reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Więzienie dla policjanta za sprzedaż pirackich dekoderów

dodano: 2020-06-02 14:45 | aktualizacja: 2020-06-16 10:44
autor: HP | źródło: FACT

Manchester Police logo Fact piracy 360px.jpg Mężczyzna z Manchesteru, który sprzedawał nielegalne urządzenia, które pozwalały na piracki odbiór płatnych treści, co kosztowało legalnych dostawców usług ponad 2 mln funtów - został skazany na 1 rok więzienia. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby skazany nie był... policjantem.

FACT
FACT piractwo streaming UK 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Daniel Aimson został skazany na 12 miesięcy więzienia po tym, jak przyznał się do spisku w celu popełnienia oszustwa w sądzie koronnym w Manchesterze w północno-zachodniej Anglii.

W 2017 r. policjanci z tzw. Greater Manchester Police (GMP) wszczęli wspólne dochodzenie wraz z brytyjską organizacją FACT zajmującą się ochroną własności intelektualnej w sprawie Daniela Aimsona, który był wówczas funkcjonariuszem policji GMP. Dochodzenie potwierdziło, że Aimson był zaangażowany w zarządzanie firmą, która produkowała urządzenia IPTV, które umożliwiały piracki dostęp do płatnych treści takich jak sport i filmy.

Firma sprzedawała również usługi transmisji strumieniowej, umożliwiając dostęp od płatnych treści od 48 godzin do 6 miesięcy. Umożliwiano widzowi zalogowanie się do portalu internetowego, w którym płatne treści były dostępne bez konieczności korzystania z fizycznego urządzenia IPTV.

Wywiad finansowy szybko zidentyfikował konta bankowe powiązane z firmą, do której przenoszono tysiące funtów, aby ukryć wpływy z nielegalnej działalności.

W okresie 7 miesięcy od stycznia do sierpnia 2017 r. obrót tylko dla jednego z rachunków powiązanych z firmą przekroczył 300 tys. funtów, z których żadne nie zostało zgłoszone urzędu finansowego. Dalsza analiza lewego konta wykazała, że ​​od września 2016 r. do maja 2017 r. sprzedano około 1640 nielegalnych urządzeń IPTV.

5 września 2017 r. Daniel Aimson został aresztowany pod jego adresem domowym, a przy okazji znaleziono wiele przedmiotów powiązanych z oszustwem. Został natychmiast zawieszony w pracy w policji.

Dostawca telewizji satelitarnej, który przeprowadził analizę kosztów nielegalnej działalności Daniela Aimsona, potwierdził i wyliczył, że sama strata dla jego firmy wyniosła ponad 924 tys. funtów. Stratę dla tego samego dostawcy telewizji satelitarnej z usługi przesyłania strumieniowego w portalu internetowym Aimsona oszacowano na 1,2 mln funtów.

Chciwość gubi, bo pirat - policjant zarabiał duże pieniądze z nielegalnej działalności i czuł się nietykalny. Teraz ma poważne zarzuty i grozi mu długi wyrok więzienia.

Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama