reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszył testowo MUX L1, gdzie ma nadawać TV Łużyce

dodano: 2014-05-14 18:08 | aktualizacja: 2014-09-05 19:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: naziemna.info/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Konkurs na operatora pierwszego lokalnego multipleksu (MUX L1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) nie został jeszcze rozstrzygnięty, ale już są prowadzone pierwsze testy cyfrowej emisji w standardzie DVB-T na obszarze Lubań/Jelenia Góra1/Bolesławiec/Chojnów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testy na kanale 38. prowadzi spółka Emitel, co w rozmowie z serwisem naziemna.info potwierdziła Ilona Parejko, prezes zarządu Telewizji Łużyce - jedynego kandydata na operatora MUX L1 (więcej tutaj). Telewizja Łużyce chce być gotowa na rozpoczęcie nadawania, kiedy tylko Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wyda korzystną decyzję dla nadawcy (testy nie zostały zlecone przez Telewizję Łużyce).

Ilona Parejko poinformowała również, że nadawców, którzy chcą umieścić swoje kanały w ofercie MUX L1 jest tak dużo, że multipleks będzie zapełniony kompletnie, a rozstrzygnięcia konkursu można spodziewać się do końca maja br.

Aktualnie w ramach testów widzowie mogą próbować odebrać kanały 4fun.tv i TV.Disco. Dodajmy, iż ich nadawca, spółka 4fun Media, poinformował, iż prowadzi negocjacje mające poszerzyć naziemny zasięg tych kanałów (więcej tutaj). Obecnie są one dostępne za pośrednictwem multipleksów lokalnych, których operatorami są NTL Radomsko (Grupa TVN) w okręgu radomszczańsko-częstochowskim (więcej tutaj) i Telewizja TVT w Rybniku i okolicach (więcej tutaj).

Obecnie w Polsce uruchomione zostały dwa multipleksy lokalne - pierwszy w okręgu radomszańsko-częstochowskim, którego operatorem jest NTL Radomsko (Grupa TVN) (więcej tutaj), za pośrednictwem którego możemy oglądać takie kanały jak: NTL Radomsko, STARS.TV (więcej tutaj), 4fun.tv i TV.Disco (więcej tutaj), a drugi w Rybniku i okolicach - operatorem jest Telewizja TVT (więcej tutaj), a dostępne kanały to: TVT, STARS.TV, 4fun.tv i TV.Disco. Telewizja TVT informuje ponadto, że prowadzi negocjacje z kolejnymi nadawcami, którzy są zainteresowani umieścić w multipleksie swoje kanały. Według TVT, rozmowy prowadzone są m.in. z TVS (więcej tutaj), natomiast z dalszych negocjacji wycofać się miała telewizja TVR (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...