reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

THOR 7 na orbicie w czwartym kwartale 2014

dodano: 2014-05-05 14:03 | aktualizacja: 2014-05-12 16:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

telenor_logo_new_gif.gif Operator satelitarny Telenor Satellite Broadcasting poinformował, że wyniesienie nowego satelity THOR 7 będzie towarzyszyć zmianom w działalności sieci i usług transmisji danych w kierunku sektora morskiego i offshore. Może to wskazywać na odejście z biznesu telewizyjnego, który firma ta zbudowała w Europie Środkowej i Wschodniej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
THOR 7 posiada 11 transponderów pasma Ku dla regionu, a także posiada pojemność dla zapewnienia odbudowy floty THOR na 1°W.

- Nowy satelita dodaje istotny wzrost pojemności dla naszych długoletnich morskich i energetycznych klientów, którzy aktualnie korzystają z naszego pasma Ku. Dodatkowe zastosowania, w tym usługi lądowe i SNG, zostaną również wdrożone w ramach pasma Ka, dotyczy to również możliwość wejścia w lotnicze i rządowe sektory - czytamy w komunikacie Telenor.

W 2013 roku Telenor podpisał wiele ważnych umów dla usług morskich, jeszcze przed startem THOR 7. Pojemność została wstępnie sprzedana do Norsk Romsenter. Z kolei norweska stacja badawcza Troll na Antarktydzie skorzysta z pojemności satelitarnej do dystrybucji kluczowych danych meteorologicznych ze stacji TrollSat.

Satelita THOR 7 zostanie wyniesiony na pokładzie rakiety Ariane 5 z Gujańskiego Centrum Kosmicznego w czwartym kwartale 2014 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt TC + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...
reklama