reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hiszpania: 7 aresztowanych za piracką sieć TV

dodano: 2020-04-22 11:12
autor: HP | źródło: portaldecadiz/satcesc/archyde

pirate spain piracka sieć policja hiszpańska 360px.jpg 7 osób zostało aresztowanych w różnych miastach Hiszpanii (Walencja, Zamora, Salamanka, Kordoba i Malaga) po operacji policji przeciwko piractwu telewizji płatnej. Nielegalna sieć rozpowszechniała sygnał i treści telewizji płatnej dla co najmniej 15 tys. użytkowników w całej Hiszpanii. Piracką ofertę promowano za pośrednictwem zamkniętych grup na portalach społecznościowych.

Policia National
pirate spain piracka sieć policja hiszpańska 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hiszpańska Policja Narodowa zlikwidowała piracką sieć, która nielegalnie świadczyła usługi audiowizualne i telewizyjne dla co najmniej 15 tys. abonentów w całej Hiszpanii. Zatrzymanych zostało 7 osób, ich dwóch głównych członków w miastach Zamora i Salamanca, jedna w mieście Kordoba, trzy w prowincji Walencja (Puerto de Sagunto i Oliva), a ostatnia w prowincji Málaga (Benalmádena) jako domniemani autorzy przestępstw przeciwko własności intelektualnej i oszustwom telekomunikacyjnym.

Dochodzenie rozpoczęło się pod koniec maja 2019 r. w wyniku skargi złożonej przez organizację EGEDA (Entidad de Gestión de Derechos de los Productores Audiovisuales - Podmiot Zarządzający Prawami Producentów Audiowizualnych) w komisariacie policji w Valladolid. Po wielu dochodzeniach udało się ustalić istnienie grupy, która nielegalnie dystrybuowała treści audiowizualne do co najmniej 15 tys. użytkowników metodą IPTV, za pośrednictwem zamkniętych grup w sieciach społecznościowych.

Trudne dochodzenie w zamkniętych grupach
Postęp dochodzeń, po przeprowadzeniu odpowiedniej analizy ekonomicznej i przeprowadzeniu kontroli, umożliwił lokalizację dwóch głównych członków tej grupy w miastach Salamanca i Zamora. Pirat w Salamance zarządzał stroną internetową, na której reklamował swoje nielegalne usługi, a druga osoba z jego centrum operacyjnego z Zamory prowadziła zamkniętą grupę w aplikacji do przesyłania wiadomości. Następnie zidentyfikowano pozostałych członków, którzy w skoordynowany sposób dystrybuowali nielegalne treści telewizyjne do tysięcy użytkowników w Hiszpanii.

Jest to najważniejsza tego typu operacja w Castilla y León i jedna z najważniejszych przeprowadzona do tej pory w Hiszpanii, ponieważ zadała cios nielegalnej dystrybucji  płatnych treści w Hiszpanii za pośrednictwem grup zamkniętych w sieciach społecznościowych, które znacznie utrudniają tego rodzaju dochodzenie ze względu na anonimowość, jaką zapewnia im ich użycie, anonimowość, która została zwiększona przez fakt, że główni respondenci korzystali z tożsamości osób trzecich bez ich wiedzy, dzięki czemu pojawili się jako nagłówki telefonów i kont otwarte w instytucjach finansowych, z których korzystali.

Siedem sztabek złota
Agenci hiszpańskiej policji podczas interwencji  znaleźli 7 sztabek złota o wadze 20 gramów, prawie 11 tys. euro w gotówce, liczne urządzenia komputerowe i telefony komórkowe oraz dokumenty potwierdzające przestępstwa.

Podczas sześciu przeszukań w domach objętych dochodzeniem wyłączono ogółem 5673 użytkowników, zamknięto ich stronę internetową, zablokowano różne konta płatnicze online i inne platformy bankowości internetowej, które służyły do ​​dystrybucji ich korzyści.

Na koniec należy zauważyć, że szkody wyrządzone posiadaczom praw w ubiegłym roku wynoszą około 11,83 mln euro, przy stratach hiszpańskiego skarbu państwa szacowanych na około 3,144 mln euro.

Likwidacja pirackiej sieci została przeprowadzona w dwóch etapach: pierwszym etapie 11 lutego 2020 r. i drugim etapie 10 marca 2020 r., po zakończeniu wstępnej analizy dokumentacji i rachunków.

Operacja zakończyła się aresztowaniem 7 osób, które po postawieniu przed sądem zostały zwolnione.

Źródło: portaldecadiz.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...
reklama