reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czym żyli czytelnicy satkurier.pl w 2019 roku?

2019-12-11: Przyszedł czas na podsumowanie 2019 roku na portalu satkurier.pl. Jakie artykuły z tego okresu uzyskały największą liczbę wyświetleń? Jakie informacje okazały się najbardziej interesujące dla naszych czytelników - czy te dotyczące Platformy CANAL+ i Cyfrowego Polsatu, czy też te na temat zmian w naziemnej telewizji cyfrowej? W zestawieniu nie braliśmy pod uwagę poradników, testów i blogów, które choć cieszą się dużą popularnością, nie są bezpośrednio związane z wydarzeniami 2019 roku.

Wieczór sylwestrowy przed telewizorem. Co oglądać?

2018-12-28: Dla tych osób, które planują spędzić wieczór sylwestrowy przed ekranem telewizora, przygotowaliśmy krótki przewodnik po propozycjach na sylwestra w wybranych kanałach telewizyjnych.

Czym żyli czytelnicy satkurier.pl w 2018 roku?

2018-12-27: Jakie wydarzenia na rynku telewizyjnym w 2018 roku zwróciły szczególną uwagę czytelników portalu satkurier.pl? Które artykuły cieszyły się największą liczbą odsłon? Publikujemy zestawienie 25 artykułów z 2018 roku z największą liczbą wyświetleń.

Czy mecze Ligi Mistrzów UEFA będzie można oglądać w 4K?

2018-08-24: Jak wiadomo, aktualnym posiadaczem praw do pokazywania w Polsce relacji na żywo z meczów Ligi Mistrzów UEFA jest Telewizja Polsat. Co więcej w ramach porozumienia z ich właścicielem ma możliwość prowadzenia transmisji także w rozdzielczości 4K. Jednak nadawca nie zdecydował się na uruchomienie kanału w ultrawysokiej rozdzielczości, w przeciwieństwie do Telewizji Polskiej czy platformy nc+, które oferują odpowiednio TVP 4K i Canal+ 4K Ultra HD. Czy prawa 4K do Ligi Mistrzów pozostaną w tym sezonie niewykorzystane?

Gdzie obejrzeć igrzyska Rio 2016 w 4K?

2016-08-08: Często słyszy się, że 2016 jest przełomowym rokiem dla 4K. Dużo w tym racji, bo rynek jest dosłownie zasypywany przez coraz to nowsze i - na szczęście - coraz to tańsze modele telewizorów UHD. W sprzedaży pojawiają się też kolejne modele zewnętrznych odbiorników Ultra HD. Wynika z tego, że producenci elektroniki użytkowej jakby wyczuwają zapotrzebowanie konsumentów na treści w rozdzielczości cztery razy większej niż Full HD. Czy podobnie jest z producentami treści?

Telewizja naziemna w przyszłości płatna?

2016-05-04: W 2017 roku kanały nadawców komercyjnych RTL, ProSieben, SAT.1 i VOX w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w Niemczech zostaną zakodowane. Będzie to się wiązało z wprowadzeniem miesięcznej opłaty za dostęp do tych kanałów. Czy Polska pójdzie za przykładem Niemiec i za możliwość oglądania popularnych polskich kanałów w NTC również trzeba będzie w przyszłości płacić?

Coraz bliżej TVP Info HD

2016-02-16: Na poniedziałkowej (15 lutego) konferencji prasowej prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, powiedział, że planuje nadawanie kanału TVP Info w wysokiej rozdzielczości w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Byłby to debiut TVP Info HD na polskim rynku, ponieważ ani w sieciach kablowych, ani na satelicie kanał TVP Info nie jest obecnie dostępny w HD. Jak powinna wyglądać oferta MUX 3 i MUX 8?

Dla kogo nowa TVP?

2016-02-06: „Sonda”, „Pegaz” i „Wielka gra” – te programy mają wrócić na anteny Telewizji Polskiej. Kiedy w mediach pojawiła się informacja o planach wprowadzenia do wiosennej ramówki TVP2 produkcji wzorowanej na programie popularnonaukowym sprzed lat, towarzyszyło jej wiele pozytywnych głosów. Również pomysł reaktywowania „Pegaza” został ciepło przyjęty przez widzów. Czy powrót „Wielkiej gry” to już nie „za dużo dobrego”? Czy widzom rzeczywiście aż tak tęskno do programów z czasów PRL-u? A co z młodymi widzami – czy nowe-stare produkcje przypadną im do gustu?

Tym żyli czytelnicy satkurier.pl w 2015 roku

2015-12-29: Tuż przed końcem 2015 roku dokonaliśmy subiektywnego podsumowania ostatnich 12 miesięcy na rynku telewizji cyfrowej, typując po 10 największych sukcesów i porażek (więcej tutaj). Teraz przyszedł czas na inne zestawienie, z którego można się dowiedzieć, które wydarzenia z 2015 roku najbardziej interesowały czytelników portalu satkurier.pl

Dobre seriale tylko z USA? Niekoniecznie

2015-11-13: W telewizji brakuje niekiedy dobrych seriali, niekoniecznie tych z USA, bo przecież na całym świecie ogromną popularnością cieszą się także produkcje brytyjskie, skandynawskie czy nawet włoskie. Na pewno trudno będzie znaleźć zagraniczny odpowiednik tak uwielbianego przez wielu widzów serialu jak „Gra o tron” (HBO), zajmującego od dłuższego czasu pierwsze miejsce w rankingu  Filmweba. Nieco inaczej jest już w przypadku „House of Cards”.
progress gif
reklama
reklama
reklama