reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwsze urodziny TV Republika [wideo]

dodano: 2014-05-06 18:58 | aktualizacja: 2014-05-06 21:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Niezależna/satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika 10 kwietnia 2013 roku z próbną emisją w sieci (więcej tutaj i tutaj), a 6 maja 2013 roku z regularnym przekazem satelitarnym, kablowym i internetowym ruszyła informacyjno-publicystyczna TV Republika (TV Republika HD) (więcej tutaj), której nadawcą jest spółka Telewizja Niezależna. - I jesteśmy już rok. Wbrew temu, co mówiono - jesteśmy, istniejemy i rozwijamy się - ocenił miniony okres Bronisław Wildstein, redaktor naczelny stacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bronisław Wildstein podsumowując rok pracy powiedział, że TV Republika nie jest stacją dla ludzi o określonych poglądach. Wskazał jednak, że wartością dominującą jest konserwatyzm. - Oczywiste jest, że my mamy poglądy. Gdyby dziennikarz nie miał poglądu na otaczającą go rzeczywistość byłoby to niepokojące - przekonywał. - Jesteśmy konserwatystami. Konserwujemy to, co jest warte konserwowania. I właśnie dlatego, że to robimy, trzymamy się standardów - tłumaczył.

- Jeśli oglądają państwo nasz serwis informacyjny, mogą mieć państwo pewność, że materiały nie są zmanipulowane - podkreślił. Redaktor naczelny przypomniał o ankiecie niezależnego portalu Interia.pl, którego czytelnicy docenili serwis „Dzisiaj", zostawiając w tyle konkurencję.


Szef TV Republika zwrócił uwagę na niekonwencjonalny początek istnienia stacji. - Jesteśmy czymś unikalnym, zaczęliśmy istnieć właściwie bez pieniędzy. Dotychczas wszystkie telewizje zaczynały swoje funkcjonowanie z określonym kapitałem - powiedział.

Jak zauważył , projekt był nieco szalony, ale wynikał z poczucia braku pluralizmu na rynku medialnym. - Reprezentujemy ludzi, którzy wiedzą, że religia ma ogromną wartość, że rodzina i małżeństwo - mężczyzna i kobieta - mają ogromną wartość. Ci ludzie nie mieli głosu medialnego. My chcieliśmy dać im ten głos. Śmiem twierdzić, że nam się to udało - dodał.

Redaktor naczelny stacji mówiąc o perspektywach stojących przed TV Republiką zdradził, że w niedługim czasie planowana jest kolejna sprzedaż akcji. - Po 20 maja zmieniamy także nasz wystrój - ruszy nowe studio, pojawią się więc nowe możliwości - dodał.

TV Republika (TV Republika HD) dostępna jest w przekazie satelitarnym, kablowym i w sieci. Możliwość oglądania kanału (w SD i/lub HD) mają abonenci platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat (więcej tutaj), a także wybranych sieci IPTV i kablowych, w tym tych największych, jak UPC Polska (więcej tutaj, tutaj, tutaj i tutaj), Vectra (więcej tutaj), Inea (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj), Toya (więcej tutaj i tutaj), Petrus (więcej tutaj), Promax (więcej tutaj) i Sat Film (więcej tutaj). Nadawcą kanału jest spółka Telewizja Niezależna.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...