reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Cyfrowy Polsat i nc+ bez BBC Brit i BBC Earth?

dodano: 2014-12-11 18:46 | aktualizacja: 2014-12-11 21:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl/informacje własne

BBC Brit BBC Earth 1 lutego 2015 roku na polskim rynku zadebiutować mają dwa nowe kanały BBC Worldwide - BBC Brit i BBC Earth (więcej tutaj i tutaj). Oba mają zastąpić istniejące już stacje - pierwszy BBC Entertainment, a drugi - BBC Knowledge. Wydaje się więc logiczne, iż oba kanały będą więc dostępne w pakietach tych samych operatorów, u których dostępne są dziś BBC Entertainment i BBC Knowledge. Na stronach internetowych i w komunikatach nadawcy znajdziemy jednak bardziej ogólne informacje dotyczące dostępności nowych stacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Beata Tadla, Jarosław Kret i Stig na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Odeta Moro i Stig na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Paulina Sykut-Jeżyna i Stig na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Paulina Sykut-Jeżyna na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Paulina Sykut-Jeżyna na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Beata Tadla i Jarosław Kret na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide

Jacek Koskowski, Beata Tadla i Jarosław Kret na prezentacji kanałów, foto: BBC Worldwide


- Kanał znajdzie się w ofercie platform DTH, telewizji kablowych i operatów telewizji IP. Wkrótce więcej informacji - czytamy na stronach BBC Brit i BBC Earth (więcej tutaj).

Czy tak lakoniczny komunikat może oznaczać, że obecność tych stacji np. w pakietach Cyfrowego Polsatu czy nc+ nie jest pewna i wciąż toczą się negocjacje nadawcy z operatorami? Nie wiadomo, ale budzi on różne domysły.

Ciekawa jest tu także data startu nowych kanałów - 1 lutego. To właśnie od tego dnia, w 2011 roku paczka BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies została wycofana z oferty Cyfrowego Polsatu, gdzie od grudnia 2007 roku była dostępna na wyłączność wśród platform satelitarnych. Równocześnie kanały pojawiły się w pakietach konkurentów - n i CYFRY+ (dziś razem tworzą nc+). Stacje te powróciły do Cyfrowego Polsatu pod koniec 2012 roku. Jednocześnie sprzedażą reklam w tych stacjach zajęło się biuro reklamy Polsat Media (należące do Cyfrowego Polsatu).

Oba nowe kanały mają być dostępne w wysokiej rozdzielczości. Być może to jest też powodem negocjacji. Dziś abonenci nc+ mają BBC Knowledge HD, który 1 lutego 2015 roku zastąpi BBC Earth HD. Tu sytuacja wydaje się więc prosta, inaczej niż w Cyfrowym Polsacie, gdzie kanał ten jest tylko w SD. BBC Entertainment, który zostanie zastąpiony przez BBC Brit, zarówno w nc+ jak i Cyfrowym Polsacie jest tylko w SD - wersji HD nie ma bowiem na polskim rynku. Obaj operatorzy mogą też zdecydować się na standardową rozdzielczość obu kanałów.

Gdzie właściwie będą dostępne kanały BBC Brit i BBC Earth? Do lutego jest jeszcze trochę czasu, więc zapewne wkrótce nadawca ogłosi listę platform, sieci kablowych i IPTV, które udostępnią swoim abonentom brytyjskie dokumenty i programy rozrywkowe spod znaku BBC. Musimy tylko poczekać.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Łukasz Knapik


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...
reklama