reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-07-03 - 2020-07-04 - 2020-07-05

Przetarg na prawa medialne do Bundesligi przełożony

dodano: 2020-03-25 12:21 | aktualizacja: 2020-03-25 14:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DFL/satkurier.pl

Bundesliga piłka niemiecka liga 360px.jpg W związku z obecną sytuacją, stowarzyszenie niemieckich klubów piłkarskich DFL podjęło decyzję o przełożeniu planowanego przetargu na prawa medialne do Bundesligi. Zamiast w maju miałby odbyć się najwcześniej w czerwcu. Jednocześnie DFL poinformowało o zawieszeniu rozgrywek Bundesligi i 2. Bundesligi do co najmniej 30 kwietnia.

DFL Bundesliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach przygotowań do walnego zgromadzenia klubów Bundesligi i 2. Bundesligi w dniu 31 marca, prezydium DFL Deutsche Fußball Liga przeprowadziło 25 marca trwającą kilka godzin wewnętrzną wideokonferencję. W związku z konsekwencjami, jakie niesie za sobą koronawirus, omówiono możliwe scenariusze i opcje działania. Zostaną one ustrukturyzowane w ciągu tygodnia, a następnie przekazane walnemu zgromadzeniu do dyskusji.

Prezydium poinformowało,iż zdaje sobie sprawę, że wszystkie scenariusze i opcje działania zależą również od czynników zewnętrznych, takich jak dalsze rozprzestrzenianie się wirusa i ocena polityczna sytuacji. W tym kontekście prezydium zaleci podczas walnego zgromadzenia dalsze zawieszenie rozgrywek Bundesligi i 2. Bundesligi, do co najmniej 30 kwietnia.

Z uwagi na obawy o dalszą przyszłość niektórych klubów oraz ze względu na odpowiedzialność za branżę zatrudniającą 56 tys. bezpośrednich i pośrednich pracowników, walne zgromadzenie 16 marca jednogłośnie reprezentowało cel, jakim jest zakończenie sezonu do 30 czerwca. W związku z tym DFL intensywnie pracuje obecnie nad koncepcjami gry w tym czasie - ze względu na sytuację - nawet bez widzów na trybunach i przy minimalnym wykorzystaniu personelu, w tym także dziennikarzy. W przeciwieństwie do amatorskich i niszowych sportów lub innych wydarzeń rekreacyjnych, zaangażowani byliby tylko pracownicy stadionu, czytamy w oświadczeniu DFL.

W Polsce prawa do transmisji Bundesligi są w posiadaniu Eleven Sports, do końca sezonu 2020/2021. W efekcie umowy z Platformą CANAL+, CANAL+ Sport transmituje na wyłączność 2 mecze podczas 30 kolejek i 3 mecze podczas 4 kolejek w każdym pełnym sezonie Bundesligi. Pozostałe spotkania są transmitowane w kanałach Eleven Sports.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

420 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 290 zł Więcej...
reklama