reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lagardère sprzeda 75 proc. udziałów w Lagardère Sports

dodano: 2019-12-18 10:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Lagardère/satkurier.pl

Lagardere Sports Francuska grupa Lagardère, w ramach strategii koncentrowania się na jednostkach Lagardère Publishing i Lagardère Travel Retail, zamierza sprzedać 75 proc. udziałów w Lagardère Sports do funduszu private equity H.I.G. Capital. Lagardère Sports to agencja marketingu sportowego, działająca również na polskim rynku od ponad 20 lat (dawniej pod nazwą Sportfive).

Lagardere Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z założeniami planowanej transakcji, Lagardère Sports zostało wycenione na około 110 mln euro, a Lagardère Sports i Entertainment jako całość na około 150 mln euro. Ta wycena nie obejmuje przyszłego potencjału tworzenia wartości przez pozostałą część (25 proc. udziałów) Lagardère Sports ani jakichkolwiek potencjalnych zysków wynikających z umowy z Afrykańską Konfederacją Piłkarską (CAF). Grupa przewiduje utworzenie odpisu szacowanego na 210-240 mln euro, wynikającego w szczególności z jednostronnego rozwiązania umowy przez CAF.

Planowana transakcja zostanie przekazana do zatwierdzenia przez odpowiednie organy przedstawicielskie pracowników i organy ochrony konkurencji. Do jej finalizacji dojdzie prawdopodobnie jeszcze przed końcem pierwszego kwartału 2020 roku.

Zbycie to umożliwi Lagardère Sports realizację planu strategicznego pod auspicjami nowego akcjonariusza. W wyniku sprzedaży Lagardère podejmie decydujący krok w swojej strategii, koncentrując wszystkie wysiłki i zasoby na rozwoju Lagardère Publishing i Lagardère Travel Retail.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

690 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...
reklama