reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kraje BRICS chcą alternatywy dla Netflixa

dodano: 2019-10-24 20:16
autor: Jerzy Kruczek | źródło: O Globo

Brazil brics 2019 360px.jpg Kraje BRICS (grupy państw rozwijających się: Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz RPA od 2011 roku) dyskutują nad stworzeniem nowej usługi podobnej do znanej, amerykańskiej usługi globalnej Netflix, ale z naciskiem na rynki krajów należących do tej grupy. Jak ma wyglądać alternatywa Netflixa dla BRICS?

BRICS
Brazil BRICS 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie ta kwestia została omówiona w Pekinie na spotkaniu brazylijskiego ministra ds. obywatelstwa Osmara Terry z przedstawicielami Ministerstwa Kultury Chin i największym chińskim producentem treści audiowizualnych China Media Group (CMG), twierdzi brazylijska O Globo.

Planuje się, że finansowanie rozwoju i uruchomienia nowej usługi zapewni „Nowy Bank Rozwoju” - tzw. bank BRICS, utworzony przez kraje członkowskie tej grupy. Każdy z krajów otrzyma 20% udziału w projekcie.

Brazylijscy producenci zainteresowani tym partnerstwem przedstawili swoje propozycje i, jeśli zostaną zaakceptowane, sugerowane są dwie ścieżki, streamingu za pośrednictwem transmisji strumieniowej filmów na żądanie w Chinach lub na osobnym kanale BRICS (nie wiadomo kto miałby go stworzyć i finansować).

Według O Globo brazylijski minister podczas rozmów podkreślił zalety takiej usługi, w szczególności dla Brazylii i jej przemysłu filmowego, który mając problemy z finansowaniem, mógłby znaleźć wsparcie na dużym rynku chińskim, na którym około 600 mln osób korzysta z płatnych usług wideo.

Jednocześnie O Globo podkreśla, że ​​negocjacje w sprawie nowej usługi są dopiero na wstępnym etapie. A jeśli strony będą w stanie się dogadać, umowa zostanie podpisana podczas szczytu BRICS w listopadzie w Brazylii. Najbardziej zainteresowane są Brazylia i Chiny - nie wiadomo jakie zdanie mają Rosja, Indie i RPA.
 

 

 


Źródło: globo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ SE WLAN HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD z WLAN,...

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

DJI Mavic Mini Fly More Combo

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

2 240 zł Więcej...
reklama