reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Belgijscy nadawcy wypowiadają wojnę platformie Pickx

dodano: 2019-06-17 18:17
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

Proximus Zaledwie dzień po tym, jak Proximus zaprezentował nową platformę opartą na telewizorze z Android TV, nadawcy publiczni (VRT, RTBF) oraz prywatni (VTM, RTL) podłożyli bombę w ten ambitny projekt. Kanały telewizyjne nie akceptują faktu, że grupa telekomunikacyjna aktualizuje swoją ofertę bez uprzedniej zgody.

Pickx


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pickx jest odpowiedzią Proximus na mocne platformy streamingowe typu Netflix i Amazon. Podczas gdy widzowie muszą sprawdzać, co można zobaczyć na każdym kanale, Pickx łączy wszystkie programy przez gatunek. Klient może tworzyć własny, wirtualny kanał telewizyjny. Jednak bez porozumienia z nadawcami, pomysł Proximusa stanowi zagrożenie dla lokalnego sektora audiowizualnego.

W liście do prezesa Proximus, Dominique'a Leroya, czterech nadawców wskazało, że nigdy nie wyrazili zgody na Pickx. Podczas wcześniejszych spotkań z operatorem, przedstawiciele stacji telewizyjnych niezmiennie wyrażali swoje zastrzeżenia. Ponadto operator obiecał wspomnieć przy prezentacji Pickxa, że nie osiągnięto porozumienia z nadawcami. Tak się nie stało.

Nadawcy zauważają, że sektor audiowizualny ciągle się zmienia w następstwie pojawienia się serwisów streamingowych i możliwości oglądania ulubionych programów w późniejszym czasie. Choć rozumieją ideę Proximusa, to potępiają "nielojalny" kierunek, jaki grupa telekomunikacyjna wybrała.

Cały sektor podlega poważnym zmianom i każdy gracz musi rywalizować z tymi samymi globalnymi i bogatymi konkurentami. Zrównoważone porozumienie między nadawcami a dystrybutorami leży zatem w interesie wszystkich. Jednak biorąc pod uwagę brak porozumienia, inicjatywa Proximusa stanowi realne zagrożenie dla lokalnego ekosystemu audiowizualnego.

Nadawcy mają duże wątpliwości odnośnie poszanowania ich praw w ramach platformy Pickx. W szczególności mówi się o integralności treści nadawców. We Flandrii, flamandzkojęzycznej części Belgii, dekret wymaga od operatorów dystrybucji sygnału bez zmian. W przeciwnym razie wymagana jest autoryzacja nadawcy. Jednak organizując treść na swojej platformie zgodnie z preferencjami klienta, Proximus podważa tę zasadę uczciwości.

Wściekli nadawcy mają nadzieję na nową umowę. Jeżeli jej nie dostaną, nie wykluczają pójścia do sądu.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

469 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...
reklama