reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 1-2/2020

dodano: 2020-02-03 13:21 | aktualizacja: 2020-02-03 14:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 1-2/2020 SAT Kurier 1-2/2020
Jak odbierać kanały z pozycji 42°E?
Prognoza technologiczna na 2020 rok
Źródła zakłóceń telewizyjnych
Podróże z anteną – Changsha (Chiny)

NOWE PRODUKTY:
Odbiornik SLOTH 4K combo
Nowości wśród wzmacniaczy HDMI
Płaski kabel HDMI 2.1 dla 8K
Wielofunkcyjne adaptery USB-C
Kabel HDMI Light z oświetleniem LED
Nytro Box plus – odbiornik DVB-T/T2/C
AX 4K BOX HD51 vs HD61

TESTY:
Apebox C2 4K
GigaBlue X3 4K

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 1-2/2020 - styczniowo-lutowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

PORADNIK: Źródła zakłóceń telewizyjnych


Jak to zwykle bywa, jest wiele problemów z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej w DVB-T, a w przyszłości ten temat nie ominie też DVB-T2 w HEVC, gdyż przy większej kompresji problemów może przybywać. Jak sobie z nimi poradzić? Jakie są zakłócenia i jak je rozpoznać? Wskazujemy najbardziej nieprawdopodobne przypadki ewentualnych zakłóceń w odbiorze DVB-T, które mogą się nakładać i powodować brak odbioru.

 
PORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 42°E?

Pozycja orbitalna 42°E z satelitami Türksat 3A/4A oferuje kilkaset bezpłatnych kanałów telewizyjnych (FTA). Niemalże wszystkie są transmitowane z Turcji. Tylko pojedyncze perełki są nadawane z Kirgistanu, Kazachstanu, Kataru oraz Rosji. Türksat 42°E to także transmisje w rozdzielczości 4K i jeszcze wyższej jakości 8K. Turecka telewizja, choć jest ciekawa pod względem egzotyki, to wyjątkowo cenzurowana przez tamtejszego regulatora medialnego. Interesująco wyglądają eksperymenty tureckich nadawców niszowych. Poznaj pozycję 42°E i bogactwo kanałów z kraju leżącego na styku dwóch kontynentów – europejskiego i azjatyckiego.

Prognoza technologiczna na 2020 rok


Co zdarzy się w 2020 roku w branży elektroniki użytkowej, tv-sat i ogólnie w mediach? Jaka jest prognoza technologiczna na 2020? Co nas zaskoczy, a co jest prawie pewnikiem? To takie małe wróżenie z fusów, subiektywne spojrzenie autora na to, co może wydarzyć się na przestrzeni najbliższych miesięcy w branży CE, mediach i nie tylko.


 
Platformy OTT zastąpią satelitarne?

To może być ostatnia dekada platform cyfrowych w formacie, jaki dotychczas znamy, czyli satelitarnym. Kolejni operatorzy – także polscy – stawiają na platformy OTT, czyli dostęp poprzez internet. Cyfrowy Polsat już w zeszłym roku wprowadził telewizję internetową. Oparł ją jednak na własnym oprogramowaniu. Platforma Canal+ w pierwszym półroczu powinna uruchomić usługę myCanal, która ma być dostępna m.in. na systemie operacyjnym Android TV. Działa w oparciu o niego już kilkaset platform OTT i operatorzy płatnej telewizji muszą się spieszyć, żeby pozyskać klientów. Skala piractwa jest bowiem ogromna, a w wielu krajach użytkownicy nawet nie wiedzą, że korzystają z pirackich treści. Co operatorzy płatnej telewizji powinni zrobić, żeby nie dać zarabiać czerpiącym zyski z piractwa firmom z Chin czy Rosji?


Telewizja naziemna ma się dobrze


W ostatnich dziesięcioleciach ubiegłego wieku miejski krajobraz na całym świecie został zdominowany przez anteny do telewizji naziemnej. Choć od tej pory wiele w tym zakresie się zmieniło, a złote czasy dla telewizji naziemnej dawno minęły, firma Deloitte przewiduje, że w 2020 roku co najmniej 1,6 mld ludzi na całym świecie, reprezentujących 450 mln gospodarstw domowych, nadal będzie korzystało z sygnałów telewizji naziemnej. I to jest dolna granica szacunków – liczba ta może wynieść nawet 2 mld. Nie da się zaprzeczyć, że taka zwykła antena pomaga światowej branży telewizyjnej nadal się rozwijać, nawet w obliczu spadającego czasu oglądania telewizji oraz coraz częstszego zjawiska cord cuttingu.
 
Podróże z anteną – Changsha (Chiny)

Changsha (w lokalnym dialekcie Hunan: Tsa So) to stolica i najbardziej zaludnione miasto prowincji Hunan w południowo-środkowej części Chińskiej Republiki Ludowej. Ma powierzchnię 11 819 km2 (230 x 88 km). Graniczy z Yueyang i Yiyang na północy, Loudi na zachodzie, Zhuzhou na południu, Yichun i Pingxiang z prowincji Jiangxi na wschodzie. Z Changshy do Wuhan, znanego z koronawirusa, jest 350 km. Według spisu z 2017 roku, Changsha z okolicami ma 7,9 mln mieszkańców. Jest częścią klastra miejskiego Chang- Zhu-Tan lub tzw. megalopolis. Changsha leży w odległości 7694 km w linii prostej od Warszawy. Lot z Polski trwa około 10 godzin, przy czym nie ma lotów bezpośrednich. Różnica czasu wynosi +7 godzin w zimie i +6 godzin w lecie.Nowości i zmiany na polskim rynku

ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 1-2/2020.

Następne wydanie SAT Kurier 3-4/2020 na przełomie marca i kwietnia.


Magazyn SAT Kurier w 2020 roku obejmuje 6 wydań - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2020 (Polska) lub 60 euro w Europie.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2020 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 109 zł.

Opłać abonament SAT Kuriera w 2020 - 6 wydań + książka - tylko 109 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podrozezantena.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama