reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Start TVP Rozrywka International nadal przesuwany

dodano: 2014-05-15 05:32 | aktualizacja: 2014-05-15 16:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

TVP Rozrywka International Nowy kanał polonijny TVP Rozrywka International ruszy nie wcześniej niż w lipcu 2014 roku. Opóźnienie wynika z problemów prawnych, nad którymi Telewizja Polska nadal pracuje - dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl. Przypomnijmy, iż według wcześniejszych zapowiedzi, start kanału był możliwy 26 marca br. (więcej tutaj). Kolejne informacje mówiły o możliwości rozpoczęcia nadawania w kwietniu br. (więcej tutaj i tutaj). Telewizja Polska oraz jej amerykański partner platforma Dish Network są gotowi do rozpoczęcia nadawania programu. Według informacji serwisu wirtualnemedia.pl, start stacji blokuje jednak umowa, którą TVP podpisała w latach 90. ubiegłego wieku z firmą Spanski Enterprises Inc. Spółka posiada bowiem wyłączne prawa do dystrybucji sygnału publicznego nadawcy w Ameryce Północnej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP jest w sporze z właścicielem firmy, Robertem Spańskim, a umowa - jak podaje serwis wirtualnemedia.pl - obowiązuje nie tylko na kanał TVP Polonia. Jej zerwanie wiązałoby się z ogromnymi kosztami. Przed amerykańskim sądem nadal trwa proces o unieważnienie niekorzystnej umowy.

Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej potwierdza, że nadawca jest gotowy do rozpoczęcia nadawania, ale wciąż pracuje nad projektem. - Musimy precyzyjnie pilnować kwestii prawnych i to wstrzymuje start kanału - powiedział serwisowi wirtualnemedia.pl Juliusz Braun. Telewizja Polska rozpoczęcie nadawania TVP Rozrywka International przesunęła na okres wakacyjny, kanał prawdopodobnie ruszy w lipcu br.

Pierwszą umowę z firmą Spanski Enterprises Inc. podpisał Wiesław Walendziak, kiedy był prezesem Telewizji Polskiej. Umowa została odnowiona przez Piotra Farfała, który pełnił obowiązki prezesa w latach 2008-2009. Na jej mocy kanadyjska firma nabyła wyłączne prawa do dystrybucji polonijnego kanału TVP Polonia, która dostarcza jej treści.

TVP Rozrywka International zostanie dołączona w Dish Network do pakietów Premium (cena pakietu 29,99 dolarów za 8 kanałów) i Super (34,99 dolarów za 11 kanałów). Posiadacze obydwu pakietów od grudnia 2012 roku mogą oglądać również TVP Info (więcej tutaj). Abonenci tej platformy nie mają jednak dostępu do TVP Polonia.

Dodajmy, iż w Polsce 15 kwietnia 2013 roku publiczny nadawca uruchomił kanał TVP Rozrywka (więcej tutaj). Jego międzynarodowa wersja będzie jednak zupełnie inną stacją. Kanał TVP Rozrywka International będzie oferował przede wszystkim premierowo polskie programy rozrywkowe i seriale polskim widzom na całym świecie (więcej tutaj). W pierwszej kolejności ofertę jego rozpowszechniania otrzymają komercyjni operatorzy telewizyjni w Australii i Ameryce Północnej, później dystrybucja rozszerzy się na inne regiony świata. W Polsce kanał TVP Rozrywka International nie będzie dostępny.

W ofercie Telewizji Polskiej znajduje się już międzynarodowy kanał - TVP Polonia. Na wniosek polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ) władze spółki pracują także nad nowym projektem pod roboczą nazwą TVP Polska (więcej tutaj i tutaj). Ponadto w strukturach TVP działa TV Biełsat (Belsat), stacja przeznaczona dla Białorusi. Dodatkowo kanał TVP Info dostępny jest w Stanach Zjednoczonych (USA), w ofercie Dish Network (Dish Polska TV) (więcej tutaj).

Obecnie w portfolio Telewizji Polskiej są następujące kanały: TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP HD (od 1 września br. zmieni się w TVP Premium HD - więcej tutaj), TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP ABC, TVP Sport, TVP Sport HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka, internetowy TVP Parlament, TVP Info, programy 16 ośrodków regionalnych TVP, skupione we wspólnym paśmie TVP Regionalna, TV Biełsat (Belsat), a także kanały specjalne - TVP Żagle (więcej tutaj i tutaj) i TVP Regionalna - śladami Jana Pawła II (więcej tutaj), W przygotowaniu są: TVP Polska (więcej tutaj i tutaj) i TVP Rozrywka International (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). W połowie maja br. nadawca podjął decyzję o rezygnacji z koncesji na planowany kanał TVP Dokument (więcej tutaj i tutaj). W połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, przez krótki czas, TVP nadawała również kanał Tylko Muzyka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...