reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Umowa UE - Airbus na łączność satelitarną

dodano: 2020-05-13 00:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: Euro-sd/Airbus/joint-forces

Airbus_space_defence_360px.jpg UE podpisała umowę z Airbusem w celu zapewnienia łączności satelitarnej w zakresach częstotliwości C, Ku, Ka i L. Airbus otrzymał nową umowę ramową regulującą dostęp do usług łączności satelitarnej dla misji wojskowych i cywilnych Unii Europejskiej i jej państw członkowskich. Czteroletni kontrakt został podpisany przez Europejską Agencję Obrony (EDA), a jego koszt szacuje się na kilkadziesiąt milionów euro.

Airbus Satelita Sentinel-2B


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„EU SatCom Market”, jak nazywa się ten projekt, umożliwia państwom członkowskim UE scentralizowanie ich potrzeb w zakresie usług łączności satelitarnej oraz dostęp do tych usług w skoordynowany, opłacalny i skuteczny sposób. Około 32 uczestniczących członków, w tym 20 europejskich ministerstw obrony, będzie miało teraz szybki i skuteczny dostęp do rozwiązań i usług satelitarnych za pośrednictwem EDA, która od 2012 r. Świadczy usługi łączności satelitarnej w ramach „unijnego rynku SatCom”.

Dostęp do tych usług jest możliwy na całym świecie.
Łączność satelitarna odgrywa ważną rolę w cywilnych i wojskowych misjach UE w zakresie pokoju i bezpieczeństwa, a także w programach wspierających rozwój i współpracę techniczną i gospodarczą.

Usługi świadczone za pośrednictwem „EU SatCom Market” są z powodzeniem wykorzystywane w różnych misjach cywilnych i wojskowych UE od kilku lat. Siły zbrojne państw członkowskich UE również korzystają z tych rozwiązań.

Umowa „EU SatCom Market” obejmuje zapewnianie łączności satelitarnej (w zakresach częstotliwości C, Ku, Ka i L), sprzedaż lub wynajem terminali oraz dostarczanie rozwiązań „pod klucz”, zwłaszcza do zastosowań poza UE. W ramach tej umowy Airbus współpracuje z firmą Marlink, która zapewnia niektóre terminale oraz niektóre usługi pasma L i Ku.

Jako pionier wysokowydajnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla użytkowników wojskowych i rządowych, Airbus ma unikalne doświadczenie w globalnym dostarczaniu łączności satelitarnej we wszystkich komercyjnych i wojskowych zakresach częstotliwości (L, C, Ku, Ka, X i UHF). Europejscy dostawcy podstawowych usług mogą również korzystać z tych usług.

Źródło: joint-forces.com  euro-sd.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...
reklama