reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Dokument trafi do multipleksu DVB-T2?

dodano: 2020-03-02 10:42 | aktualizacja: 2020-03-02 13:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

TVP siedziba Telewizja Polska Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, zapytany przez wirtualnemedia.pl o TVP Dokument, odpowiedział, że trwają nad tym kanałem bardzo intensywne prace. Dodał, że jest na to pomysł, również związany z możliwościami technicznymi, jakie pojawią się po wprowadzeniu nowego standardu DVB-T2. Według Kurskiego, TVP Dokument miałby wystartować w dającej się przewidzieć perspektywie.

TVP Telewizja Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał TVP Dokument został wpisany przez Telewizję Polską już w zeszłym roku do tak zwanej Karty Powinności na lata 2020 - 2024. Projekt tego dokumentu nie został jednak przyjęty przez KRRiT. Powodem był brak stabilnego finansowania mediów publicznych. Dodajmy, iż projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych, przewidujący 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia, nadal czeka na podpis prezydenta. W Karcie Powinności czytamy:
 

TVP może tworzyć i rozpowszechniać program TVP Dokument, jeśli pozwolą na to dodatkowe środki ze źródeł, o których mowa w art. 31 ust. 1 i ust. 2 o RTV, co zostanie wskazane w planie programowo-finansowym. TVP Dokument byłby programem wyspecjalizowanym o charakterze dokumentalnym.

Jego oferta ma obejmować filmy dokumentalne, reportaże, telenowele dokumentalne, audycje o walorach edukacyjnych i poradnikowych, filmy fabularne oparte na faktach - o różnorodnej tematyce: społecznej, kulturowej, przyrodniczej, popularnonaukowej. Kluczowe gatunki: film dokumentalny, reportaż, telenowela dokumentalna.

TVP Dokument to kanał zapowiadany przez TVP od wielu lat. W 2011 roku nadawca chciał, by zajął on miejsce TVP Historia, ale ostatecznie z tego pomysłu się wycofano. W 2012 roku TVP wystąpiła o koncesję dla TVP Dokument. Telewizja miała ruszyć do końca 2012 roku, a potem kilkukrotnie pojawiały się informacje o kolejnych możliwych terminach startu (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Z uwagi na brak możliwości przesunięcia startu, w 2014 roku nadawca zrezygnował z koncesji na TVP Dokument. W 2015 roku TVP wróciła do pomysłu uruchomienia kanału, tym w ramach planowanego MUX 8. Ostatecznie zamiary te porzucono.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

690 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...
reklama