reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 52,5°E?

dodano: 2020-04-26 11:14 | aktualizacja: 2020-04-27 20:07
autor: Rafał Olchowik | źródło: satkurier.pl

Yahsat (Al Yah 1) Al Yah 1 (Yahsat Y1A) jest pierwszym satelitą telekomunikacyjnym grupy Yahsat przeznaczonym do transmisji usług odbiorcom na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji Południowo-Zachodniej i zachodniej części Europy z pozycji orbitalnej 52,5°E. Projekt stanowi część nakładów w wysokości 4,4 mln dirhamów ZEA (ok. 3,26 mld zł) od Mubadala Development, inwestycyjnego ramienia rządu Abu Zabi. W przestrzeni kosmicznej znalazł się dzięki Arianespace w dniu 22 kwietnia 2011 roku.

https://www.facebook.com/yahsatofficial/photos/a.286059808143254/1125422537540306/?type=3&theater
Yahsat (Al Yah 1)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Bogata oferta z Afganistanu i Tadżykistanu
Al Yah 1 może być ciekawym satelitą dla amatorów telewizji z Afganistanu i Tadżykistanu, jednak pod warunkiem posiadania dużo większej anteny satelitarnej (powyżej 150cm), bo kanały są transmitowane w dalekich dla Polski wiązkach East lub MENA.

Afgańska oferta składa się z prywatnych stacji telewizyjnych, wśród nich najbardziej znanych 1TV Afghanistan, Tolo TV, Lemar TV, Ayna Afghanistan i AMC TV. Jedna z nich Tolo TV jest pierwszą z niezależnych stacji i jednocześnie najpopularniejszą w tym kraju. Stacja produkuje własne wiadomości, seriale, programy muzyczne i lifestyle’owe. Konkurencją dla Tolo TV jest prywatny kanał telewizyjny 1TV Afghanistan, należący do Group-One, afgańskiej firmy komunikacyjnej i medialnej założonej przez afgańskich inwestorów w celu promowania zasad niezależności, praw człowieka i wolności słowa dla Afgańczyków. Najpopularniejszym kanałem w języku paszto jest uruchomiony w 2006 roku Lemar TV. Cała zawartość dla kanału jest produkowana lokalnie lub pozyskiwana globalnie, a następnie nadawana w paszto. Ponadto Al Yah 1 jest bazą nadawczą dla mniejszych nadawców z treściami dla Afgańczyków i o ich kulturze.
 
Kanał 1TV Afghanistan
 
Kanał Tolo TV
 
Kanał Lemar TV


Z Tadżykistanu są transmitowane państwowe stacje telewizyjne TVT 1 (ogólny), TV Safina (ogólny), TV Bakhoristan (dziecięcy), Jahonnamo (informacyjny), TV Varzish (sportowy) czy Sinamo (filmowy). Dla fanów sportu interesujący może się okazać TV Varzish, emitujący za darmo ważne wydarzenia sportowe z kraju i ze świata, jak choćby spotkania Ligi Mistrzów UEFA.
 
Kanał TVT 1
 
Kanał TV Safina
 
Kanał TV Bakhoristan


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 3.0m (HDMI v.1.4) - działa...

249 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...
reklama