reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Republika finalizuje rozmowy z nc+ i Multimediami

dodano: 2014-05-08 05:27 | aktualizacja: 2014-05-08 08:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl

TV Republika Telewizja Republika Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika i wiceprezes spółki Telewizja Niezależna S.A., nadawcy stacji, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl poinformował, iż zasięg kanału ma się zwiększyć po podpisaniu umów z platformą nc+ oraz siecią kablową Multimedia Polska, dzięki którym TV Republika będzie mogła być oglądana w niemal 2,5 mln nowych gospodarstw domowych. Zaznaczył, że negocjacje z tymi operatorami zbliżają się ku końcowi i zakończą się zapewne w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. - Wszystko wymaga skoordynowania. Wejście na platformę nc+, która chce mieć naszą stację w swojej ofercie, powoduje renegocjacje warunków umowy z Cyfrowym Polsatem, ale wszystko jest na dobrej drodze i zbliża się ku końcowi - podkreślił.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż sieć Multimedia Polska to jedyna z ośmiu największych telewizji kablowych w kraju, która nie ma w ofercie TV Republika. Dostęp do stacji (w SD i/lub HD) mają abonenci pozostałych operatorów, takich jak UPC Polska (więcej tutaj, tutaj, tutaj i tutaj), Vectra (więcej tutaj), Inea (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj), Toya (więcej tutaj i tutaj), Petrus (więcej tutaj), Promax (więcej tutaj) i Sat Film (więcej tutaj), a także ponad 100 innych sieci kablowych i IPTV. Dodajmy, iż w w marcu br. nadawca informował, iż rozmowy z siecią Multimedia Polska zostały zerwane (więcej tutaj). W przekazie satelitarnym TV Republika dostępna jest natomiast od początku swojego nadawania w Cyfrowym Polsacie (więcej tutaj). Dodajmy, iż Radosław Dobrzyński zastępując w kwietniu br. Piotra Barełkowskiego na stanowisku szefa Telewizji Niezależnej (nadawcy TV Republika i TV Republika HD) powiedział, iż chce jak najszybciej zwiększyć zasięg stacji i w tym celu zamierza podjąć rozmowy m.in. z nc+ (więcej tutaj i tutaj). Kanał można ponadto oglądać również w sieci.

Bronisław Wildstein w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl powiedział, iż od czerwca br. TV Republika znajdzie się w panelu Nielsen Audience Measurement (NAM) (więcej tutaj). Jego zdaniem, aktualna oglądalność stacji daje duże nadzieje na osiągnięcie rentowności już w przyszłym roku. - Inne stacje, jeśli osiągają rentowność po trzech latach, to mówi się o ich sukcesie. Myślę, że za rok  my będziemy wstanie się utrzymywać i rozwijać z przychodów pozyskanych ze sprzedaży czasu antenowego - stwierdził naczelny TV Republika.

Przypomnijmy, iż informacyjno-publicystyczna  TV Republika (TV Republika HD) obchodziła niedawno swoje pierwsze urodziny (więcej tutaj). 10 kwietnia 2013 roku z stacja ruszyła z próbną emisją w sieci (więcej tutaj i tutaj), a 6 maja 2013 roku z regularnym przekazem satelitarnym, kablowym i internetowym (więcej tutaj),


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

139 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

129 zł Więcej...
reklama