6.04 Energa Czarni - PGE Turów w Polsacie Sport News

dodano: 2014-04-04 22:51 | aktualizacja: 2014-04-05 00:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: plk.pl

Polsat Sport News Zespół ze Słupska nie wygrał jeszcze meczu w II etapie Tauron Basket Ligi (TBL), ale spotkanie z wicemistrzami Polski może być odpowiednią motywacją do odniesienia zwycięstwa. Czy ekipa Andreja Urlepa zaskoczy PGE Turów? Transmisja w Polsacie Sport News w niedzielę, 6 kwietnia 2014 roku od godziny 19:45.

Energa Czarni nie mają ostatnio dobrego okresu w swojej grze. Słupszczanie przegrali wszystkie mecze w szóstkach (z Rosą Radom, Anwilem Włocławek i Stelmetem Zielona Góra). Pozytywem ostatniego meczu z pewnością mogła być postawa Karola Gruszeckiego, który rozegrał najlepsze spotkanie odkąd znalazł się w tej drużynie. Trafił trzy trójki i uzyskał łącznie 13 punktów. To było jednak zbyt mało na powstrzymanie mistrzów Polski.

Zgorzelczanie również nie zachwycili na początku drugiego etapu, przegrywając z Rosą Radom i Treflem Sopot. W ostatniej kolejce bardzo wysoko pokonali jednak Anwil Włocławek (93:56), pokazując tym samym swój spory potencjał. Najlepszym strzelcem ekipy był Damian Kulig z 16 punktami.

- Ten mecz z pewnością był bardzo udany. Po tych dwóch porażkach chcieliśmy się odbudować, byliśmy bardzo skoncentrowani od pierwszej minuty. Udało się narzucić nasz styl gry i potem wyglądało to bardzo dobrze. Wyciągnęliśmy wnioski z tych dwóch przegranych - powiedział Michał Chyliński z PGE Turowa.

Obydwa mecze między tymi drużynami w tym sezonie Tauron Basket Ligi kończyły się zwycięstwami zespołu trenera Miodraga Rajkovicia. W Zgorzelcu PGE Turów wygrał 85:81, natomiast w Słupsku 78:71. Energa Czarni przed własną publicznością będą jednak bardzo zmobilizowani do tego, aby po raz pierwszy zwyciężyć w szóstkach.

- To jest na pewno bardzo groźne dla nas, że Czarni jeszcze nie wygrali w szóstkach. Wiadomo, że zrobią wszystko, żeby przerwać tę złą passę, szczególnie we własnej hali. To będzie bardzo trudne spotkanie i musimy być przygotowani od pierwszej minuty na to, że będą nas chcieli zaskoczyć, zagrać agresywnie - stwierdził Chyliński.

Na pewno najważniejszym zadaniem dla ekipy ze Słupska będzie zatrzymanie J.P. Prince’a. Amerykanin jest obecnie najlepszym strzelcem, pierwszym pod względem wskaźnikiem eval oraz trzecim przechwytującym całej Tauron Basket Ligi. Za obronę przeciwko niemu powinien być odpowiedzialny Jarosław Mokros, który wychodzi ostatnio w pierwszej piątce swojej drużyny.

Bardzo ciekawie zapowiada się także starcie Josepha Taylora z Damianem Kuligiem. Polski środkowy gra chyba najlepszy sezon w swojej karierze, często będąc liderem wicemistrzów Polski. Z kolei Taylor nie pokazał jeszcze w Słupsku pełni swojego potencjału, ale być może właśnie teraz zagra na miarę swoich umiejętności.

Tauron Basket Liga, mecz Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec - transmisja w niedzielę, 6 kwietnia 2014 roku o 19:45 w kanale Polsat Sport News.