reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Euronews Srbija przed startem

dodano: 2019-07-17 10:43 | aktualizacja: 2019-07-17 11:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: Euronews

Euronews-Serbija-Serbia-logo-360px.jpg Euronews będzie miał kolejną wersję językową swojego kanału informacyjnego i od razu ustalmy, że nie będzie to polska wersja, a... serbska! Podczas wizyty francuskiego prezydenta Emanuela Macrona w Serbii Euronews ogłosił utworzenie serbskiej wersji swojej stacji.

Euronews-Serbija-Serbia-logo-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Euronews Srbija  powstaje we współpracy z grupą medialną HD-WIN.
Euronews podpisał umowę z serbską grupą medialną HD-WIN na uruchomienie Euronews Serbia, kanału informacyjnego i platformy cyfrowej skierowanej do odbiorców w języku serbskim.

Ten krok jest częścią strategicznej ambicji Euronews, by stać się pierwszą na świecie „globalną” organizacją medialną oferującą treści dostosowane do lokalnych odbiorców. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku wystartował Euronews Albania.

HD-WIN, którego właścicielem jest operator telekomunikacyjny Telekom Srbija. HD-WIN prowadzi m.in. kanały sportowe Arena Sport, które mają zasięg w ponad 3 mln gospodarstw domowych w Serbii i ponad 10 mln widzów. Serbskie kanały Arena Sport posiadają prawa do transmisji atrakcyjnych wydarzeń sportowych, takich jak Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Puchar Świata, Ligue 1, Serie A i wiele innych. HD-WIN skorzysta z reputacji Euronews, jeśli chodzi o niezależne dziennikarstwo. W zamian Euronews będzie czerpał korzyści z treści tworzonych przez lokalną franczyzę w regionie o szczególnych zainteresowaniach.

Około 100 członków personelu zostanie zatrudnionych lokalnie i będzie działać pod redakcją założoną i kontrolowaną przez Euronews.
Na razie nie podano terminu startu Euronews Serbia.

- Uruchomienie Euronews Serbia to kolejny dowód na to, jak niezawodna i atrakcyjna jest marka Euronews
- powiedział dyrektor generalny Euronews, Michael Peters.

Dodał, że:

Euronews Serbia będzie niezależnym medium, ponieważ Euronews zawsze tak był.


Predrag Ćulibrk, dyrektor generalny Telekom Srbija, powiedział:

- Z wielką przyjemnością oferujemy naszym widzom w Serbii i regionie nowy kanał informacyjny w języku serbskim z treściami dostosowanymi do lokalnych odbiorców, kojarząc się z marką i standardami jednego z wiodące domy mediowe w Europie i na świecie.


Dzięki zespołowi 600 dziennikarzy z ponad 30 różnych narodowości, 12 wersji Euronews w centrum Lyonu obejmuje wiadomości z całego świata 24/7 w języku arabskim, angielskim, francuskim, niemieckim, greckim, węgierskim, włoskim, perskim, portugalskim, rosyjskim, hiszpańskim i tureckim (nadal brak polskiego, choć były próby!).

Euronews nadaje dla ponad 400 mln gospodarstw w ponad 160 krajach mając łącznie blisko 135 mln widzów.

Źródło: euronews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...
reklama