reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kazachstan jednak bez szarych anten

dodano: 2019-02-27 17:17
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Kazachstan Szef Ministerstwa Informacji i Komunikacji Kazachstanu Dauren Abajew powiedział, że chce rozwiązać problem w kraju dotyczący „szarych” anten satelitarnych, czyli takich, które nie odbierają kazachskich kanałów telewizyjnych. Ma to nastąpić w ciągu kilku lat poprzez zintensyfikowanie walki ze sprzedawcami. Działania nie będą jedynie podejmowane wobec zwykłych użytkowników tych zestawów.

https://frontnews.eu/contents/news/34328/images/resize_IaVHgLfMmkAvt0DERNFu9wzTUSyCXPo7_980x590.JPEG
Kazachstan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie około 600 tys. gospodarstw domowych w Kazachstanie znajduje się poza kazachskim obszarem informacyjnym. Minister uważa, że jest to niedopuszczalne, aby obywatele kraju nie odbierali podstawowych kanałów telewizyjnych, nadawanych w Kazachstanie.

Ustawa regulująca import szarych anten do Kazachstanu została przyjęta pod koniec 2017 roku. Ma dotknąć sprzedawców kart dostępu do odbiorników telewizji satelitarnej. Jak zauważono, środki wpłacane drogą elektroniczną za kupno karty są poza polem prawnym Kazachstanu. To oznacza, że mogą być wysyłane nawet na Cypr. Ponadto obywatel kraju ogląda wówczas kanały zagraniczne, a nie krajowe.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

42 zł Więcej...
reklama