reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP uruchamia kanał edukacyjny online

dodano: 2020-03-18 17:53 | aktualizacja: 2020-03-19 08:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP VOD Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchamiają pierwszy wirtualny kanał edukacyjny. Nowe pasmo powstało z myślą o uczniach pozostających w domach. Warto dodać, że w czwartek, 12 marca br. w TVP Stream pojawiły się cztery kanały TVP eSzkoła ze statycznymi planszami, jednak już następnego dnia zostały usunięte. Kanały te były oznaczone numerami od 1 do 3, a czwarty był opatrzony logo Muzeum Powstania Warszawskiego.

Fot. TVP
TVP VOD Muzeum Powstania Warszawskiego


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czwartek, 19 marca o godz. 9:00 na stronie vod.tvp.pl wszyscy uczniowie znajdą wartościowe materiały uzupełniające edukację programową. 4-godzinny, bezpłatny program będzie dostępny na stronie vod.tvp.pl w godzinach 9:00-13:00 w sekcji na żywo (TVP Stream).

Uczniowie szkół podstawowych i liceów oraz wszyscy zainteresowani będą mogli codziennie wziąć udział w fascynującej podróży po wybranych instytucjach nauki. Na początek Telewizja Polska zaprasza do wirtualnego zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Wkrótce widzowie przeniosą się za pośrednictwem TVP także do Centrum Nauki Kopernik.
 

- W tej wyjątkowej chwili myślimy przede wszystkim o rodzinach, szczególnie dzieciach - komentuje Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu Telewizji Polskiej. - Jesteśmy z naszymi widzami w każdej sytuacji i w pełnym wymiarze, dlatego za pośrednictwem pasma online oferujemy młodym widzom treści, które wzbogacają ich wiedzę i edukację w nowych, wymagających warunkach.

Zdaniem dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, nowy wirtualny kanał stanowi potrzebne narzędzie edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 

- Wiemy, że najbliższy czas będzie wymagający dla wszystkich, dlatego chcemy spożytkować go w sposób wartościowy - wyjaśnia Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Nasza oferta może być uzupełnieniem edukacji szkolnej, a także dostarcza dodatkowe możliwości, by pogłębić wiedzę i rozwinąć zainteresowania.

W ramach nowego pasma edukatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego barwnie i wyczerpująco opowiedzą uczniom o wybranych zagadnieniach historii. Wyjaśnią widzom m.in. co robiły dzieci w Powstaniu, jak działała Poczta Harcerska i na czym polegała rola sanitariuszek. Posłuchamy o pomocy lotniczej w czasie Powstania – o zrzutach, siłach lotniczych USA i Wielkiej Brytanii oraz przeanalizujemy mapy lotnicze.
 
Fot. TVP

Chętni będą mogli wejść online do repliki kanału, którym ewakuowali się powstańcy, dowiedzieć się, jakie było uzbrojenie żołnierzy. Dzieci posłuchają opowieści o grze planszowej „Hodowla zwierzątek”, której jedyny zachowany w całości egzemplarz prezentowany jest w Muzeum Powstania Warszawskiego, a także dowiedzą się, jak to możliwe, że w Warszawie w owym czasie działał teatrzyk kukiełkowy.
 
Fot. TVP

Wirtualne pasmo edukacyjne codziennie w godzinach 9:00-13:00 na stronie vod.tvp.pl.

Partnerzy: Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...
reklama