AXN, AXN HD, AXN Black, AXN White, AXN Spin HD w „otwartym oknie” Cyfrowego Polsatu ››

Kanały Polsat Viasat już w nc+

Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature dla abonentów nc+ ››

Stopklatka TV z satelity - znamy parametry

 • 2014-03-13 21:21:54 / Łukasz Knapik
 • Ostatnia aktualizacja: 2014-03-13 22:41:59
 • źródło: forum.satkurier.pl (Poland/rotalplus/Vernon)/satkurier.pl

15 marca 2014 roku ruszy nowy, polski kanał filmowy Stopklatka TV (więcej tutaj). Stacja znajdzie się w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), w sieciach kablowych i IPTV. Dostęp do kanału zyskają również abonenci platform satelitarnych Cyfrowy Polsat (więcej tutaj) i nc+ (więcej tutaj). Według informacji podawanych na profilu stacji na portalu społecznościowym Facebook, w Cyfrowym Polsacie kanał znajdzie się na pozycji 58. na liście, a w nc+ prawdopodobnie 186. Wymieniana jest tam także Telewizja Na Kartę HD (TNK HD) i Orange TV (IPTV). Jakie będą parametry techniczne Stopklatki TV w przekazie satelitarnym? Szczegóły możemy poznać czytając zapisy koncesji przyznanej stacji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT).
źródło: satkurier.pl Parametry techniczne:
źródło: satkurier.pl satelita: Eutelsat Hot Bird 13C 13°E
źródło: satkurier.pl częstotliwość: 10.758 MHz
źródło: satkurier.pl polaryzacja: V
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Lokalizacja dosyłowej stacji naziemnej: Warszawa, ul. Łubinowa 4a (Cyfrowy Polsat).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Przypomnijmy, iż 21 lutego 2014 roku Cyfrowy Polsat usunął ze swojej listy kanał VOD 169 (dostępny z powyższych parametrów), ale w dalszym ciągu jest on aktywny na satelicie - pod nową nazwą Test10 (więcej tutaj). Przekaz na chwilę obecną nie jest dostępny z poziomu oficjalnej listy Cyfrowego Polsatu.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Parametry kanału testowego:
źródło: satkurier.pl Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
źródło: satkurier.pl tp. 112 (10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl ID: Test10
źródło: satkurier.pl PID V: 281 (MPEG-4/SD)
źródło: satkurier.pl PID A: 537
źródło: satkurier.pl PID PCR: 281
źródło: satkurier.pl SID: 17019
źródło: satkurier.pl PID PMT: 32
źródło: satkurier.pl Provider: Cyfrowy Polsat
źródło: satkurier.pl Kodowanie: Nagra MA (Cyfrowy Polsat)
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Przypomnijmy również, iż Cyfrowy Polsat jest partnerem technologicznym Stopklatki TV (więcej tutaj). Na mocy podpisanej umowy Stopklatka S.A. (nadawca Stopklatki TV) udzieliła Cyfrowemu Polsatowi obowiązującej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieodpłatnej i niewyłącznej licencji obejmującej prawo do rozprowadzania programu Stopklatka TV na platformie Cyfrowy Polsat, w systemie cyfrowym, drogą satelitarną, do indywidualnego odbioru bezpośredniego (DTH) oraz, w przypadku uruchomienia przez Cyfrowy Polsat platformy ADSL - również do rozprowadzania programu w ramach takiej platformy ADSL, oraz w ramach serwisu internetowego występującego na dzień podpisania umowy pod nazwą Ipla oraz w formie aplikacji komputerowej instalowanej lub dostępnej za pomocą przeglądarek internetowych, a także jako player Ipla (aplikacja webowa umożliwiająca odtwarzanie materiałów audiowizualnych w standardzie VOD) osadzony w serwisach www, oraz z wykorzystaniem funkcjonalności multiroom, na warunkach opisanych w umowie i udostępniania programu abonentom Cyfrowego Polsatu w ramach najbardziej rozpowszechnianych pakietów programowych.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Zgodnie z postanowieniami umowy Cyfrowy Polsat S.A. zobowiązuje się do świadczenia na rzecz spółki usług technicznych niezbędnych do satelitarnego rozpowszechniania programu Stopklatka TV, takich jak zapewnienie miejsca na transponderze dla programu, świadczenie usług operatorskich stacji dosyłowej sygnału programu do transpondera, kodowanie sygnału programu. Z tytułu usług technicznych spółka będzie uiszczać na rzecz Cyfrowego Polsatu S.A. miesięczne zryczałtowane opłaty ustalone na warunkach rynkowych. Dodatkowo Cyfrowy Polsat S.A. zobowiązał się do świadczenia na rzecz spółki usług w zakresie administrowania kartami do kodowania oraz sprzedaży urządzeń dokujących, za które pobierał będzie opłaty w zależności od ilości wykonanych prac w danym miesiącu.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Obok wersji SD, 15 marca br. ruszy też wersja w wysokiej rozdzielczości - Stopklatka TV HD (więcej tutaj i tutaj). Na razie nie wiadomo, czy kanał HD znajdzie się także na satelicie.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl - Na pytanie o dystrybucję satelitarną wersji HD nie jesteśmy jeszcze w stanie udzielić odpowiedzi. Pewne jest natomiast to, że kanał w wersji SD będzie dostępny w Cyfrowym Polsacie - powiedział pod koniec lutego br. w rozmowie z serwisem satkurier.pl Bogusław Kisielewski, członek zarządu Kino Polska TV S.A., prezes zarządu spółki Stopklatka S.A., nadawcy stacji (więcej tutaj).
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Według informacji podawanych na profilu stacji na portalu społecznościowym Facebook, w ofercie obu platform stacja będzie w SD.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Stopklatka TV (Stopklatka TV HD) to wspólny projekt spółek Agora i Kino Polska TV (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Stacja ma być dostępna (w wersji SD) w ramach pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj), a także (SD i /lub HD) w pakietach sieci kablowych UPC Polska, Vectra (więcej tutaj), Multimedia Polska, Inea (także w HD) (więcej tutaj, tutaj i tutaj), Toya i w większości mniejszych, Netia (więcej tutaj), oraz platform satelitarnych Cyfrowy Polsat (więcej tutaj) i nc+ (więcej tutaj).


 • Wersja do druku

 • dodaj komentarz

 • Komentarze (od najstarszego)
 • 1

 • 2

 • 3


 • 2014-03-13 22:57:17 W
  Bardzo, naprawdę bardzo się cieszę, że będzie na transponderze DVB-S2 i będzie jeszcze jednym kanałem niedostępnym dla posiadaczy archaicznych, muzealnych odbiorników DVB-S/MPEG-2/SD - moje najszczersze gratulacje! :)
 • 2014-03-13 23:02:42 adam
  Pytanie??? to biedze kanal kodowany lub niekodowane ?????
 • 2014-03-13 23:08:00 slawek
  Gwóźdź w trumnę, że w SD będzie na satelicie a nie w HD. Wszystkie szanujące się kanały filmowe są w HD. Jeśli będę wybierał film, to choćby był lepszy w Stopklatce to nie włączone tego kanału bo to jest siła przyzwyczajenia do lepszej jakości obrazu. Za dwa lata pozostaną już tylko niedobitki kanałów SD, tak jak obecnie kanałów w 4:3 których jest jak na lekarstwo.
 • 2014-03-13 23:33:21 jack WŹ
  W POPIERAM brali deki sd ich brocha sam wymieniłem za free w cyfrze jeszcze
 • 2014-03-13 23:54:22 nasz
  CP rezygnuje z kanału PPV na rzecz kanału SD, to już bardzo kiepsko u nich z miejscem.

  Co do Stopklatki to wielka niewiadoma, ale patrząc na właścicieli zapowiada się kolejna porażka.
 • 2014-03-14 00:37:29 Mati8715
  To dobrze,że ten badziew będzie na częstotliwości dvb-s2 bo chociaż nie będzie mi zaśmiecał dekodera.
 • 2014-03-14 06:16:40 żuber
  jak polsat z nim współpracuje to nie długo będzie gniot z reklamami typu atm i polsat 2
 • 2014-03-14 06:40:36 W
  @Mati8715
  Mam ogromną nadzieję, że już ŻADEN nowy kanał nie będzie ci zaśmiecał dekodera i że już WSZYSTKIE nowe kanały, które będą startowały, będą startowały od razu w DVB-S2/MPEG-4. Obyś na swoim ukochanym archaicznym złomie-dekoderze nie zobaczył nic nowego, nawet niebadziewnego...

  A jeszcze większą nadzieję mam na to, że już wkrótce platformy cyfrowe ogłoszą przełączenie wszystkich transponderów do DVB-S2.... i konieczność wymiany dekoderów.

  PS. Nie mam żadnej litości dla posiadaczy starych dekoderów, którzy zapewne chcieliby z nich korzystać jeszcze przez kolejne 20 lat...
 • 2014-03-14 07:22:36 pawel
  Nie rozumiem dlaczego nc+ upycha dodatkowe kanały filmowe na końcu listy. Przecież przez tak odległe miejsce na liście, kanał ma gorszą oglądalność, o to Wam chodzi? Uporzadkujcie proszę tą żałosna listę!
 • 2014-03-14 08:35:09 zaaz
  fakt. Abonenci chcą lepszą listę. Uporządkujcie ją pakietami tematycznymi !