reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszyła wysyłka modułów CAM Verimatrix

dodano: 2019-08-10 13:30
autor: RO | źródło: telekritika.ua

1+1 Media Ukraińska grupa medialna 1+1 Media rozpoczęła informowanie i szkolenie operatorów wykorzystujących sygnał satelitarny do retransmisji jej kanałów telewizyjnych w sieciach kablowych. Dostawcy otrzymują specjalne urządzenia do deszyfrowania sygnału satelitarnego – są to moduły CAM systemu Verimatrix.

http://ru.telekritika.ua/business/1+1-media-sozdala-sobstvennuyu-sputnikovuyu-peredayuschuyu-stantsi
1+1 Media uplink


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zależności od rodzaju instalacji głównych stacji czołowych, 1+1 Media zapewnia kilka modeli modułów CAM dla 1, 2, 12 lub 20 kanałów. Zamówienia i wysyłka do dostawców odbywają się na podstawie wypełnionej ankiety i kwestionariusza.

Kolejnym krokiem w procesie szyfrowania będzie wspólna ogólnokrajowa kampania informacyjna ukraińskich grup medialnych, którą zaplanowano na koniec sierpnia. W tym celu 1+1 Media uruchomiła dla operatorów osobne wersje swoich kanałów, pozbawione informacji o planowanym szyfrowaniu.

Alternatywne wersje satelitarne kanałów 1+1, TET i 2+2 są przeznaczone dla operatorów płatnej telewizji i darmowej, naziemnej telewizji cyfrowej. Dosył jest realizowany z satelity Astra 4A (4,8°E) i szyfrowany przy użyciu systemu dostępu warunkowego Verimatrix.

1+1 Media argumentuje, że szyfrowanie satelitarne jest etapem zwrotnym w rozwoju telewizji krajowej i dodatkowym bodźcem do budowania coraz wyższego poziomu jakości.

Przypomnijmy, że w październiku br. na satelicie Astra 4A (4,8°E) zostaną zaszyfrowane sygnały T2-MI dla ukraińskiej naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Dla tych transmisji wybrano system Irdeto. Z kolei 20 stycznia 2020 roku zostaną zaszyfrowane kanały FTA dla właścicieli indywidualnych zestawów odbiorczych (kanały największych grup medialnych dostępne w tradycyjnych multipleksach DVB-S/QPSK z pozycji 4,8°E i 4°W). Tu wybrano system Verimatrix.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

420 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...
reklama