reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Historia Holokaustu” w Polsat Viasat History

dodano: 2020-01-17 04:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W styczniu br. kanał Polsat Viasat History w paśmie „Historia Holokaustu” poleca widzom takie programy jak „Pociąg śmierci”, „Zagłada europejskich Żydów” i „Dziewczęta z Auschwitz”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Dniu Pamięci Holokaustu Polsat Viasat History składa hołd ofiarom, przypomina historię i przedstawia fakty dotyczące najmroczniejszych dni II wojny światowej. Dedykowane pasmo obejmie poruszające filmy dokumentalne: „Pociąg śmierci”, „Zagłada europejskich Żydów” i „Dziewczęta z Auschwitz” (więcej tutaj).

Pasmo „Historia Holokaustu”:

„Pociąg śmierci”
emisja: w poniedziałek, 20 stycznia br. o 20:55

Unikalne materiały archiwalne, niepublikowane wcześniej zdjęcia i rozmowy z ostatnimi żyjącymi świadkami tych wydarzeń przybliżą widzom pierwszą masową zbrodnię II wojny światowej i jeden z pierwszych aktów Holokaustu - masakrę 13 tysięcy Żydów w rumuńskim mieście Jassy (więcej tutaj).

„Zagłada europejskich Żydów”
emisja: we wtorek, 21 stycznia br. o 20:55

Po raz pierwszy w jednym programie dokumentalnym dokładnie zanalizowana i wyjaśniona zostanie cała historia zagłady żydowskiej populacji w XX wieku. Program bada korzenie Holokaustu i szuka odpowiedzi na pytanie jak doszło do powstania planów eksterminacji Żydów i jak wcielono je w życie najpierw w Niemczech, a potem w całej Europie. Widzowie poznają prawdę o poszczególnych fazach „ostatecznego rozwiązania”, o sformułowaniu definicji terminu „Żyd”, konfiskacie mienia ludności żydowskiej, o separacji i fizycznej izolacji ofiar, o przymusowych pracach i masowych rzeziach, aż wreszcie po deportację do gazowych komór śmierci w koncentracyjnych obozach zagłady.

„Dziewczęta z Auschwitz”
emisja: w piątek, 31 stycznia br. o 21:00

Ten przerażający dokument przedstawia wspomnienia byłych więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz prezentuje opinie współczesnych młodych Polaków na temat dramatycznych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Choć od tych tragicznych zdarzeń minęło 70 lat, pamięć o czasach głodu, poniżenia i upokorzenia jest wciąż bolesna.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Rolka kabla Teleste 113 Ultra HD Cu 100m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

350 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...
reklama