reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jaka była oglądalność niedzielnej mszy świętej?

dodano: 2020-03-16 14:37 | aktualizacja: 2020-03-18 10:26
autor: Jerzy Kruczek | źródło: WP/satkurier.pl/press.pl

msza święta eucharystia Znane są już pierwsze wyniki oglądalności niedzielnych mszy świętych. Przypomnijmy, że z powodu obawy o rozprzestrzenianie się koronawirusa, wprowadzono zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób o charakterze publicznym, państwowym, ale także i religijnym, natomiast władze Kościoła zarekomendowały biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od uczestnictwa w mszach świętych. W związku z tym wiele stacji telewizyjnych, lecz także platform internetowych zdecydowało się na przeprowadzenie transmisji z niedzielnych uroczystości kościelnych.

msza święta eucharystia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podają wirtualnemedia.pl na podstawie danych Nielsen Audience Measurement, transmisję na żywo z mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze o godz. 11:00 oglądało w TVP1 średnio 2,26 mln widzów (AMR) przy udziale w widowni (SHR%) wynoszącym 18,05 proc. Jak informuje TVP, nabożeństwo o godz. 7:00 w TVP1 i TVP Info obejrzało 1,8 mln widzów. Natomiast transmisja o godz. 13:00 w TVP Polonia zgromadziła 392 tys. widzów. W serwisie vod.tvp.pl liczba odtworzeń mszy św. wyniosła 35 tys.

Dobrymi wynikami oglądalności pochwaliła się Wirtualna Polska, która przeprowadziła kilka transmisji w specjalnym kanale na platformie internetowej WP Pilot. Jak informuje, łącznie śledziło je prawie 30 tys. internautów. Najpopularniejsza była msza o godz. 12:30 z udziałem dzieci. Wszystkie nabożeństwa WP Pilot transmitował z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.
 

- Cieszę się, że zrobiliśmy dobry uczynek w WP Pilocie. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę ponownie uda nam się transmitować msze. Zaczynamy też rozmowy z kościołami innych wyznań. Nie tylko katolicy są odcięci od cotygodniowych nabożeństw - powiedział Tomasz Machała, prezes WP Pilot.

TVP1, TVP Polonia, wybrane ośrodki regionalne TVP3, TV Republika, Polsat Rodzina, TV Trwam, EWTN Polska, Jedynka Polskie Radio, Radio Maryja to tylko niektóre stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe, które co tydzień transmitują niedzielne msze święte kościoła rzymskokatolickiego. Jednak z powodu zagrożenia koronawirusem transmisje przeprowadziły w minioną niedzielę także m.in. TVP Info, Polsat News, serwis tvn24.pl czy portale Onet (Onet Religia) i Wirtualna Polska (WP Pilot). Dodatkowo w TVP3 Białystok i TVP Kultura widzowie mogli zobaczyć liturgię prawosławną z Białegostoku, a w TVP3 nabożeństwo luterańskie.

Na satkurier.pl opublikowaliśmy listę stacji telewizyjnych i stacji radiowych, które transmitowały msze święte w ostatnią niedzielę.

Aktualizacja:
Mszę świętą w Polsat Rodzina oglądało 52,2 tys. widzów, w Polsat News 731,5 tys., wynika z danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez K2 Precise.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...
reklama