reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Adam Pieczyński kończy karierę zawodową

dodano: 2019-11-27 21:19
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVN Media

Michał Samul TVN24 TVN Media 360px.jpg Adam Pieczyński kończy karierę zawodową i odchodzi ze stanowiska szefa pionu informacji TVN. Jego następcą zostanie Michał Samul. Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i „Faktów”, szef pionu informacji TVN oraz jeden z najwybitniejszych dziennikarzy i menedżerów mediów, postanowił zakończyć pracę zawodową i poświęcić swój czas rodzinie. 

Adam Pieczyński TVN24 TVN Media 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

21 grudnia br. jego funkcje przejmie Michał Samul, który współpracował z Pieczyńskim od początku istnienia TVN24.
 

- Po blisko 30 latach pracy na różnych stanowiskach w mediach, w tym po 18 latach kierowania TVN24 i „Faktami”, nadszedł moment, by oddać stery, wypocząć i poświęcić się rodzinie. Newsy w TVN są miejscem, które współtworzyłem i kocham. Będzie mi ich brak, tak jak i współpracowników, których szanuję i podziwiam. – powiedział Adam Pieczyński.

- Decyzja o przekazaniu stanowiska Michałowi Samulowi jest naturalnym wyborem. Jako mój zastępca był zaangażowany we wszystkie ważne decyzje redakcyjne i biznesowe. Zostawiam zespół w dobrych rękach – dodał.

 
Pod kierownictwem Adama Pieczyńskiego programy informacyjne TVN stały się liderem na rynku newsowym w Polsce osiągając większy udział w widowni niż wiele światowych serwisów na swoich rynkach w tym BBC, Sky News, Fox News, CNN i ZDF.
 
Podkreśleniem osiągnięć Adama jest przyznanie mu tytułu Dziennikarza Dekady w tegorocznej edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.
 

- Adam odegrał fundamentalną rolę w tworzeniu nowoczesnych, niezależnych mediów w Polsce budując jedną z największych stacji informacyjnych na świecie. Pod jego kierownictwem TVN24 relacjonował przełomowe momenty współczesnej historii Polski i świata. Jest człowiekiem ogromnie utalentowanym i niekwestionowanym autorytetem w swojej dziedzinie. – powiedziała Kasia Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

 

- Jego profesjonalizm, wysokie standardy etyczne i głębokie przekonanie o konieczności zachowania absolutnej niezależności mediów dawały całemu zespołowi poczucie siły i wiarę w szczególną misję jaka wiąże się z wykonywaniem zawodu dziennikarza – powiedział Piotr Korycki, Prezes i Dyrektor Zarządzający TVN Discovery Polska.

- Gratuluję Michałowi i cieszę się, że redakcja dalej będzie kierowana przez osobę o ogromnym zaangażowaniu, wiedzy i doświadczeniu. – dodał.

 - Te 19 lat pracy z Adamem Pieczyńskim to był wielki przywilej, a moje nowe zadania przyjmuję jako zobowiązanie, że pozostaną z nami wartości i zasady, którymi on się kierował w swojej pracy. Propozycja prowadzenia najlepszych zespołów dziennikarskich w Polsce jest więc dla mnie zaszczytem, ale i odpowiedzialnością nie tylko wobec newsowej załogi TVN, lecz przede wszystkim wobec widzów, dla których chcemy pozostać miejscem niezależnej informacji i otwartej debaty. Wyzwań nam na pewno nie zabraknie, ale świetne wyniki osiągane w telewizji oraz sukcesy naszych serwisów WWW i mediów społecznościowych pozwalają z optymizmem myśleć o rozwoju obecności wszędzie tam, gdzie Polacy szukają rzetelnych wiadomości. Choćby na smartfonach, na których skupia się dziś uwaga młodszych odbiorców. – powiedział Michał Samul.

 
Adam Pieczyński zgodził się przyjąć nową funkcję i przez najbliższe miesiące będzie pełnił rolę doradcy zarządu TVN do spraw programów informacyjnych. 
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Apebox C2 4K Combo

Apebox C2 4K Combo - mały, tani odbiornik UHD 4K...

350 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama