reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat i TV4 bezpłatnie w Ipli

dodano: 2020-09-15 12:17 | aktualizacja: 2020-09-15 16:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl/satkurier.pl

Ipla W czwartek, 10 września kanały Polsat i TV4 zostały udostępnione jako strumienie na żywo w ramach platformy internetowej Ipla. Są dostępne dla wszystkich bezpłatnie - nie trzeba posiadać konta w Ipli. Obie stacje są oferowane w jakości SD. Polsat i TV4 pojawiły się w Ipli po wezwaniu przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji do zaoferowania kanałów objętych zasadą must carry.

Ipla Polsat TV4


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z zapisami art. 43 ustawy o radiofonii i telewizji, operatorzy sieci telekomunikacyjnych są obowiązani do rozprowadzania kanałów TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls (tak zwana zasada must carry). Natomiast nadawcy wymienionych kanałów nie mogą odmówić operatorom zgody na rozprowadzanie tych kanałów (zasada must offer). Co więcej nie mogą uzależnić udzielenia takiej zgody od uiszczania jakiegokolwiek wynagrodzenia.
 

- Taką decyzję podjęliśmy dla naszych klientów i to wszystko, co możemy na ten temat powiedzieć - stwierdza Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Grupy Polsat (za press.pl).

Polsat i TV4 w formie streamingu można oglądać za darmo również w usłudze WP Pilot. Natomiast od niedawna w Play Now TV z dekoderem TV Box w streamingu dostępne są kanały TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3 Warszawa i TVN.
 

- To, że kanały te powinny być dostępne niezależnie od technologii, czyli także w ofertach OTT, potwierdza KRRiT i orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego - wyjaśnia Krzysztof Sylwerski z biura prasowego P4, operatora Play (za press.pl).

Na razie nie wiadomo, czy Ipla zaoferuje w formie streamingu także pozostałe pięć kanałów objętych zasadą must carry. Zgodnie z przepisami, najpierw powinna uzyskać na to zgodę od nadawców.

TVN-owski Player oferuje spośród kanałów objętych zasadą must carry tylko TVN (jednak odpłatnie). Polsatowska Ipla - tylko Polsat i TV4, a TVP VOD / TVP Stream - tylko kanały TVP (ale co istotne - tylko TVP3, bez TVP1 i TVP2).

KRRiT podała w sprawozdaniu z działalności w 2019 roku, że chce objęcia zasadą must carry/must offer wszystkich programów w naziemnej telewizji cyfrowej. Jest ich aktualnie blisko 30.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 950 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama