reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

23.01 Ariane wyniesie satelitę Hellas Sat 4

dodano: 2018-11-26 11:31 | aktualizacja: 2018-11-26 16:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: thegreekobserver/advanced-television/satkurier.pl

Hellas Sat HellasSat Satelita telekomunikacyjny Hellas Sat 4 zostanie wyniesiony 23 stycznia 2019 roku, ogłosił Christodoulos Protopapas, prezes Hellenic Space Agency i dyrektor wykonawczy Hellas Sat, podczas wizyty ministra ds. cyfrowej polityki, telekomunikacji i Informacji Nikosa Pappasa w centrum zarządzania satelitarnego na Cyprze.

Hellas Sat HellasSat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy satelita zostanie wyniesiony z Gujany Francuskiej na pokładzie rakiety nośnej Ariane 5 i będzie kontrolowany z biur Hellas Sat w Koropi i Nikozji. Trafi na pozycję orbitalnej 39°E, gdzie stacjonują już Hellas Sat 3 i inklinujący Hellas Sat 2.

Hellas Sat 4, którego właścicielem jest Arabsat, jest tak zwanym satelitą kondominium - część jego ładunku będzie nosić nazwę SaudiGeoSat 1 i będzie służyć operatorowi King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST).

Rakieta Ariane 5 wyniesie oprócz Hellas Sat4/SaudiGeoSat 1 także satelitę GSAT-31 dla Indii, który będzie pracował na pozycji orbitalnej 48°E. Indyjski satelita zastąpi Insata 4CR, który zbliża się do końca okresu eksploatacji.

Hellas Sat 4 został zbudowany przez Lockheed Martin w zakładzie w Denver. To prawdziwy gigant, będący największym komercyjnym satelitą zbudowanym przez Lockheed Martinb. Pierwotnie oczekiwano, że zostanie dostarczony na orbitę prawie rok temu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

399 zł Więcej...

Transmiter Extender HDMI Megasat Mini do 15m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Mini firmy Megasat do bezprzewodowej transmisji sygnału...

490 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...
reklama