reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stopklatka TV z satelity - znamy parametry

dodano: 2014-03-13 21:21 | aktualizacja: 2014-03-13 22:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: forum.satkurier.pl (Poland/rotalplus/Vernon)/satkurier.pl

Stopklatka TV 15 marca 2014 roku ruszy nowy, polski kanał filmowy Stopklatka TV (więcej tutaj). Stacja znajdzie się w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), w sieciach kablowych i IPTV. Dostęp do kanału zyskają również abonenci platform satelitarnych Cyfrowy Polsat (więcej tutaj) i nc+ (więcej tutaj). Według informacji podawanych na profilu stacji na portalu społecznościowym Facebook, w Cyfrowym Polsacie kanał znajdzie się na pozycji 58. na liście, a w nc+ prawdopodobnie 186. Wymieniana jest tam także Telewizja Na Kartę HD (TNK HD) i Orange TV (IPTV). Jakie będą parametry techniczne Stopklatki TV w przekazie satelitarnym? Szczegóły możemy poznać czytając zapisy koncesji przyznanej stacji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Parametry techniczne:
satelita: Eutelsat Hot Bird 13C 13°E
częstotliwość: 10.758 MHz
polaryzacja: V

Lokalizacja dosyłowej stacji naziemnej: Warszawa, ul. Łubinowa 4a (Cyfrowy Polsat).

Przypomnijmy, iż 21 lutego 2014 roku Cyfrowy Polsat usunął ze swojej listy kanał VOD 169 (dostępny z powyższych parametrów), ale w dalszym ciągu jest on aktywny na satelicie - pod nową nazwą Test10 (więcej tutaj). Przekaz na chwilę obecną nie jest dostępny z poziomu oficjalnej listy Cyfrowego Polsatu.

Parametry kanału testowego:
Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
tp. 112 (10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Test10
PID V: 281 (MPEG-4/SD)
PID A: 537
PID PCR: 281
SID: 17019
PID PMT: 32
Provider: Cyfrowy Polsat
Kodowanie: Nagra MA (Cyfrowy Polsat)

Przypomnijmy również, iż Cyfrowy Polsat jest partnerem technologicznym Stopklatki TV (więcej tutaj). Na mocy podpisanej umowy Stopklatka S.A. (nadawca Stopklatki TV) udzieliła Cyfrowemu Polsatowi obowiązującej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieodpłatnej i niewyłącznej licencji obejmującej prawo do rozprowadzania programu Stopklatka TV na platformie Cyfrowy Polsat, w systemie cyfrowym, drogą satelitarną, do indywidualnego odbioru bezpośredniego (DTH) oraz, w przypadku uruchomienia przez Cyfrowy Polsat platformy ADSL - również do rozprowadzania programu w ramach takiej platformy ADSL, oraz w ramach serwisu internetowego występującego na dzień podpisania umowy pod nazwą Ipla oraz w formie aplikacji komputerowej instalowanej lub dostępnej za pomocą przeglądarek internetowych, a także jako player Ipla (aplikacja webowa umożliwiająca odtwarzanie materiałów audiowizualnych w standardzie VOD) osadzony w serwisach www, oraz z wykorzystaniem funkcjonalności multiroom, na warunkach opisanych w umowie i udostępniania programu abonentom Cyfrowego Polsatu w ramach najbardziej rozpowszechnianych pakietów programowych.

Zgodnie z postanowieniami umowy Cyfrowy Polsat S.A. zobowiązuje się do świadczenia na rzecz spółki usług technicznych niezbędnych do satelitarnego rozpowszechniania programu Stopklatka TV, takich jak zapewnienie miejsca na transponderze dla programu, świadczenie usług operatorskich stacji dosyłowej sygnału programu do transpondera, kodowanie sygnału programu. Z tytułu usług technicznych spółka będzie uiszczać na rzecz Cyfrowego Polsatu S.A. miesięczne zryczałtowane opłaty ustalone na warunkach rynkowych. Dodatkowo Cyfrowy Polsat S.A. zobowiązał się do świadczenia na rzecz spółki usług w zakresie administrowania kartami do kodowania oraz sprzedaży urządzeń dokujących, za które pobierał będzie opłaty w zależności od ilości wykonanych prac w danym miesiącu.

Obok wersji SD, 15 marca br. ruszy też wersja w wysokiej rozdzielczości - Stopklatka TV HD (więcej tutaj i tutaj). Na razie nie wiadomo, czy kanał HD znajdzie się także na satelicie.

- Na pytanie o dystrybucję satelitarną wersji HD nie jesteśmy jeszcze w stanie udzielić odpowiedzi. Pewne jest natomiast to, że kanał w wersji SD będzie dostępny w Cyfrowym Polsacie - powiedział pod koniec lutego br. w rozmowie z serwisem satkurier.pl Bogusław Kisielewski, członek zarządu Kino Polska TV S.A., prezes zarządu spółki Stopklatka S.A., nadawcy stacji (więcej tutaj).

Według informacji podawanych na profilu stacji na portalu społecznościowym Facebook, w ofercie obu platform stacja będzie w SD.

Stopklatka TV (Stopklatka TV HD) to wspólny projekt spółek Agora i Kino Polska TV (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Stacja ma być dostępna (w wersji SD) w ramach pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj), a także (SD i /lub HD) w pakietach sieci kablowych UPC Polska, Vectra (więcej tutaj), Multimedia Polska, Inea (także w HD) (więcej tutaj, tutaj i tutaj), Toya i w większości mniejszych, Netia (więcej tutaj), oraz platform satelitarnych Cyfrowy Polsat (więcej tutaj) i nc+ (więcej tutaj).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...
reklama