reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Corona Virus Info z Turkmenistanu (FTA)

dodano: 2020-02-23 12:13
autor: Dr. Satelita | źródło: satkurier.pl/rferl.org

Turkmenistan Na satelicie TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E) uruchomiono specjalistyczny kanał informacyjny Corona Virus Info. Transmisja jest niekodowana (FTA) i obsługiwana przez operatora Wide Network Solutions z transpondera w wiązce wschodniej (sygnał słabnie w kierunku północno-wschodnim).

https://www.arnapress.kz/i/Posts/114863_b0.jpg
Turkmenistan anteny satelitarne


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poważne problemy gospodarcze, klęski żywiołowe, wojna na granicy to tematy, które nie były szczególnie obecne w turkmeńskich mediach publicznych. Nawet globalny niepokój związany z rozprzestrzenianiem się nowego szczepu koronawirusa z Chin był kolejnym przykładem.

I choć świat o koronawirusie dowiedział się w styczniu 2020 roku, to zarówno turkmeński rząd, jak i media nie wspomniały o tym. Jednak pod koniec stycznia urzędnicy w Turkmenistanie po cichu podjęli pewne kroki, odwołując loty do i z Chin, a obywateli, powracających do kraju, kierując do utworzonej kwarantanny we wschodniej prowincji Lebap.

Ponadto większą uwagę zwrócono na warunki sanitarne w niektórych obiektach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, szpitale). W mediach państwowych nadal nie było informacji na temat koronawirusa.

Nagła zmiana zasad.
Zaledwie kilka dni później, w lutym, władze w Aszchabadzie zaczęły rozdawać broszury na temat panującego wirusa i środków ostrożności, jakie należy podjąć, aby uniknąć grypy.

Choć ta nowa kampania mająca na celu informowanie społeczeństwa o wirusie i sposobie zapobiegania jego rozprzestrzeniania się jest godna pochwały, to jest również bezprecedensowa dla Turkmenistanu. Nigdy wcześniej w kraju nie prowadzono publicznej kampanii informacyjnej na temat potencjalnego zagrożenia zdrowia.

Parametry techniczne:
TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E)
tp. – (10,845 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S/QPSK)
Kodowanie: brak (FTA)
 
Przekaz Corona Virus Info


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Korek na maszt

Korek plastikowy na maszt do wprowadzenia kabli

25 zł Więcej...

Przyssawka do szyby potrójna (plastik)

Bezinwazyjny stojak dla anten satelitarnych montowany na przyssawce - uchwyt...

70 zł Więcej...
reklama