reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ORS zaleca korzystanie z odbioru z satelity i DVB-T

dodano: 2020-03-19 14:46
autor: Jan Borejko | źródło: ORS/infosat.de

ORS Austria logo 2020 360px.jpg ORS (Österreichische Rundfunksender GmbH & Co KG.) zaleca korzystanie z tradycyjnych metod odbioru kanałów telewizyjnych i radiowych z satelity, kablówki i naziemnie, bo odbiór wideo online w sieci powoduje znaczne obciążenie Internetu i serwerów nie tylko w Austrii, ale i całej Europie. Przy okazji ORS potwierdziła, że odbiór telewizji i radia w Austrii został zapewniony na czas epidemii.

SimpliTV
Austria simpli TV 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Austriacki nadawca ORS zaleca, aby widzowie w Austrii oglądali specjalne programy o koronawirusie (także na orf.at), ale korzystali głównie z klasycznych kanałów odbioru telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej (simpliTV). Te kanały odbioru nie podlegają ograniczeniom przepustowości związanym z Internetem i liczbą odbiorców, co może mieć znaczenie w przypadku usług online po sieci.

- Bez względu na to, gdzie i jak długo telewizor i radio są oglądane czy słyszane przez słuchaczy i widzów - telewizja i radio za pośrednictwem satelity i anteny nie mają technicznych ograniczeń w zakresie jakości i dostępności - podkreśla Michael Weber z ORS.

Pomimo rekordowej oglądalności, odbiór wszystkich publicznych i prywatnych stacji telewizyjnych i radiowych w Austrii jest zapewniony dla wszystkich gospodarstw domowych.

Z uwagi na utrzymujący się wysoki popyt na informacje o kryzysie epidemologicznym, zainteresowanie widzów, które od tygodni jest na rekordowym poziomie, w szczególności w specjalnych programach ORF, oferty transmisji strumieniowej na stronie internetowej ORF, a także prywatnych stacjach telewizyjnych i radiowych. Niestety streaming w takich sytuacjach zawsze osiąga absolutnie najwyższe wartości.

To pokazuje, że infrastruktura nadawcza jak dotąd doskonale znosiła nadzwyczajne obciążenia. Według ORS nadal nie należy się spodziewać wąskich gardeł w przepustowości.

Źródło: infosat.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...
reklama