reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UE weźmie pod uwagę okoliczności polityczne dla rozwoju 5G

dodano: 2019-12-04 11:47 | aktualizacja: 2019-12-05 15:15
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: UE

5G-telewizja-Rai-2019-360px.jpg Opracowując superszybki standard komunikacji mobilnej 5G w Europie, państwa UE chcą wziąć pod uwagę warunki polityczne w krajach pochodzenia dostawców. Ministrowie ds. cyfrowych z krajów Unii Europejskiej uzgodnili takie wnioski we wtorek 3 grudnia br. w Brukseli. Oprócz zagrożeń technicznych związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym sieci 5G należy również uwzględnić czynniki nietechniczne, takie jak ramy prawne i polityczne dla dostawców sprzętu dla 5G spoza UE.

5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Europie obecnie trwa spór o zgodę na udział chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego Huawei w procesie rozwoju 5G w krajach UE.

Przedstawiciele USA, a także wielu polityków w Niemczech i innych krajach zachodnich, widzą duże niebezpieczeństwo, że Huawei może zostać zmuszony przez prawo w Chinach do dostarczania informacji i danych, które powinny być chronione w danym kraju UE. Huawei odrzuca te obawy jako bezpodstawne.

W Niemczech sama kanclerz Angela Merkel (CDU) niedawno podkreśliła, że ​​nie chce od początku wykluczać takich czy innych dostawców. Jednak obawy pozostały, a część rządów krajów UE już wykluczyła Huawei z dostaw sprzętu i technologii 5G

W wielu krajach podejrzewa się, że Huawei wykorzystuje swoją działalność do szpiegowania na rzecz chińskiego rządu i armii. Zaleca się więc ostrożność przy wyborze dostawcy dla 5G. Część prywatnych operatorów telekomunikacyjnych wcale się tym nie przejmuje. Za to szwedzki dostawca telefonii komórkowej Ericsson ogłosił niedawno, że będzie w stanie zapewnić Europie wystarczającą liczbę urządzeń radiowych 5G.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

42 zł Więcej...
reklama