reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fundacja TVN „nie jesteś sam” przekazuje 1 mln zł na walkę z koronawirusem

dodano: 2020-03-23 14:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Discovery Polska

fundacja TVN nie jesteś sam Fundacja TVN „nie jesteś sam” wesprze diagnostykę zakażeń koronawirusem, przekazując 1 mln zł firmie Warsaw Genomics. Specjalizująca się w badaniach genetycznych firma wykonuje bezpłatne testy w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 na rzecz szpitali, poradni i stacji sanitarno-epidemiologicznych.

fundacja TVN nie jesteś sam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 23 marca Fundacja TVN „nie jesteś sam” przeznaczy środki finansowe w kwocie 1 mln zł na zakup testów diagnostycznych wykrywających koronawirusa od firmy Warsaw Genomics. Dzięki temu szpitale i inne placówki medyczne będą mogły bezpłatnie wykonać w laboratoriach tej firmy 2500 badań realizowanych w bardzo szybkim trybie, tj. nawet w ciągu 4-12 godzin od momentu dostarczenia próbki do uzyskania wyników. Tym samym Fundacja TVN „nie jesteś sam” dołącza do koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem.
 

Testy! Testy! Testy! Zgodnie z wytycznymi WHO i w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia kupujemy testy. To dziś jedna z najbardziej kluczowych spraw w walce z koronawirusem. To nasz dar i wszystkich tych, którzy nas wspierają przez lata, dla naszej wspólnoty. Solidarność dziś jest najważniejsza

- powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

Bezpłatne realizowanie testów możliwe jest dzięki koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, czyli darczyńców, którzy zdecydowali się przeznaczyć środki finansowe na zakup testów dla placówek medycznych i stacji epidemiologicznych. To ogromny dowód solidarności i odpowiedzialności społecznej, który wszyscy dajemy w tym czasie.

- powiedział prof. dr med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel firmy Warsaw Genomics.

Zespół Warsaw Genomics stanowią lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom możliwie czułych i dokładnych testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki. Od 20 marca br. firma realizuje w swoich laboratoriach do 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby. Wszystkie testy wykonywane są metodami molekularnymi rekomendowanymi przez WHO (RT-PCR w czasie rzeczywistym).

Fundacja TVN od 19 lat wspiera rzeczowo i finansowego chore dzieci i osoby dorosłe. Wraz z darczyńcami wsparła do tej pory ponad 26.000 osób. Fundacja TVN wspiera także polskie szpitale i placówki medyczne. Finansuje remonty oraz buduje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz karetki pogotowia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama