reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak skorzystać z oferty nc+ telewizja na kartę?

dodano: 2019-08-29 13:47 | aktualizacja: 2019-08-29 14:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2019

nc+ TNK nc+ telewizja na kartę nc+ telewizja na kartę nadal jest w sprzedaży, choć ostatnio na rynku detalicznym widać, że klienci ewidentnie zapomnieli o tym, iż taka oferta w ogóle istnieje. Wynika to z tego, że zupełnie zaniechano reklamy nc+ TNK i to zarówno na poziomie nc+, jak i u niektórych dystrybutorów.

nc+ telewizja na kartę


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prepaid pomostem do postpaid!
Trudno to zrozumieć z punktu widzenia biznesowego, jeśli przyjrzeć się bliżej temu, jak wygląda sprzedaż oferty postpaid platformy nc+ (na abonament). A sprzedaż ta, według naszych danych w ostatnich miesiącach mogłaby być zdecydowanie lepsza i to m.in. dzięki prepaidowi. W czasach kryzysu, jeśli chodzi o dalszy rozwój płatnych platform satelitarnych, które – jak wynika z wielu badań – nie będą już mogły liczyć na dalsze wzrosty, może należałoby szanować każdego klienta, również tego „zdobytego” przez ofertę przedpłaconą. W wielu platformach DTH ta część działalności to czasami 10-20%. A tu jakby na siłę próbuje się wygasić czy też schować gdzieś w kąt to, co powinno przynosić może mniejsze pieniądze, ale być przyszłym pomostem do przeniesienia klienta do oferty abonamentowej.

Szanuj klienta, nawet prepaidowego!
Przecież taki klient kupuje dekoder z kartą na własność. To on ponosi dużo większy koszt na start niż tzw. klient abonamentowy Dekodery są zwykle odnawiane i posiadają tylko roczną gwarancję. Za to klient na umowę ma wieczną gwarancję. Klient prepaidowy musi mieć na karcie wpłacone pieniądze, aby cokolwiek oglądać. Najpierw więc płaci – potem ogląda, i ani jeden dzień więcej. Klient abonamentowy może się ślizgać z płatnościami, często jest upominany czy też proszony o wpłaty, ale operator nc+ przecież nie wyłączy mu natychmiast sygnału. Przy telewizji przedpłaconej nie ma miejsca na wyłudzenia, o czym wszyscy zapomnieli. Nie da się wyłudzić sprzętu ani spisać umowę na tzw. słupa lub lewe dokumenty. Oferta prepaid jest też uboższa o najcenniejsze kanały, szczególnie te premium. Może nie ma dostępu do paczki Canal+, HBO i wielu innych atrakcyjnych kanałów dostępnych tylko w abonamencie, ale nie wszyscy mają takie potrzeby. Nie opłaca się wykorzystywać tej oferty do card sharingu, bo jest to oferta podstawowa, która nie wygeneruje piratom odpowiednich dochodów.

Dlaczego nc+ traktuje po macoszemu taki „złoty biznes”?
Prawdopodobnie wszystkiemu winne są tabelki w Excelu. Ma się zgadzać na papierze czy w komputerze, a przedpłacony klient tam jakoś dziwnie nie pasuje. Klient prepaid to nie to samo, co klient abonamentowy. Nie wykazuje się go w statystykach, bo to taki „gorszy sort”.Taki klient może mieć zły humor i nie płacić – „jest niestabilny”. Kiedyś klient telewizji na kartę był całkowicie anonimowy. Nie zostawiał śladu, nie można było do niego zadzwonić. Dekodery TNK SD (później TNK HD) nie były sparowane z kartą. Teraz wysyłając SMS aktywacyjny i wyrażając zgodę na marketing na usługi własne, zostawiamy furtkę dla infolinii, która może się z nami kontaktować i promocjami nakłaniać do przejścia do grona abonentów.

Z doświadczenia wiemy jednak, że klient mocno przywiązuje się do swojego dekodera i do swojej oferty programowej. Płaci często więcej niż gdyby przeszedł na abonament. Potrafi co miesiąc przyjeżdżać do „swojego” sklepu RTV-SAT i doładowywać kartę za 20 zł – czasami dojazd kosztuje więcej! Pytanie: dlaczego?

nc+ telewizja na kartę to wolność!
Telewizja na kartę od nc+ daje użytkownikowi wolność i możliwość oglądania płatnych kanałów satelitarnej platformy nc+ bez podpisywania umowy z operatorem, gdyż tego część klientów sobie po prostu nie życzy i trzeba to uszanować. nc+ telewizja na kartę działa podobnie jak telefon na kartę prepaid. To pewnego rodzaju wygoda: nie ma umowy – nie ma abonamentu. Jeśli klient zapłaci za doładowanie karty na dany okres, to ogląda wybrane stacje telewizyjne przez czas, na jaki zostało to uzupełnione odpowiednią opłatą. Zawsze i w każdym momencie może jednak zrezygnować i przejść na abonament, choć z powrotem do prepaid już może być problem. Telewizja na kartę nie wyklucza nikogo, nawet tego z chwilowymi problemami finansowymi i co najważniejsze nie weryfikuje klienta w BIK.

Nie zapłacisz – nie oglądasz!
Jeśli ktoś nie zapłaci, to nikt nie będzie go nękać upomnieniami za brak opłaty abonamentowej. Co najwyżej oferta kanałów zubożeje lub zostanie wyłączona. Wystarczy doładować kartę i można dalej oglądać swoje ulubione kanały. Jest to wygodne dla tych widzów, którzy mają alergię na podpisywanie jakichkolwiek umów ze zobowiązaniem, czasowo przebywają w kraju lub są zagranicą, bo tam pracują, a są też w zasięgu satelity Eutelsat Hot Bird - 13°E. Z doświadczenia wiemy, że oferta telewizji przedpłaconej doskonale sprawdza się latem na ogródkach działkowych. Jest popularna wśród kierowców tirów w trakcie obowiązkowych postojów. Wielu rodaków zabiera ze sobą legalną telewizję prepaid na dłuższe pobyty za granicą, na kemping pod namiot czy wycieczkę kamperem. I to jest bardzo wygodne rozwiązanie. Czy nadal można kupić historyczne oferty prepaid?

nc+ telewizja na kartę to przedpłacona i tylko częściowa oferta satelitarnej platformy nc+, zwykle różniąca się od proponowanej na standardową umowę. Należy pamiętać, że jest to oferta dostępna z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E. Istotne więc jest to, że na pewno trzeba mieć do dyspozycji sprawną antenę satelitarną 80-90 cm z konwerterem. Na rynku jest jeszcze wiele historycznych ofert dostępnych w sklepach RTV-SAT. Jeśli dobrze poszukać, dostępne są nawet oferty z nSport+ czy Eurosport 1 lub 2 w podstawowym pakiecie.

Mało kto już pamięta, jakie są rodzaje promocji
Wystarczy wymienić kilka aktywnych: TELEWIZJA NA KARTĘ SMART HD, ŚWIAT HD, N NA KARTĘ, NC+MIX, NC+START+. Nikt już nie pamięta tych promocji. Minimalna opłata miesięczna może kosztować: 15 zł, 19,90 zł, 19,99 zł, 20 zł, 24,90 zł, 24,99 zł. Opłata może być stała na miesiąc, jak w N na kartę, niezależnie od okresu doładowania, ale może być też zależna od okresu, na jaki chcemy doładować kartę.
Przy ofercie SMART HD 1 miesiąc kosztuje 20 zł, a 12 miesięcy 180 zł. Przeliczając na miesiące, wyjdzie tylko 15 zł/mc.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Mini Fly More Combo

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

2 240 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790

Antena DAT HD BOSS 790 hiszpańskiej firmy Televes została specjalnie...

249 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...
reklama