reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat uruchamia ELO z 25 nanosatelitów

dodano: 2019-09-24 13:00 | aktualizacja: 2019-09-24 14:12
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat Zbliżający się boom na rynku Internetu Rzeczy (IoT) w sektorach tak różnorodnych jak transport, ropa i gaz oraz rolnictwo oznaczają, że dziesiątki milionów obiektów będą musiały komunikować się ze sobą na obszarach nieobjętych infrastrukturą naziemną. Konstelacja ELO Eutelsat zapewni globalny zasięg Internetu Rzeczy, umożliwiając obiektom przesyłanie danych, niezależnie od ich lokalizacji.

Eutelsat ELO satelity IoT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Budowa tej konstelacji nanosatelitarnej rozpocznie się od pierwszej serii czterech satelitów z Loft Orbital (ELO 1 i 2) i Clyde Space (ELO 3 i 4).

Oczekiwana data startu to lata 2020 - 2021. Te cztery satelity wejdą do służby komercyjnej, gdy tylko zostaną dostarczone na orbitę. Jeśli ta nowa inicjatywa okaże się sukcesem, inne satelity zostaną dodane do konstelacji, aby osiągnąć w sumie 25 satelitów działających do 2022 r. Inwestycja wymagana dla konstelacji została uwzględniona w istniejącej prognozie Capex Eutelsat. Koszt związany z każdym satelitą nie przekroczy 1 mln euro.

Projekt konstelacji jest kontynuacją pierwszego nanosatelity zamówionego przez Eutelsat w Tyvak International w zeszłym roku. Start jest planowany na początku przyszłego roku. Celem tego testowego satelity będzie potwierdzenie wydajności technicznej różnych przebiegów między satelitą na niskiej orbicie Ziemi a obiektami na ziemi.

Niska orbita ziemska szczególnie nadaje się do przetwarzania sygnałów emitowanych przez połączone obiekty, ponieważ oferuje wszechobecne łącze satelitarne, uzupełniając naziemne sieci IoT, bez zwiększania kosztów, ani zużycia energii przez te obiekty.

Partnerstwo strategiczne z Sigfox
Połączenie technologii satelitarnej z naziemną IoT będzie kluczem do uzyskania korzyści wymaganych do wdrożenia satelitarnej IoT. Dzięki ELO  Eutelsat celuje w pozycję partnera dla integratorów IT i operatorów naziemnych, którzy chcą oferować swoim klientom zasięg na całym świecie.

Eutelsat podpisał strategiczne partnerstwo z wiodącym graczem IoT - Sigfox, który prowadzi unikalną globalną sieć wąskopasmową dedykowaną dla tego segmentu w 65 krajach. W oparciu o połączone obiekty hybrydowe, których dane mogą być rejestrowane zarówno przez sieci naziemne, jak i satelitarne, Sigfox zintegruje globalny zasięg zapewniany przez konstelację ELO z istniejącym zakresem usług łączności IoT. Zwiększony zasięg sieci, otworzy drzwi dla wielu nowych zastosowań w obszarach takich jak transport morski lub logistyka, ale także bezpieczeństwo ludzi w sytuacjach awaryjnych.

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział:

- Cieszymy się, że możemy ukończyć pierwsze kroki naszego projektu konstelacji ELO, którego celem jest umiejscowienie Eutelsat w rodzącym się segmencie IoT. Nasza współpraca z Sigfox daje zasięg na całym świecie dzięki połączeniu satelitarnego i naziemnego Internetu Rzeczy. Ta stosunkowo skromna inwestycja na poziomie grupy, która jest w pełni skalowalna, umożliwia Eutelsat dostęp do dodatkowej dźwigni potencjalnego wzrostu w kontekście strategii łączności. 


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...
reklama