reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Republika finalizuje rozmowy z nc+ i Multimediami

dodano: 2014-05-08 05:27 | aktualizacja: 2014-05-08 08:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl

TV Republika Telewizja Republika Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika i wiceprezes spółki Telewizja Niezależna S.A., nadawcy stacji, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl poinformował, iż zasięg kanału ma się zwiększyć po podpisaniu umów z platformą nc+ oraz siecią kablową Multimedia Polska, dzięki którym TV Republika będzie mogła być oglądana w niemal 2,5 mln nowych gospodarstw domowych. Zaznaczył, że negocjacje z tymi operatorami zbliżają się ku końcowi i zakończą się zapewne w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. - Wszystko wymaga skoordynowania. Wejście na platformę nc+, która chce mieć naszą stację w swojej ofercie, powoduje renegocjacje warunków umowy z Cyfrowym Polsatem, ale wszystko jest na dobrej drodze i zbliża się ku końcowi - podkreślił.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż sieć Multimedia Polska to jedyna z ośmiu największych telewizji kablowych w kraju, która nie ma w ofercie TV Republika. Dostęp do stacji (w SD i/lub HD) mają abonenci pozostałych operatorów, takich jak UPC Polska (więcej tutaj, tutaj, tutaj i tutaj), Vectra (więcej tutaj), Inea (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj), Toya (więcej tutaj i tutaj), Petrus (więcej tutaj), Promax (więcej tutaj) i Sat Film (więcej tutaj), a także ponad 100 innych sieci kablowych i IPTV. Dodajmy, iż w w marcu br. nadawca informował, iż rozmowy z siecią Multimedia Polska zostały zerwane (więcej tutaj). W przekazie satelitarnym TV Republika dostępna jest natomiast od początku swojego nadawania w Cyfrowym Polsacie (więcej tutaj). Dodajmy, iż Radosław Dobrzyński zastępując w kwietniu br. Piotra Barełkowskiego na stanowisku szefa Telewizji Niezależnej (nadawcy TV Republika i TV Republika HD) powiedział, iż chce jak najszybciej zwiększyć zasięg stacji i w tym celu zamierza podjąć rozmowy m.in. z nc+ (więcej tutaj i tutaj). Kanał można ponadto oglądać również w sieci.

Bronisław Wildstein w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl powiedział, iż od czerwca br. TV Republika znajdzie się w panelu Nielsen Audience Measurement (NAM) (więcej tutaj). Jego zdaniem, aktualna oglądalność stacji daje duże nadzieje na osiągnięcie rentowności już w przyszłym roku. - Inne stacje, jeśli osiągają rentowność po trzech latach, to mówi się o ich sukcesie. Myślę, że za rok  my będziemy wstanie się utrzymywać i rozwijać z przychodów pozyskanych ze sprzedaży czasu antenowego - stwierdził naczelny TV Republika.

Przypomnijmy, iż informacyjno-publicystyczna  TV Republika (TV Republika HD) obchodziła niedawno swoje pierwsze urodziny (więcej tutaj). 10 kwietnia 2013 roku z stacja ruszyła z próbną emisją w sieci (więcej tutaj i tutaj), a 6 maja 2013 roku z regularnym przekazem satelitarnym, kablowym i internetowym (więcej tutaj),


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama