reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MEMESat-1: satelita wysyłający memy z kosmosu [wideo]

dodano: 2020-02-19 00:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: rtl-sdr.com

MEMESat-1 Satelita wysyłający memy, czyli humorystyczne obrazki opatrzone tekstem. Brzmi to dość abstrakcyjnie. Takiego projektu podjęła się amerykańska organizacja non-profit Let's Go to Space, Inc. Celem jest zainteresowanie młodego pokolenia przestrzenią kosmiczną, satelitami, amatorską radiokomunikacją i budowaniem własnych satelitarnych stacji naziemnych. Satelita będzie się nazywał Mission for Education and Multimedia Engagement Satellite (MEMESat-1).

MEMESat-1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zespół kierowany przez Warrena Eshpetera - dwudziestokilkuletniego pasjonata technologii satelitarnych, ma nadzieję wystrzelić satelitę na niską orbitę okołoziemską (LEO) do końca 2021 roku, a na pewno nie później niż wiosną 2022 roku.

MEMESat-1, wyposażony w pamięć flash zawierającą tysiące memów, będzie miał kształt kostki. Jego misją będzie wysyłanie memów na Ziemię za pośrednictwem pasma 70 cm - amatorskiego pasma radiowego UHF. Obrazy memów będzie można odebrać np. za pomocą zwykłej anteny Yagi i odbiornika RTL-SDR. Na satelicie znajdzie się również repeater FM UHF/VHF działający w paśmie amatorskim na potrzeby krótkofalarstwa.

Aktualnie prowadzona jest zbiórka funduszy. Na dzień 19 lutego łączna kwota donacji wyniosła 1.262 dol. Celem jest uzbieranie 30.000 dol.


Źródło: rtl-sdr.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

409 zł Więcej...
reklama