reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SpaceX nie przejmie OneWeb

dodano: 2020-05-11 22:03 | aktualizacja: 2020-05-13 11:45
autor: Jan Borejko | źródło: Twitter/Advanced Television

OneWeb Pisaliśmy już o możliwości przejęcia bankrutującego operatora satelitarnego OneWeb, który ma dysponować flotą satelitów dla Internetu satelitarnego. Była tam mowa o opcji przejęcia przez Eutelsata lub SpaceX, ale także Amazon Jeffa Bezosa podobno przygląda się aktywom OneWeb. Teraz już wiadomo, że SpaceX nie zdecyduje się na przejęcie OneWeb i skoncentruje się na własnym projekcie Starlink.

OneWeb
Start satelita OneWeb 3 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co prawda wcześniejsze informacje sugerowały, że SpaceX Elona Muska przeprowadził badanie aktywów OneWeb, ale nie było dalszego zainteresowania.

Elon Musk w tweecie odrzucił te raporty, krótko pisząc: „Not SpaceX” Mimo braku zainteresowania ze strony SpaceX wciąż istnieje duża grupa inwestorów - potężnych graczy zainteresowanych satelitami OneWeb, w tym Amazon, Cerebus Capital, Eutelsat oraz dwie nieokreślone chińskie firmy. Do tego jakby z urzędu dochodzi rząd Wielkiej Brytanii. Nieco niebezpiecznie w dobie pandemii koronawirusa wyglądałaby opcja przejęcia przez jakąś chińską firmę. Wydaje się, że zarówno władze amerykańskie, jak i brytyjskie do tego nie dopuszczą.

Faworytami mediów są Amazon i Eutelsat.

Ostateczne oferty wraz z depozytami muszą zostać złożone do 26 czerwca, a aukcja została zaplanowana na 2 lipca, chyba że sprzedaż zostanie zrealizowana z wyprzedzeniem.

Źródło: advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

619 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+. W najnowszej wersji...

499 zł Więcej...
reklama