reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Euronews Srbija przed startem

dodano: 2019-07-17 10:43 | aktualizacja: 2019-07-17 11:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: Euronews

Euronews-Serbija-Serbia-logo-360px.jpg Euronews będzie miał kolejną wersję językową swojego kanału informacyjnego i od razu ustalmy, że nie będzie to polska wersja, a... serbska! Podczas wizyty francuskiego prezydenta Emanuela Macrona w Serbii Euronews ogłosił utworzenie serbskiej wersji swojej stacji.

Euronews
Euronews-Serbija-Serbia-logo-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Euronews Srbija  powstaje we współpracy z grupą medialną HD-WIN.
Euronews podpisał umowę z serbską grupą medialną HD-WIN na uruchomienie Euronews Serbia, kanału informacyjnego i platformy cyfrowej skierowanej do odbiorców w języku serbskim.

Ten krok jest częścią strategicznej ambicji Euronews, by stać się pierwszą na świecie „globalną” organizacją medialną oferującą treści dostosowane do lokalnych odbiorców. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku wystartował Euronews Albania.

HD-WIN, którego właścicielem jest operator telekomunikacyjny Telekom Srbija. HD-WIN prowadzi m.in. kanały sportowe Arena Sport, które mają zasięg w ponad 3 mln gospodarstw domowych w Serbii i ponad 10 mln widzów. Serbskie kanały Arena Sport posiadają prawa do transmisji atrakcyjnych wydarzeń sportowych, takich jak Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Puchar Świata, Ligue 1, Serie A i wiele innych. HD-WIN skorzysta z reputacji Euronews, jeśli chodzi o niezależne dziennikarstwo. W zamian Euronews będzie czerpał korzyści z treści tworzonych przez lokalną franczyzę w regionie o szczególnych zainteresowaniach.

Około 100 członków personelu zostanie zatrudnionych lokalnie i będzie działać pod redakcją założoną i kontrolowaną przez Euronews.
Na razie nie podano terminu startu Euronews Serbia.

- Uruchomienie Euronews Serbia to kolejny dowód na to, jak niezawodna i atrakcyjna jest marka Euronews
- powiedział dyrektor generalny Euronews, Michael Peters.

Dodał, że:

Euronews Serbia będzie niezależnym medium, ponieważ Euronews zawsze tak był.


Predrag Ćulibrk, dyrektor generalny Telekom Srbija, powiedział:

- Z wielką przyjemnością oferujemy naszym widzom w Serbii i regionie nowy kanał informacyjny w języku serbskim z treściami dostosowanymi do lokalnych odbiorców, kojarząc się z marką i standardami jednego z wiodące domy mediowe w Europie i na świecie.


Dzięki zespołowi 600 dziennikarzy z ponad 30 różnych narodowości, 12 wersji Euronews w centrum Lyonu obejmuje wiadomości z całego świata 24/7 w języku arabskim, angielskim, francuskim, niemieckim, greckim, węgierskim, włoskim, perskim, portugalskim, rosyjskim, hiszpańskim i tureckim (nadal brak polskiego, choć były próby!).

Euronews nadaje dla ponad 400 mln gospodarstw w ponad 160 krajach mając łącznie blisko 135 mln widzów.

Źródło: euronews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

690 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama