reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rai wyłączy kanał 4K

dodano: 2020-03-18 00:23 | aktualizacja: 2020-03-18 10:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz (franck)

Rai 4K Ze względu na ograniczone działanie włoskiej telewizji publicznej Rai z bardzo małym personelem nastąpiły znaczące zmiany w nadawaniu kanałów Rai. Kanał Rai 4K zostanie tymczasowo wyłączony. Oczekuje się również, że transmisje kanałów Rai Sport ulegną zmianie.

Rai 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rai 4K zostanie tymczasowo wyłączony w najbliższych dniach, a widzowie mający dostęp do tej stacji zobaczą tylko czarny ekran. Rai 4K nie będzie nadawać nowych programów. Włoski nadawca publiczny anuluje również transmisję nowych części „Komisarza Montalbano”, którego można teraz oglądać w Rai tylko w rozdzielczości HD i SD.

Rai 4K ma swój własny kierunek i własne zaplecze techniczne, ale w tej sytuacji awaryjnej nie działa tak, jak powinien. Rai koncentruje się teraz głównie na produkcji i nadawaniu wiadomości, a Rai 4K nie jest obecnie priorytetem. Przypomnijmy, że przez epidemię koronawirusa Włochy są jednym z najbardziej dotkniętych obszarów w Europie.

Wyłączenie Rai 4K jest tymczasowe.

Oprócz zawieszenia Rai 4K zmienia się także kanał sportowy. Kanał Rai Sport od 17 marca od godz. 16:00 staje się Rai Sport Classic. Zmiana jest tylko formalna - nazwa pozostaje jak dotąd, ale zmienia się treść. Powód jest oczywisty - w związku z epidemią dostępnych jest minimum nowych treści sportowych. Rai Sport Classic ma nadawać 8 godzin dziennie - od 16:00 do północy. W pozostałym czasie nadaje regularny program Rai Sport.

W programie Rai Sport Classic widzowie zobaczą to, co najlepsze w sporcie od lat 50. XX wieku do chwili obecnej - od piłki nożnej po kolarstwo. Na przykład mecz Włochy - Niemcy na Pucharze Świata 1970 w Meksyku lub Puchar Świata w narciarstwie i biathlonie przez legendy takie, jak Bignone lub Wierer, a także najlepsze z Igrzysk Olimpijskich czy Tour de France.

Rai Sport Classic jest dostępny bezpłatnie (FTA) z satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E).


Parametry techniczne - Rai Sport Classic/Rai Sport:

Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), 11,804 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3, DVB-S/QPSK, FTA

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...
reklama