reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

OneWeb produkuje 2 satelity dziennie

dodano: 2020-01-14 10:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb

OneWeb Na początku lutego na orbitę ma trafić kolejna seria 34 satelitów OneWeb, które zostaną wyniesione rosyjską rakietą Sojuz 2.1b z kosmodromu w Bajkonurze. Firma Arianespace jest odpowiedzialna za to wyniesienie, mając kontrakty na około 20 kolejnych startów w celu umieszczenia początkowych 672 internetowych satelitów OneWeb na niskiej orbicie. Kolejne starty odbędą się z Bajkonuru, a także z Kourou w Gujanie Francuskiej i rosyjskiego kosmodromu Wostocznyj.

OneWeb


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ten konkretny start był już trzykrotnie opóźniony, gdy Roskosmos (odpowiedzialny za obsługę naziemną i obiekty w Bajkonurze) skarżył się, że satelity nie były gotowe na czas. OneWeb w zeszłym tygodniu potwierdził, że spółka joint venture i wysoce zautomatyzowana fabryka satelitów OneWeb firmy Airbus na Florydzie produkuje obecnie... 2 satelity dziennie.

Co prawda, OneWeb bierze pod uwagę kilka awarii satelitów już na orbicie. Łączna liczba z czasem zbliży się do aż 900 satelitów. Początkowym celem OneWeb było wyprodukowanie 15 satelitów tygodniowo. Stawka dwóch satelitów dziennie to doskonała wiadomość nie tylko dla zespołu OneWeb/Airbus na Florydzie, ale także dla ogólnej ekonomiki budowania satelitów.

Dwa satelity dziennie - nawet przez 5 dni - oznaczałoby ponad 400 satelitów jeszcze w tym roku. Przy 15 satelitach tygodniowo, co jest wysoce prawdopodobne przy typowej wydajności pracy, może oznaczać około 700 satelitów w tym roku, umożliwiając przestoje wakacyjne. Innymi słowy, OneWeb jeszcze w tym roku chciałby czy też raczej mógłby w teorii dysponować flotą ogromnej ilości satelitów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...
reklama